Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a szájpenész? Én...

Milyen a szájpenész? Én hogyan tudom megállapítani hogy van e a babámnak? Valami homeós bogyóval lehet kezelni még az orvos nem ír receptre gyógyszert rá?

Figyelt kérdés

Tegnap azt láttuk a szája szélén mintha hólyagos lenne.Aztán láttuk hogy a nyelve is igen fehér.Hívtam a védőnőm de nem értem el.Ma már annyira nem látszik neki.Mit csináljak így a hétvége alatt vele amíg esetleg doki vagy a védőnő nem látja?És tényleg igaz hogy átterjed máshova és ki tud tőle száradni?

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. júl. 16. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem ezek alapján a babád nem szájpenészes.

de rózsamézet szoktak rá adni nekem azt hozott a dokim de nem volt szájpenészes a baba mert cicizett.

2010. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És ez recept nélküli?

Köszi hogy írtál!!!

2010. júl. 16. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:

homeopatia.info.hu


[link]

2010. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

szerintem igen a legtöbb homeos cucc recept nélküli

nekem a doki hozta első látogatáskor mert sejtette hogy talán baja van a babának de nem kellett aztán visszaadtam neki.-

2010. júl. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha eszik rendesen, akkor ráér hétfőig, de gyógyszertárban vény nélkül kapható borax glycerin, naturlandos is van, azzal kell letörölni steril gézlappal, meg a mellbimbódat is. (szoptatás ellenére is van!) Az én babámnak is volt, állítólag a gyerekek 3/4-ét érinti. Pont úgy néz ki, mintha hólyagosra szívta volna akis száját, vagy az anyatej ott maradt volna az ajkán.
2010. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor azt a boraxot vény nélkül kiadják.Holnap veszek akkor neki.

És ezt mitől kaphatta el?Már 8 hós és még "kicsi" volt amikor volt neki ilyen akkor is valami ilyesmi nevű rémlik amit kapott rá csak azt mondták hogy cumira kell csepegtetni és úgy adjam neki.Viszont azt a szekrényben tároltam,akkor az már nem jó ugye?

És nagyon köszönöm az eddigi válaszokat,sokat segítettetek!!

2010. júl. 17. 00:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a szájában belül kétoldalt nem látsz semmit, akkor valószínűleg nem szájpenész. Az én lányomnak is olyan a szája sarka, mintha herpesz lenne, de nem az (az orvos szerint). Sokat iszik és a fogzás miatt nyálzik is, ezért "csak kipállott".

Kamillával törölgesd át naponta többször és Bepanthennel kenheted, mert annál nem gond, ha a szájába kerül.

2010. júl. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

És a boraxtól lehet baja ha mondjuk nem szájpenész de adom neki?Pár nap után úgyis kiderül hogy az volt e.

Amúgy ma megint fehér az egész ajka.

2010. júl. 17. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!