Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vanessza és Melissza név...

Vanessza és Melissza név ikreknek?

Figyelt kérdés

7. hónapban vagyok, ikrekkel, de hatalmas a balhé a családban a nveeik miatt. Nekem világéletemben a Vanessza és a Melissza volt a két kedvenc lánynevem, a férjemnek sincs kifogása ellene.


Viszont anyámék teljesen kikeltek magukból, szerintük csak cigányok adnak ilyen neveket, meg hogy ők el sem tudnak képzelni két szőke kislányt ezekkel a nevekkel (férjem is szőke, szóval a csajok is azok lesznek). Szüleimről tudni kell, hogy szörnyen rasszisták. Engem viszont ez nem zavar a neveknél, ennek ellenére a kedvenc neveim és nincs, ami jobban tetszene. De azt sem szeretnénk, hogy a szüleim emiatt nehezteljenek.


Ti mit tennétek a helyünkben?


2019. okt. 16. 19:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

Off: szerintem semmi baj nincs a nevekkel (nem Dzsindzser kategória)...


ON: a szüleidnek is megvolt anno a lehetőségük nevet adni a gyereküknek. Most te jössz. Mi is kislányt várunk. Kiválasztottuk a nevet, sokaknak tetszik, anyósomnak pont nem. Naponta küldi az újra átnézett névlistáját, ami szerinte jó lenne a kicsinek. Mi megköszönjük az ötletelést.

De a gyerkőc neve marad az általunk választott. Lesz ideje megszokni.

2019. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is cigányos a Vanessza, de a Melissza az még plusz borzalmas. A Vanda-Melinda jutott nekem is eszembe, vagy legább Vanessza és Melinda.
2019. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%

nem igazán értem, ekkora rasszista sggfejekkel egyáltalán mért idegesíted magad? a hetedik hónapban tessék szépen relaxálni, pihenni, boldognak lenni, várni a csajokat :)

engem kicsit zavar ikerneveknél, ha ennyire egyenhangzásúak, de mondjuk ha lesz eltérő becenevük (mondjuk meli és nessza?), akkor nem gáz. bár te érzed, ha meg nagyon nem tetszik majd nekik az összhangzás, úgyis választanak maguknak becenevet.

(amúgy ilyenkor mindig elgondolkozom, mi van, ha nagypapa vagy dédi génjei visszaütnek, és két göndörfürtös kis barna fejecske születik? nálunk pl. az egész család viszonylag sötét, egy unokahugom van, aki a dédpapa tejfölszőkeségét örökölte...)

2019. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nem tetszik egyik sem, de mondjuk nem is nekem kell tetszeniük.

Egy név attól cigányos, hogy feltűnősködő, külföldi név, vagy valamelyik szappanopera főhősének a neve.

Ilyen alapon a vanessza, melissza nagyon is belefér a cigányos kategóriába.

Vanda, melinda?

2019. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is rögtön az ugrik be h cigánynevek. Nem vagyok rasszista, de tény h ők adnak szappanoperából neveket a gyerekeiknek. Végső soron nektek kell h tetszen, de én azért gondolnék a lányaimra is, vajon nekik tetszeni fog a nevük amikor felnőnek?
2019. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kicsi fiam, Kevin. Szinten rögtön ezzel jott a család, hogy cigány név...

Minket meg pont nem érdekelt, itt Angliában meg tok jól is használható 😁

2019. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
19%
Ne foglalkozz vele ki mit mond. Ebben az országban az emberek többsége 100 évvel le van maradva minden téren. Főleg agyilag. Nem hiába tart ott az ország, ahol. Nem kell mindenkinek Máriának, Katalinnak, Erzsébetnek lenni. Ezek egyébként ugyanolyan felháborító névnek számítottak hajdanán, mint most a Melissza, Vanessza, de idővel megszokta őket a nép. Mert nem lehetett mindenki Emődi, Szépa, Rika, stb.
2019. okt. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

En is egyetertek a szulokkel. A roma nev meg hagyjan, de szerintem hangzasban is szornyu, igy meg hogy meg ikrek is lesznek es ilyen egybecsengo nevuk lesz, picit nekem nevetseges is.


Ha igy kiabalna valaki a jatszoteren a ket gyerek utan, szerintem en is azt hinnem, hogy “na a roma anyuka megjott a pulyakert”:))


Ettol fuggetlenul a te gyermekeid lesznek, te dontesz a nevukrol termeszetesen.

2019. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
28%

Nincs olyan, hogy cigányos név. Ezek főként nem, mert jellemzóen amerikai nevek. Ha úgy értik, hogy itthon többnyire romák adnak ilyen neveket, akkor valamelyest igazuk lehet.

Viszont a neveket ti valasztjátok és nektek kell, hogy tetszen.

Az én lányomnak sem mindenkinek tetszik a második neve, de legalábbis furának tartják. Nekünk nem fura.

Az alternatívaként javasolt Vanda pont olyan név, amitől kb bármi jobb. Nem is értem miért lenne jobb, mint a Vanessza.

2019. okt. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek a szülőkkel. Mit tennék? Választanék két normális nevet amivel nem lenne szívás a későbbi munkavállalás.Amint meglátják a nevüket az önéletrajzon már kukázzák is. Szerintem ne szúrj ki velük.
2019. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!