Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan rakhatnék a fiamra...

Hogyan rakhatnék a fiamra apaságit?

Figyelt kérdés

Volt párommal külön élünk de van egy 4 hónapos kisfiunk.Nem kér gyermek tartást viszont cserébe nem enged a gyermekem közelébe és letagad engem mint apa.És ráadásul ő sem foglalkozik a gyermekkel mert állandóan csavarog az utcákon és minden hónapban másik és másik fiúval látni. Az volt barátnőm édesanyján van minden gyámság de már ő sem tud foglalkozni a gyermekkel mert dolgozik és ideje nincs rá!

Tehát a helyzet az az hogy egy normális ember vagyok és igenis hiányzik a kisfiam és nem jó szemel nézem mint apa hogy a szülei nélkül nöljön fel a fiam.Mint említettem már semmi közöm a gyermekhez jogilag és a volt barátnőm 4 hónap múlva tölti be a 18.életévét.

Tehát ha én felnőttként (20 évesen) teszek egy apasági nyilatkozatot és a gyermek gyámsági illetve felügyeleti jogának a 100 százaléka az enyém akkor azzal mivel vagyok előrébb ?



Ja még annyi hogy van állásom azaz biztos anyagi helyzetem . Egy házam és minden egyéb .

Én dolgoznék közben ugyan úgy viszont a nővérem látná el a gyermeket.Az anyuka nem szoptat és az ráadás hogy 4 hónapos gyermek sosem látott még anya tejet csak bébi ételt és bolti uht tejet.

Tehát semmiféle képen nincs ott jó helyen a fiam.Viszont eltiltani az anyjától semmilyen esetben sem szeretném !



2019. okt. 23. 09:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Az anya beleegyezése nélkül nem t3hetsz apasági nyilatkozatot.
2019. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

És mondjuk jogi úton ügyvédek vagy bárhogy máshogy?

Mint említettem nem az a szándék hogy eltiltsam én őt bárhonnan.

De egyszerűen nincs jó helyt ott ahol sajnos jelenleg van.

2019. okt. 23. 09:20
 3/26 A kérdező kommentje:

Ha kell férfi létemre inkább küzdök a fiamért!

De nem fogom hagyni hogy se anyja se apja ne legyen!

2019. okt. 23. 09:21
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Ha bemész a gyamhivatalba ott elmondanak mindent. Miért nem tettel nyilatkozatot a szülés előtt? Akkor se akarta az anyuka?
2019. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a lakóhelyed szerinti illetékes gyámhatóságba, esetleg ügyfélfogadási időben a bíróságra, vagy kérj ez ügyben konzultálást egy ügyvédtől. Ezek biztosabbak, mint az itt válaszolók találgatásai. Járj utána.
2019. okt. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
sajnos akkor sem akarta . Most meg ott tartunk hogy nem enged a gyermek közelébe viszont ő sem foglalkozik a babával.Nem szoptassa! A volt barátnőm anyjára került ugye minden jog , gyámság és más egyéb dolgok.Viszont ő sem tud már foglalkozni a babával mert tudtom szerint ketten élnek és a volt barátnőm meg egy semmire kellő nem akar se dolgozni sem gyermeket nevelni!
2019. okt. 23. 09:26
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj ügyvédhez, gyámhatósághoz.
2019. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

És ha a gyámsága rám kerül a babának akkor mivel vagyok előrébb?Azaz nálam lenne a gyermek ?

Vagy pedig csak néha lehetnék vele egyszer egy 1 héten ?

2019. okt. 23. 09:30
 9/26 anonim ***** válasza:
70%

Leírta a kérdező, hogy a testvére vigyázna rá, míg dolgozik.

Mellesleg gondolom az a szerencsétlen gyerek az anyja gyerekszobájába van jelenleg, mit fáj neked, ha netán az apjánál is ott lenne?

Ha úgy érzed, a gyerek nem kap megfelelő ellátást, járj utána a dolgoknak. Jelenleg ha nem is láthatod a gyereket, az nonszensz.

2019. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

9:30 kedves kommentelő!

Semmiféle képen anyuci lakásába!

Saját 3 szobás összkomfortos házam van !

A nővéremmel és annak a férjével élek jelenleg. Sajnos nincs kire számítanunk egyikőnknek sem. És ezért lakunk együtt.De mivel nem szoptat az anya inkább a vöröskeresztnél veszek neki anya tejet !És nővérem pelenkázná és törődne vele .Ameddig én dolgozom ! Még mindig jobb mint a jelenlegi helyzete a babának! Javíts ki kérlek ha tévednék!

2019. okt. 23. 09:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!