Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg elrontottam, és ez az...

Tényleg elrontottam, és ez az én hibám lesz később? Miért baj, hogy mindenhová viszem magammal?

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok, újdonság nekem az egész babázás téma, és eléggé "rózsaszín köd" van még. 11 hete szültem, már most a mindenem a pici, és tényleg mintababa. Viszem magammal mindenhová, nem igazán szeretem másra hagyni. Jó persze, a férjem is sokat van vele, de rajta kívül nem nagyon hagyom másra. Egyszerűen nem tudom miért, de nem szeretném. Ráadásul olyan kis csendes, jó baba, nem zavar sehol senkit. Vagy alszik, vagy nézelődik. Pl. ha megyek körmözni, oda is jön velem (kéthetente másfél óra kb), amíg edzem, akkoris ott van, most beszereztük a karácsonyi díszeket, csomagolásokat, végigaludta az egész túrát. Anyukám szerint ezzel csak elkapatom, és nem jó az, ha a gyerek mindig "rajtam lóg" és nem hagyom másra. De nincs még 3 hónapos, nem érzem szükségét, hogy másra hagyjuk. Persze moziba, színházba, és ilyen helyekre nem vinnénk, de egy kávézóban senkit nem zavar, vagy egy üzletben.


Ti mikor kezdtétek hosszabb időre (kb 3-4 órára) másra hagyni?



2018. dec. 2. 15:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Valóban túlzás magaddal vinni edzésre, nem oda való egy gyerek. Körmöshöz vinni meg kimondottan egészsegtelen, mert belélegzi a körömport és acetont.
2018. dec. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Magánedzés, csak én vagyok ott, és az edzőm, senki más. Tehát nem egy zsúfolt konditerembe viszem, a súlyzók és gépek közé.


A körmözés közben pedig elő sem kerül az aceton, a "körömpor" (gondolom ez ami polírozásnál, reszelésnél lejön) pedig nem száll olyan messzire, meg amúgy is rajta van a mózesen a kupola. Vagy ha a körömpor alatt arra gondolsz, ami a körmömre kerül díszítésnél, az méginkább nem belélegezhető. Erre figyelek nagyon.



Igazából nem a helyekre hegyeződött ki a probléma, ezek csak példák.

2018. dec. 2. 15:28
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Nincs ezzel semmi probléma :)
2018. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Csak annyira elbizonytalanodom ilyenkor, mert az anyósom is ezzel nyüstöl, hogy alig unokázhat (heti 3-4x biztos találkozunk pedig), meg hogy miért nem hagyom ott nála... De még olyan picike, nem szeretném másra hagyni órák hosszára.
2018. dec. 2. 15:36
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
A körömpor amit lecsiszolnak és az az egészhelyiségbe van, a kupola nem véd tőle.
2018. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért hagynád? Ráérsz.

Pár hét és nem alszik végig nyugodtan egy-egy ilyen alkalmat, kúszni majd mászni szeretne, akkor máshogy szervezed (de akkor se kell feltétlenül a nagyikra, van apja is).

2018. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

mivel 3 hónapos, ezt már sokáig ugy swm fogod tudni sokáig csinálni, mert egyre tōbb lesz a mozgásigėnye azaz nem fogja ilyen nyugodtan vėgig ülni/feküdni..

igy nem sokára kėnytelen leszel nėlküle menni. ėn előszőr 3 honaposan voltam kėnytelen hosszabb időre anyosra bizni, mert a hugom fėrjhez ment.

2018. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
Nincs azzal gond, hogy viszed magaddal mindenhova, viszont a későbbiekben problémát okozhat, mivel nagyon anyás lesz a kicsi és nem mindig lesz mintababa. Nyűgösen, hasfájósan, esetleg betegen is kénytelen leszel cipelni mindenhova, mert másnál nem feltétlen fog megmaradni és ez kisgyerekként is okozhat problémát pl. Oviban.
2018. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
8, hülyeség. Amihez most szoktatja, semmilyen hatással nincs annyira későbbre. Pont elég ha anyuka mellett apuka is jelen van a gyerek életében. Nem kell kézről kézre adni ahhoz (főleg ennyi idősen), hogy később könnyebben szocializálódjon.
2018. dec. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Ez megfogja bosszulni még magát, ha nem változatsz ezen. Ne legyél önző.


3 hetesen már a mamára hagytuk és mi mentünk étterembe.

2018. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!