Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan rakhatnék a fiamra...

Hogyan rakhatnék a fiamra apaságit?

Figyelt kérdés

Volt párommal külön élünk de van egy 4 hónapos kisfiunk.Nem kér gyermek tartást viszont cserébe nem enged a gyermekem közelébe és letagad engem mint apa.És ráadásul ő sem foglalkozik a gyermekkel mert állandóan csavarog az utcákon és minden hónapban másik és másik fiúval látni. Az volt barátnőm édesanyján van minden gyámság de már ő sem tud foglalkozni a gyermekkel mert dolgozik és ideje nincs rá!

Tehát a helyzet az az hogy egy normális ember vagyok és igenis hiányzik a kisfiam és nem jó szemel nézem mint apa hogy a szülei nélkül nöljön fel a fiam.Mint említettem már semmi közöm a gyermekhez jogilag és a volt barátnőm 4 hónap múlva tölti be a 18.életévét.

Tehát ha én felnőttként (20 évesen) teszek egy apasági nyilatkozatot és a gyermek gyámsági illetve felügyeleti jogának a 100 százaléka az enyém akkor azzal mivel vagyok előrébb ?



Ja még annyi hogy van állásom azaz biztos anyagi helyzetem . Egy házam és minden egyéb .

Én dolgoznék közben ugyan úgy viszont a nővérem látná el a gyermeket.Az anyuka nem szoptat és az ráadás hogy 4 hónapos gyermek sosem látott még anya tejet csak bébi ételt és bolti uht tejet.

Tehát semmiféle képen nincs ott jó helyen a fiam.Viszont eltiltani az anyjától semmilyen esetben sem szeretném !



2019. okt. 23. 09:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
98%

Egy 4 hónapos babàra nem fogod megkapni a felügyeleti jogot, ha az anyja nem veszèlyezteti.


Viszont kaphatsz láthatást.


Ha ezt a születéshez képest egy éven belül nem teszed meg, akkor elveszted a jogodat.


Családjogi ügyvéd kell, aki bíróság útján megállapítja, hogy te vagy az apa és tehetsz apasàgi nyilatkozatot.


Valószínűleg gyerektartást is meg fognak ítélni, de láthatást is.

Később, ha nagyobb a pici, akkor újabb per és lehet a felügyeleti jogért is harcolni

2019. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Tehát semmiféle képen előrébb nem vagyok csak annyival hogy maximum 2 hetente láthatom a fiamat 2 óra hosszára ?És azért fizethetek nekik hogy aztán pár hónap múlva hozzám szokjon mert sajnos máshoz nem fog mert nincsen szegényhez kihez!(NEM A PÉNZEL VAN A GOND!) Attól ugyan úgy nem foglalkoznak vele. Ugyan úgy el hanyagolják.És passz . Hát lassan 2020ban a 21.században mondhatom nagyon igazságosak a törvények ! :(
2019. okt. 23. 09:49
 13/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem max akkor kaphatsz felügyeleti jogot, ha az anyjánál veszélyben van. Vagyis a nagyinál, ha ő a gyám.

Off kérdés: de ha tettél volna apaságit, akkor is a nagyi lett volna a gyám, és nem te, mint apa??

2019. okt. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Főként a volt barátnőm furcsa ismerkedős féle szokásai esetén ha ki fog magának egy pont olyan embert akkor majd nézheti a gyermekem ahogy egy mostoha apa éppen berúgva ittasan veri meg az édesanyját vagy pedig más más dolgok ? Hát nem mondom ez aztán a törvény!Ha egy apa küzd a fiának a normális egyszerű de mégis boldog életéért akkor se jut előrébb mint egy olyan nő aki kiskorú hanyag tróger munka kerülő és még talán megkockáztatom hogy egy k""va "is" ?
2019. okt. 23. 09:55
 15/26 A kérdező kommentje:

""Off kérdés: de ha tettél volna apaságit, akkor is a nagyi lett volna a gyám, és nem te, mint apa?? ""


Erre biztosat és pontosat nem tudok írni mert nem tudom.De valószínű hogy ezért nem engedtek nekem apasági nyilatkozatot mert nagyon valószínű (szerintem)hogy akkor az esetben én lehettem volna.És nem pedig a "nagyi"!

2019. okt. 23. 10:01
 16/26 A kérdező kommentje:
Majd ügyvéden keresztül utána fogok járni a dolgoknak!Az lesz a fiamnak és nekem a legbiztosabb . Minden esetre köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment ez a zöld kezecske! :)
2019. okt. 23. 10:11
 17/26 anonim ***** válasza:
66%

4 hónaposan egészen ügyesen ellátja magát, ha senki se foglalkozik vele.

Annak sincs semmi előzménye, hogy nem nevez meg apaként, és nem kér pénzt? Ez miért is jó neki?

Azzal pedig magad is jellemzed, hogy egy 16-17 éves, tróger kiscsajt sikerült teherbe ejtened, és 20 évesen már gyerektartást fizethetsz, meg hadakozhatsz az exeddel.

A nővéred és a férje fogja felnevelni a TE gyerekedet? És azt hiszed, hogy ettől különb lennél, mint az anyja és a nagyanyja? Mitől lenne több időd szerencsétlenre?

2019. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%

Menj be a gyámügyre (vagy ahogy éppen hívják az illetékes hivatalt). Van eljárás az apaság megállapítására, amit jogod van kezdeményezni. Ekkor az anya akarata ellenére is DNS mintát vesznek a gyerektől és tőled, ami alapján eldönthető, hogy tényleg te vagy -e a kisgyerek biológiai apja. Ezután jogod lesz a kapcsolattartásra, kötelességed a gyerektartás fizetése (az anya nem mondhat le rőla, mert az a gyereket illeti). Te pedig akár a gyermek elhelyezésének a megváltoztatását is kezdeményezheted, és elvileg hozzás is helyezhetik a kicsit. Főleg, ha beboóizonyosodik, hoyg az anya nem látja el megfelelően.

Ha viszont kiderül, hogy nem tőled származik a gyermek, akkor szegényebb leszel egy illúzióval, de talán nem nyomaszt tovább, hogy van egy gyermeked, akiről nem gondoskodsz.

2019. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%

NE szidjátoka kérdezőt!

Nem meglépni akar a kötelezettségei elől, hanem pont felvállalni ami rá tartozik. Ok, nem kellett volna teherbe ejteni a kislányt, de ez már elmúlt.

19 évesen nem tudt, pontosan milyen jogi lehetőségei vannak, ha az anya nem nevezi meg őt a gyermek apjaként, most viszont próbál ennek utánajárni. Szerintem ez pozitív.

2019. okt. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
58%
20 évesen ház... taníts, mester.
2019. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!