Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan taníthatnam meg tapsoln...

Hogyan taníthatnam meg tapsolni, integetni a gyerekemet? Egyenlőre nem igazán érdekli.

Figyelt kérdés

8,5 hónapos babámat egyszerűen képtelen vagyok megtanítani. Pedig egyebkent tanár vagyok. Na nem mintha a kettő egyenes arányosságban azt jelentené, hogy akkor egyértelmüen menni fog, csak így még elkeserítőbb a dolog.

Probalom mutatni neki, néha nevet rajta, neha figyel rá, sokszor viszont még ezeket sem. Ha pl össze szeretnem ütni a ket kis tenyeret, összeszoritja azokat és hátrafesziti a karjait, nem nagyon engedi. 8 hónap elején próbálkoztam, de nagyon nem érdekelte. Utána hagytam időt, gondoltam hátha még nem érett meg rá, de közben néha néha mutattam is. Most újra elkezdtük és ugyanúgy semmi... biztos nagyon idióta kérdésenek gondoljàtok, de tudom hogy lassan tudnia kellene, és egyenlőre semmilyen fejlődést nem látok ezügyben. Inkább mászna, menne, felfedezne, új dolgokat akar nézni, fogni, rágni...

Van esetleg ötletetek hogyan vehetnèm rá, vagy legalább arra hogy megengedje hogy megmutassam?



2019. okt. 23. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem adsz időt neki? A fiam ha fejrealltam sem tanulta meg amit mutattam, bárhogy próbálkoztam. Aztán elérte azt a szintet amikor mint egy szivacs, mindent kezdett utánozni
2019. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Az enyém 1 éves, de még mindig nem akar integetni. Tapsolni meg egyből megtanult.
2019. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Még nincs egy éves és már támasztod elé az elvárásokat.


Szerintem hagyd békén a gyereket és beszélgess el egy pszichológussal erről! Szükséged lenne rá, mert ez csak még rosszabb lesz később!

2019. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Csak mutasd neki

És néha verd össze az ő tenyerét is


Lányom úgy tanulta meg, hogy az én kezemet húzta szét és ütötte össze.


Integetni sokáig nem akart

Aztán meg ha kell ha nem


Ne görcsölj rá

2019. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk úgy sikerült megszerettetnem vele hogy az ölembe ültettem, megfogtam egyik kezét és az én kezembe tapsolt bele. Tehát a jobb kezét (tenyerét) az én bal kezembe(tenyerébe) ütötte. Azért is tetszett ez így neki mert ugye csattant ilyenkor. Majd ugyanezt a másik kézzel. Közben mondtam hogy tapsi-tapsi. Vagy néztünk vmit pl. Apa táncolt ugyanúgy az ölembe ült és megfogtam a két kezét és összeütöttem és közben bravóztunk Apának és tapsoltunk.
2019. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*nem tenyerébe hanem tenyerembe
2019. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 13 hónapos korában kezdte mindkettőt és senki nem mondta hogy későn lett volna.Majd ha megérik rá fog utánozni.
2019. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már semmiről nincs elkésve. A fiam 9 hónaposan integetett és 10 hónaposan kezdett tapsolni. Kit érdekel?

Miért görcsölsz ezen ennyire 8 hónapos babával?

2019. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el! :) Na és ha nem csinálja!? Vagy később? Tanárként tudnod kéne, hogy minden gyerek más és milyen károsak a túlzott elvárások. Egy alsós tanító néni.
2019. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tanár vagy, igazán tanulhatnál is!

Mondjuk arról, hogy mi a fontos készség, mivel tanul többet a világról.

A mászással, felfedezéssel vagy a tapsikolással? Mi fejleszti vajon jobban az idegrendszerét? 😾

2019. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!