Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostanában tényleg ilyen sok...

Mostanában tényleg ilyen sok nagy baba születik?

Figyelt kérdés
Bármelyik pillanatban elindulhat a szülés, már rettentően várjuk a kislányunkat. Sokszor gondolkodtam rajta, vajon hány grammal és centivel születik majd. Tagja vagyok egy kismamás facebook csoportnak, ahol naponta posztolnak képeket újszülöttekről, és már egy ideje feltűnt, hogy nagyon sok baba születik 4 kiló felett, 56-58 centivel. Ez mindig is így volt csak nem tűnt fel vagy mostanában tényleg nagyobbak a babák mint régebben?
2019. okt. 20. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Állítólag azt mondják, az utóbbi 1-2 évtizedben divatba jött kismamavitaminok tartalmaznak olyan összetevőket, amiktől nagyobbra nőnek a magzatok. (Nem értek hozzá, nem vagyok orvos, de ezt több helyről hallottam már.)
2019. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

Nem mindenki olvassa el a tájékoztatót, van olyan, amit csak első 3 hónapban szabadna szedni.


Uncsitesóm ezt végig szedte, majd 5 kilós babája lett, ma 10 éves, átlagos méretű lány.

2019. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Butaság. A vitamin az csak vitamin. Az az anyának szükséges. A baba ígyis úgyis el eszi, ami neki kell.

Végig szedtem a femibiont, orvos tanácsára már a próbálkozás alatt. Kisfiam 3,5 kg, 51 centi volt. 4 nappal született hamarabb, mint ahogy ki volt írva

Több ismerősöm is szült mostanában, minden baba hasonló méretű volt.

2019. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Az enyémek 52 centisek voltak, a legkisebb 3120 gramm, a legnagyobb 3600. Végig szedtem kismamavitamint.
2019. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Az hogy a vitamintól az hülyeség. Anya nem szedett vitamint velem 4400g-mal és 58cm-vel születtem. Én végig szedtem vitamint a lányommal és 3040g-mal és 48cm-el született.
2019. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
A vitaminnak tényleg semmi köze hozzá. Végig szedtem és a lányom 3410 grammal és 49 centivel született. Amúgy én nem igazán találkoztam errefelé nagy babákkal, amikor szültem sem és az ismerőseim között sem.
2019. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Végig szedtem vitamint és a lányom indítás után a 41. hétre 3020 grammal és 52 cm-vel született. Családi vonás leginkább, nálunk senki de még a család férfi tagjai sem születtek 3500 g felett és ezt a nagymamám is mondta a gyerekeiről akik átlagban 50 éve születtek.
2019. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Vitaminnak semmi köze hozzá.

( amit az elején lehet szedni az az összetétele miatt, persze utána is lehet, csak akkor lehet kár más is kell)


Valóban nagyobbak.

Engem végig riogattak , hogy kicsi babám lesz.

Apja kicsi el született, én is a mai szemmel kicsi voltam.

3020 g 52 cm lett, úgy, hogy túlvittem jóval.

A legkisebb volt súlyra, a nem korai babákhoz képest


Most 2. Baba, már mondogatják, hogy nem lesz nagy( már most jóval nagyobb, mint az első baba volt.)

2019. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

Az enyémek 3570 és 3000 gramm, 51 illetve 48 centi. (Szedtem végig kismamavitamint)

Kórházban csak elvétve voltak nagy babák, mondjuk 10-ből 1 max 2.

2019. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%
Valami köze azért van hozzá a vitaminnak. A védőnőm szerint sajnos feleslegesen sok A vitamint tartalmaz valamint a B vitaminok megnövelik az étvágyat, és ha nem helyesen táplálkozik a kismama a rossz inzulinválasz miatt lehet nagy a baba. És omega 3at sem lenne szabad terhesség ideje alatt szedni, mert nagyon magas az A vitamin tartalma. Ezért lenne célszerű csak folsavat és inozitolt szedni. (mondjuk sokan rosszul szedik, koffein fogyasztás előtt és után 4 órával lenne szabad mert így nem szívódik fel). Femibion 1 és 2őt szedtem végig, 55 cm és 3960 gramm lett a lányom. Nem voltam cukros de mégis közelítette a határértéket a cukorterheléses vizsgálat eredménye. Ilyen pici változás is sokat számít. És egyik barátnőmmel dupla adag terhesvitamint szedettek a kórházban, mert kicsi volt a magzat... Orvosok! Csak van valami oka.
2019. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!