Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az altatásról szóló összes elmélet hülyeség?

Figyelt kérdés
Kisfiamat 2 hónapja minden áldott este 2-2,5 órát kell altatni. Előtte simán elaludt egyedül. A kiságyban szokott elaludni végül, hogy a fenekét paskolgatjuk neki. De már teljesen kivagyok ettől, ha közeledik az este, akkor már tisztára görcsben van a gyomrom. Pedig azt mondják az okosok, hogy 1 hét alatt megtanulja, hogy egyedül kell elaludni, és akkor egyre hamarabb elalszik. Ahhoz képest minden nap egyre rosszabb.
2010. júl. 16. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

A kérdésed kicsit kusza volt.

Mi volt eddig? Mi változott? Mit tettél? Meddig?

A gyerek érzi ám, hogy minden este ideg vagy, ez nem segít...

Egy módszert 2 hétig szabad alkalmazni, ha az idő alatt nem áll be javulás, nem szabad tovább alkalmazni!

Milyen módszert próbáltál és hogyan? Ahogy a le van írva? Mindent betartva? Mert csak úgy ér valamit!

Elvileg 4 következetes nap után már van eredmény!

2010. júl. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is foglalkoztam semmiféle elmélettel, csak figyeltem a fiam igényeit.


Szopis baba, így sokáig szopi közben aludt el, utána betettem az ágyába. Később igényelte, hogy a karomban ringassam, közben a fülemet morzsolgatta, nekem nem esett nehezemre, hogy így alszik el. Kb. másfél évesen már ő maga kérte, hogy tegyem be az ágyába, igaz, eleinte többször kérte még, hogy vegyem fel, és csak a második próbálkozásra aludt el. De mindig megdícsértem, amiért megpróbálta az egyedül elalvást. Egyszerűen rájött, hogy az ágyában kényelmesebb neki, mint az, hogy a karomban fekszik.

Amúgy születésétől kezdve ugyanazokat énekelem neki halkan, ebből tudja, hogy lefekvés következik. Most 20 hónapos, annyi a változás, hogy még mesét is olvasok, aztán lámpaoltás, és ének közben az ágyába teszem. Nem jövök ki a szobából, míg el nem alszik. Nála fontos, hogy a dolgok nagyjából ugyanúgy történjenek, fürdés után például, már nem jövünk ki a szobájából.


Nem okoskodni akartam, csak leírtam, hogy nálunk mi a helyzet:)

2010. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mennyi idős a kisfiad? mikor fürdetsz, mikor vacsizik és egyáltalán hogyan telik egy napotok? Ha ezeket leírod, talán többet lehet véleményt mondani.

Nálunk most a meleg zavar be nagyon, éppen ma fél éves a lányunk. Ha elég álmos, szinte azonnal beájul, egyedül alszik el, ha viszont túlpörgött, vagy pukizik, vagy félálomból megriad valamire, akkor nehezebben alszik el, ilyenkor jobban érzi a hőséget...2 napja van, hogy el kell ringatni vagy napközben, vagy este, de ez csak 10 perc. Remélem nem szokik hozzá, mindig leteszem először, hátha elalszik, ahogy szokott, de ha sírni kezd, látom, hogy szenved, akkor bizony segítek neki, kiveszem, megnyugszik a kezembe és már horpaszt is.

2010. júl. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nézd,nem tudom mennyi idős a fiad,de nálunk is van ilyen,de ezek csak átmeneti időszakok.Első perctől egyedül alvós volt,beraktuk az ágyba kis puszi,és ajtó be csuk,ő már alszik is.de amikor az egyik foga jött egyszerűen nem tudtam berakni a kiságyába,olyan égetlen üvöltésbe kezdett,hogy nem volt szívem ott hagyni így kint a mi ágyunkba altattam,majd szép lassan visszatértünk a saját ágyába,de úgy hogy ott voltam vele,és simiztem,majd végül újból egyedül aludt el.18 hónapos,és most is ez van.amint kiteszem a lábam a szobából már zokog,nem sír,zokog,így maradok vele,eddig simiztem,tegnap már azt sem kellett,és a kiságytól is eljöhettem.szóval ez egy időszak amit át kell vészelni,és ügyesen taktikázni,hogy azért ne szokjon el attól ami eddig rendszeres volt.nekem bejött ez.
2010. júl. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ffúúúú hát megértelek, nekünk is volt ilyen időszakunk, sőtt ettől rosszabb is, és nekem is egybe votl a gyomrom, az esti elalvás még hagyján...de ha éjjel fölkelt, evett és utánna ez a mizzériaa....ááá

de szerencsére elmúlt

cumija van?nem lehet hogy éhes? mennyi idős?megvan az esti rituálé?próbáld meg, hogy később teszed le, lehet nem álmos még...meseegyütt a tvben, vagy te mesélj eneki....

írd le mi volt eddig úgy könnyebb

2010. júl. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5 hónapos. Este 8-kor fürdés, utána szopi. Meg szoktam mérni, van, hogy 70 gr-ot eszik, van, hogy 190-et, mikor milyenje van. De tejem van bőven. Utána olvasok egy mesét (van egy 2,5 éves lányom is). Együtt hallgatják, aranyosak. Aztán a nagyot lefektetem, vele semmi gond. Azután beteszem a kicsit is a saját ágyába. Kb 10 percig csendben van, már örültök, hogy alszik, mint régen. Cumit kap. Aztán elkezd nyüszögni. Bemegyek hozzá, és simogatom a hátát. Attól megnyugszik, de aludni nem tud. Órákig forgolódik, ha kimegyek a szobából azonnal üvölteni kezd. Nagyjából fél 9-tól tart, van, hogy egészen 11-ig. Néha már kínomban visszateszem cicire, attól megnyugszik, de el nem alszik rajta. Már adtam neki fogzásra is Nurofent, hátha az a baja. A lányomnak az bejött, de nála semmi változás. Én is azt hittem, hogy átmeneti időszak, de nagyjából 2 hónapja tart már. Előtte mese után letettem, cumi a szájba, és aludt szépen egyedül.

Az álomba ringató praktikákat olvastam, na az is azt írja, hogy pár napig van csak nyűglődés és minden nap egyre könnyebb lesz altatni. Hát, nálunk nem. Na, meg a hálózsákot írja még, az talán jó lenne, mert a kisfiam egy tornászbajnok, állandóan a rácson lóg. De ebben a melegben nem adhatok rá hálózsákot! Egyébként légkondi van a szobájában, szóval még csak a melegre sem tudom igazán fogni.

2010. júl. 17. 14:39
 7/8 anonim ***** válasza:
mennyi idő telik el a mese és az altatás között? nem álmos már nagyon, vagy túlpörgött? Akkor alszanak el legnehezebben. Figyeld a reakcióit, elképzelhető, hogy őt kellene letenned először cumival, lehet könnyebben elaludna.
2010. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Írtam Az álomba ringató praktikák írójának, hát kb 3 mondatos választ kaptam a problémámra. Bármelyik itteni laikus válaszoló értelmesebbet írt. Tegyem be a kiságyba, és hagyjam ott, majd néha-néha menjek be hozzá. Ennyi a titok, szerinte. De ha egyszer leteszem azonnal üvölt, hogyan hagyjam ott egyedül? Hát, ezért mondom, hogy az összes elmélet egy nagy marhaság. Na, meg nagyot csalódtam ebben a nőben, szerintem nem is nagyon olvasta végig a kérdésemet, csak valami sztenderd dumát írt vissza.
2010. júl. 25. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!