Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szólnak bele ha én így...

Miért szólnak bele ha én így szeretném nevelni a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Ebben hónapban születik az első babám. Már sokat beszélgettünk a párommal, - nem kell félreérteni, nem írtam vázlatot a hogyan akarom a gyereket felnevelni - de 1-2 dologról elég határozott véleményem van. Például megmondtam, hogy kb 2 hónapos koráig nem akarom hogy puszilgassák mások az arcát, hiába rokonok. Elég ha anya, apa puszilgatja, nem kell mindenkinek össze fogdosni, meg puszilgatni egy újszülött babát szerintem. A másik az, hogy én nem akarom hogy csokit, nyalókát és egyéb ilyen dolgokat egyen majd. Anyósom már kijelentette, hogy ha én nem adok majd ő. Ezen nagyon mérges lettem. Nem akarok megvonni tőle a cukrot, de szerintem bőven elég lesz ha kap joghurtot, vagy gyümölcsöt. Majd ha nagyobb lesz meg ehet csokit. Miért akkora bűn hogy nekem is vannak elveim a gyerek neveléssel kapcsolatban, mint mindenkinek?
2017. aug. 14. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Egyszer a unokatesóm anyja mondta, hogy hiába van megtiltva, úgyis adni fog az unokájának cukrot.... Erre a lánya, hogy akkor addig nem fogod látni, amíg nem tiszteled a döntésem. Ennyi.

A családban vannak gyerekek, akik 10 évesen sem szerették, ha ritkán látott családtagok puszilgatják őket, ezért nem csesztették őket, hogy "akkor is adj puszit". És ez így helyes, főleg egy babánál.


Nem tudom, hogy milyen a helyzet anyósodékkal, de a férjemmel és az anyóssal, illetve mindenki mással közölném, hogy ez van, ezt kell szeretni. Vagy tiszteletben tartják a döntésünket, vagy nem jönnek.

2017. aug. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

2 eves fiamat a mai napig nem puszilgatgatja senki , mi a francert kell osszenyalazni egy kisbaba/ kisgyerek arcat ? Gusztustalan!


Az meg a masik, hogy egy 6 het aluli ujszulott pl belehalhat a herpesz fertozesbe, amit a joindulatu puszilgato ad neki, akkor is ha epp nincs herpesze, de aktiv hordozo.

2017. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Mert öregek és más volt náluk a szokás. Majd 40 év múlva te is fujjolni fogsz, mert addigra kiderül, hogy a cukor serkenti az agyműködést, a korai puszilgatás pedig az immunrendszert erősíti.


Nyilván a mostani tudásunk szerint nem így van, de el tudod képzelni szerintem, hogy 40 év múlva már nem te fokod elsőkézből kapni az információkat és ilyen számodra abszurd dolgokkal fognak előállni a gyerekeid, amiről te nem is hallottál..


Nehéz lehet bizalmat szavazni valakinek, akit láttál ágybapisilni és hisztizni az új játékért, akit láttál felnőni. Pont mostanában vettem észre, hogy jé vannak olyan tizenévesek, akik nálam több tapasztalattal rendelkeznek bizonyos területeken..


Nehéz ez a felnőttesdi, kicsit jobban átérzem az öregebbek helyzetét.. furcsa, mikor magáznom kell a fiatalabb óvónőt vagy ügyintézőt, az egyikük tud olyan tanfolyamról, amit nem hallottam, a másik meg jobban kiigazodik a nyomtatványon, mint én.


Szóval ki kell harcolni a tiszteletet tudással és következetességgel, ki kell állnod magadért akárhogy, különben gyerekstátuszban leszel örökre.

2017. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem hagyod, nem tudnak beleszólni. Nekem is mindjárt születik a gyerek, és a két említett dologban egyetértek. Nálam is érvényben lesz ez a szabály, de az anyóssal már most közöltem volna, hogy az én gyerekem, az én szabályaim, ő pedig akkor babázhat, ha felfogja és betartja őket.

A gyereknevelés a szülők dolga, helyettünk pedig semmit nem fog más eldönteni. Te se hagyd.

2017. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
azzal, ha tiltod a csokit, csak még jobban fogja akarni a gyerek, aztán ha elszabadul otthonról, lesz kis pénze, majd tömi magába, és lesz egy jó kis súlyfelesleges. Tényleg, tökre kifizetődő... nem azt mondom, hogy a csokival kell tömi, de egy tejszelet pl., vagy egy waffelini belekellene, hogy férjen, legalább hetente
2017. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem mondtam hogy nem ehet csokit egesz gyerekkora alatt. De egy 1-2-3 éves gyereket nem kell ilyesmivel tömni. Nem egy olyan szülőt ismerek, akinek gyereke nem eszik normális kaját, csak turorudi, tejszelet, csoki, keksz, puki, kubu. Másfél éves, a főtt kaját nem hajlandó megenni.
2017. aug. 14. 11:26
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Két éves múlt. Nem kap csokit meg ilyen vacak édességeket. 1,5 éves koráig nem engedtem puszilgatni.


Kibírta a család.


CSokit majd ehet az oviban-bölcsiben rogyásig, mert ott úgyis állandóan ivóleveznek, tortáznak, sütiznek a névnap-szülinapok miatt. Két év alatt nincs szükség ilyenekre. Utána sem, csak akkor már nehezebb kivédeni. Legalább otthon kapjon már az a gyerek rendes, normális ételeket, az első pár évében.

2017. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Tehát ha én megveszem a tejszeletet meg a rudit neki, akkor az a gyerek itthon csak egészségtelen és szemét kaját kap, mert csak ez a két véglet van, középút nincs. Aha, oké.
2017. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Hihi, igazad van, de a csokit nem hiszem ,hogy be tudod majd tartani. Kicsit vicces, addig nagyon könnyű ilyen döntéseket hozni amíg nincs gyereked, de kb az első fél évben már teljesen más ember leszel mint most vagy. A csokit nem érdemes tiltani. Mi 2szer adunk neki egy héten, mégis megeszi a főtt kaját. Mindennap főzök. Sőt ropit is szokott kapni.

Azért a gyerekkorát ne vedd el ,te kis szigorú. Csak viccelek. Kitartást neked a szabályok betartásához, mert nem lesz könnyű.

2017. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

A csokit nem nagyon lehet betartatni, pedig egyetértek veled. Én nagyon határozott vagyok, de a nagyszülők... Egyszer elkezdett itthon hisztizni a gyerek, hogy csokit akar, nem is értett honnan ismeri... Hát kiderült a mamáék azt adnak neki. Még nem is zavarna mondjuk, ha adna neki egyet, evés után vagy ilyesmi. De pl. amit ötös csomagban lehet kapni, azt képesek az egészet megetetni vele és akkor megmagyarázzák, hogy azt legalább megette. Hát ha annyit kap, akkor jóhogy mást meg nem eszik. Itthon nincs baj az evéssel. Kivéve, mikor beállítanak a nagyszülők, mondom, hogy most akarom épp ebédeltetni, erre húzza elő a csokit, hogy nézd mit hoztam. Na várhatom, hogy egyen normálisan.

De a legviccesebb, hogy még másik szülő is lefikáz azért, mert én nem etetem agyon a gyereket csokival. Visszahallottam ugyanis, hogy milyen hülye vagyok, bezzeg ők megveszik neki ahányat csak kér, és meg is eheti. A gyereknek meg állandóan szorulása van és alig eszik normális ételt mindig panaszkodnak, és hogy nekem milyen könnyű, mert eszik a gyerek rendesen. De persze a hülye itt én vagyok.

2017. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!