Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan rakhatnék a fiamra...

Hogyan rakhatnék a fiamra apaságit?

Figyelt kérdés

Volt párommal külön élünk de van egy 4 hónapos kisfiunk.Nem kér gyermek tartást viszont cserébe nem enged a gyermekem közelébe és letagad engem mint apa.És ráadásul ő sem foglalkozik a gyermekkel mert állandóan csavarog az utcákon és minden hónapban másik és másik fiúval látni. Az volt barátnőm édesanyján van minden gyámság de már ő sem tud foglalkozni a gyermekkel mert dolgozik és ideje nincs rá!

Tehát a helyzet az az hogy egy normális ember vagyok és igenis hiányzik a kisfiam és nem jó szemel nézem mint apa hogy a szülei nélkül nöljön fel a fiam.Mint említettem már semmi közöm a gyermekhez jogilag és a volt barátnőm 4 hónap múlva tölti be a 18.életévét.

Tehát ha én felnőttként (20 évesen) teszek egy apasági nyilatkozatot és a gyermek gyámsági illetve felügyeleti jogának a 100 százaléka az enyém akkor azzal mivel vagyok előrébb ?



Ja még annyi hogy van állásom azaz biztos anyagi helyzetem . Egy házam és minden egyéb .

Én dolgoznék közben ugyan úgy viszont a nővérem látná el a gyermeket.Az anyuka nem szoptat és az ráadás hogy 4 hónapos gyermek sosem látott még anya tejet csak bébi ételt és bolti uht tejet.

Tehát semmiféle képen nincs ott jó helyen a fiam.Viszont eltiltani az anyjától semmilyen esetben sem szeretném !



2019. okt. 23. 09:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
95%

Azért az sem 100%os amit te mondasz. Ha te nem is látod a gyereket honnan tudod hogy nem azert nem szoptatja mert nem volt teje? Honnan tudod hogy uht tejet kap... te nem latod de tudod, akkor vajon a védőnő meg a doki miert nem tudja?


20 évesen sajat ház az mondjuk erdekes es a testvéreddel neveltetnéd fel.... egy 4 hónapost te nem fogsz megkapni.

Es akkor a vöröskereszttől anyatej...pfff.... nagyon nem vagy te se képben...


A maximum hogy dns es ha tied a gyerek akkor gyerektartás es lathatás.

Azért anyuka nézőpontjából is meghallgatnám a történteket.

2019. okt. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
33%

“ Semmiféle képen anyuci lakásába!

Saját 3 szobás összkomfortos házam van ! “

Hogyne. És gondolom a magyar nyelvtantanári fizetésedből spóroltad össze...

2019. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, gondolom arról nem is hallottál még, hogy valaki kap a szülőktől házat, vagy éppen örököl egyet, ugye?!
2019. okt. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
62%

Ez minden oldalról furcsa, de ha nekem kellene ítélnem, az anyának tenném.


Apuka rosszindulatú.


4 hónapja szült 17 évest nevez munkakerülőnek, nem pattogott és állt ki magáért és a gyámságért felnőttként(4hónapja).


Zavarja, hogy az anyuka ismerkedik, ki se mehetne gyerek nélkül az utcára, amíg a nagyi vigyáz rá?


Van házuk, van egy szülő és egy nagyszülő.


Nálatok is van ház, ugyanúgy többen laktok, van egy szülő meg egy nagynéni.


Nem kötelessége szoptatni, tápszeren is felnőnek a gyerekek. Szerintem fogalmad sincs a gyereknevelésről, azt se tudod, mit kap, hogy van, csak zavar, hogy anyuka másokkal ismerkedik. Még jó, hogy válogat, nem ragad le egynél, aki nem felel meg..


Honnan tudod, hogy elhanyagolják? Attól, hogy nagyinak terhes a gyermekvigyázás néha, (ami anyákat is kikészít),még nem azt jelenti, hogy teljesen egyedül hagyja a kicsit.


Ha nálad lenne, pont ugyanúgy nem te nevelnéd, mint ahogy náluk van. Talán annyit se lennél vele, mint az anyja, hisz ő jobban ráér.


Apaságit mindenképp tegyél, fizess gyerektartást! Szép dolog, hogy a tesód ellátná a gyereked a lakhatásuk miatt, de egyik rosszból a másikba nem fognak áthelyezni egy 4 hónapos babát!

2019. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
61%

Már ott megbukik a dolog hogy te ugyanúgy dolgozni mennel es nem maradnál otthon a kicsivel.

Egy 17 éves nem munkakerülő mert altalában tanuló most meg gyesen van.

Azert nem veszik el az anyjátol, hogy neked a nővéred nevelje.

Nem kötelező szoptatni.

Nem kötelező otthon ülni.

Joga van ismerkedni.


Te hol vagy 4 hónapja a gyerek életében???? Sehol... ugyhogy nem tudom mit pattogsz te felelős felnőtt aki felcsinált egy 16 éves kislányt.

2019. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szegény gyerek...

Szóval; apaságit nem négy hónappal szülés után kellene a gyerekre "rakni", több okból sem, hanem már terhesség alatt vagy szülés után maximum pár héttel elindítani ezt a folyamatot bíróságon, nem értem miért négy hónap múlva jut eszedbe. Ha most keresel egy ügyvédet és elindítod ezt, szerintem kb. minimum négy hónap múlva lesz belőle valami (nálunk "csak" felügyeleti jog+láthatás+tartásdíj miatt lesz tárgyalás, mindenben van megegyezés, mégis ennyi idő, mire lemegy a tárgyalás). De ez a legoptimálisabb, ha mindkét fél együttműködő. Ez az egyik. Szerintem nálatok az első tárgyaláson még csak az apaság vélelmét állapítják meg, a többi külön per tárgyát fogja képezni. Magyarul meglesz ez kb. négy hónap alatt, utána új ügy, abból is kb. ennyi idő, mire lesz valami. Lehet számolni. A második kérdés, hogy magadhoz vennéd a gyereket: 99%, hogy nem fogják neked ítélni. Ha annyira rossz lenne a gyereknek, akkor a kötelező vizsgálatokon a védőnő, gyerekorvos már megállapította volna, hogy valami nincs rendben, ha akkora lenne a baj jelezték volna a gyámügynek és elindul a gyerek kiemelése a családból. Elhelyezésnél önmagában a vagyoni helyzet nem mérvadó, ennyi erővel minden gyeden lévő nőtől elvennék a gyereket, mert a férje több pénzt keres. Valószínű, bár erre nem tértél ki, a volt párod és az anyja is saját lakásban laknak, de ha nem, akkor is van fedél a fejük fölött. Az, hogy a gyámság a nagymamáé nem jelenti azt, hogy ő neveli a gyereket, de mivel a gyerek nem halt még éhen valaki biztosan ellátja, ha más nem felváltva. Szoptatni nem kötelező, van, aki nem is tud, nem tudom honnan veszed ezt a baromságot bébiételről és uht tejről, mikor elvileg nem tartod a kapcsolatot a családdal. De ha mégis nagyon erőlteted a kizárólagos felügyeleti jogot elmondom hogy megy ez; megvan az apasági, ez mire lemegy volt barátnőd is nagykorú lesz, szóval közös lesz a felügyeleti jog. Elindítod az új pert, mert magadhoz vennéd a gyereket, azaz kizárólagos felügyeleti jogot fogsz kérni. Ebbe a volt párod nem megy bele, de mivel ilyenkor már ő nem kérheti, hogy legyen közös a felügyeleti jog, jelzi, hogy neki nem felel meg, amit te akarsz. Innentől a per tárgyát (többek között) a felügyeleti jog fogja képezni, azaz hogy kié legyen kizárólagosan. Na most ilyenkor tanúkat hívnak, mint a volt párod anyukája, védőnő, gyerekorvos, bárki, akivel érintkezett a gyerek az elmúlt időszakból, és megkérdezik őket. Fentebb már írtam, hogy szerintem ők nem fognak nagyon negatívat mondani. Itt egyébként mérlegelni fogják, hogy a gyereket valószínű nővéred nevelné, akinek sajnos semmi köze a gyerekhez olyan értelemben, hogy ő sem az apja vagy anyja. Úgyhogy ezzel annyit érsz el, hogy a volt párod kizárólagos felügyeleti jogot fog kapni, beleszólásod sokkal kevesebb dologba lesz, mint a közösnél, neked meg megítélnek kb kétheti láthatást és a tartásdíjat. Amúgy én a helyedben nem ilyen stílusban állnék a volt páromhoz, ha beszéltek, mert a vége az lesz, hogy a következő pasijával besétál a gyámügyre, beíratják őt apának (és hidd el, hogy ilyenkor nem nagyon kell bizonyítani, hogy ő az apa, örülnek, ha a gyerek helyzete rendeződik és nem ovikezdés előtt kell anyának levelet küldeni, hogy sétáljon be a gyámhivatalba és nevezze meg az apát, vagy találjanak ki fiktív nevet) és innentől kezdve te kb. még pert sem indíthatsz, mert a gyereknek már rendezve van a háttere, meg van valaki nevezve apának.

2019. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!