Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babával miket pakolnát...

6 hetes babával miket pakolnátok utazásra? Tényleg túlzás, amit művelek?

Figyelt kérdés

Hétfőn utazunk egy kicsit pihenni, kirándulni. Viszont míg a férjem úgy van vele, hogy nem kell túlbonyolítani, máshol is felnőnek gyerekek, és ha valami itthon marad, hát veszünk kint, vagy megállunk útközben. Én pedig szeretnék felkészülten menni, nem azon rágódni, hogy mikor találunk boltot, hol tudunk pl pelust venni, stb. Szóval én ezeket pakoltam/pakolnám be:

-babaruhák: úgy számoltam, hogy minden napra 3 szett (egy, ami rajta lesz, és két váltás, ha valami baleset történne), éjszakára pedig 1 "pizsama", és egy váltás. Nem bukós baba, pelusos baleset sem nagyon szokott lenni, de jobb felkészülni.

-pelenka, pelenka kuka

-légzésfigyelő

-utazó ágy, matrac, babafészek

-3 lepedő, egy vízhatlan

-4 takaró (két vastagabb, egy a hordozóba, egy a babakocsiba)

-kiskád, állvány

-babakozmetikumok

-fertőtlenítő

-éjjelifény, körforgó

-tápszer, adagoló, az autóba cumisüveg melegítő

-cumisüveg+két pót

-2 db cumi + két pót

-sterilizáló

-pelenka, törlőkendő, popsikrém

-pár játék

-gyógyszeres pakk, lázmérő

-orrszívó

-babakocsi, kendő


Szerinte felesleges elvinni az utazóágyat matracostól, mert folyton közöttünk alszik még, nem kell egy külön bőrönd a "pót" dolgoknak, meg felesleges elzötyögtetni itthonról a pelenkákat, mikor vehetünk kint is, helyben. De pl. az utazóágyat azért gondoltam, mert úgy beszéltük (beszéltem :) ), hogy maximum 2 hónapos koráig aludna velünk (a kezdeti különszobás alvásból ez lett az első éjszaka már). És arra gondoltam, hogy ez tökéletes lenne, hogy megpróbáljuk a külön alvást, mert úgyis egy szobában leszünk még, szóval egy karnyújtásnyira lesz tőlünk.


Autóval megyünk, szóval igazából csak a csomagtartóba kell mindent bepakolni, ezért nem gondolom, hogy most belehalunk egy plusz bőröndbe, vagy egy kiságy összerakásába. Vagy ti miket húznátok ki a listámról?


2019. okt. 26. 10:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem kicsit túlzás, hanem nagyon. A pelenkát amúgy kétszer is felírtad.


Pelenka OK, pelenka kuka felesleges szar, otthonra se vettem


-légzésfigyelő OK


-utazó ágy, matrac, babafészek felesleges, úgyis veletek alszik. nem utazáson kell új szokásokat kialakítani


-3 lepedő, egy vízhatlan sok, és az utazóággyal együtt felesleges.


-4 takaró (két vastagabb, egy a hordozóba, egy a babakocsiba) egy elég


-kiskád, állvány hótfelesleges, meg tudod fürdetni a kádban vagy akár a mosdóban.


-babakozmetikumok popsikrém meg fürdető, más nem kell


-fertőtlenítő OK


-éjjelifény, körforgó hótfelesleges, otthon is veletek alszik


-tápszer, adagoló, az autóba cumisüveg melegítő OK


-cumisüveg+két pót minek a pótcumisüveg?


-2 db cumi + két pót hótfelesleges, de ez legalább nem foglal helyet


-sterilizáló OK, de inkább folyadékot vin ék


-pelenka, törlőkendő, popsikrém alap


-pár játék felesleges. Hat hetes. Semmi játék nem kell neki


-gyógyszeres pakk, lázmérő lázkúp elég


-orrszívó na, ez fontos, mindenképp legyen nálatok, de ne a porszívós, hanem kézi


-babakocsi, kendő egyik elég, tereptől függően. Én kendőt vinnék.

2019. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Túlzás. Négy lepedő, éjjeli fény, körforgó, kiskádhoz állvány, négy takaró nem kell.

Ha veletek alszik akkor elég a babafészek, nem kell az ágy.

Cumi is fölösleges négy darab.

2019. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem utazóágy, pelenkakuka nem kell (ne mosd szoktasd át uj dolgokra), a többi OK.


2 váltás szett minimum kell, ha már kúszik, de én gyakran minden étkezés után átöltöztetem, illetve ahányszor a kúszás miatt poros lesz, mert nem szeretem, ha egy pötty is van a ruhájàn, viszont korlátozni se szeretem a mozgását. Meg mindenféle vastagságú ruhát vigyél.

Ha befér, akkor ez nem a férjed kompetenciája.

2019. okt. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyértelmű, hogy babakocsi és kendő is kell, pl ha étteremben esztek, addig a babakocsi a legjobb.
2019. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs 6 hónapost olvastam. Akkor elég 2 szett váltás.
2019. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Jah, a ruhára nem is reagáltam, az is rengeteg. Ahány nap, annyi plusz 2 szett bőven elég.
2019. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam vinni a babakocsit és a kendőt is, mert amúgy nem szoktam egésznap hordozni (nem is igényli), szerintem megterhelő lenne nekem is. Plusz nagyszülők is jönnek velünk, ők is elvinnék majd sétálni. Meg ha beülünk valahová, akkoris kényelmetleg lenne szerintem. A babakocsira pedig simán rátehetjük a hordozót, ha útközben elalszik az autóban, egyszerűbb akkoris, ha megállunk valahol útközben, stb. Szóval a kendő az inkább vésztartalék lenne, ha nyűgös lenne nagyon, vagy olyan helyre megyünk, ahová nehézkezs lenne eljutni babakocsival együtt.


Köszönöm az eddigi válaszokat, próbálok szelektálni akkor. :)

2019. okt. 26. 11:11
 8/27 anonim ***** válasza:
47%

Lol, na ná, hogy túlzás. Én tudod miket vittem magammal utazásra? A cumiját, és a szundikendőjét.


Ruhákat, popsikrémet, pelenkát úgyis vettünk ott, tök mindegy, hogy ott veszem meg vagy itthon. Aludni közöttünk aludt, mert tudtam, hogy a környezetváltozás úgy fel fogja zaklatni, hogy nem fog külön aludni. Tehát a légzésfigyelő is felesleges, mert a szülői ágyba nem tudod úgy berakni, hogy ne érzékeljen titeket is. Fürdeni a nagykádba fürdettem, azt a 2-3 napot mindenki kibírta, a franc se fogja hurcibálni a kádat, állványostól.


Mivel nem szoptatsz, ezért az etetéshez szükséges dolgok oké, de én pl gyógyszeres pakkot se vinném.


Hacsak nem egy elhagyatott faluba mentek, biztos lesz ügyeletes gyógyszertár is, ahol ha kell mindent meg tudsz venni. A lázméréből is max 2 lesz otthon azt kész. A lázcsillapítónak pl baromira nem tesz jót, 4-5 óra hűtés nélkül.

2019. okt. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már sokan leírták, ez rengeteg!!!

Sok minden totál felesleges!

Bár azt nem írtad mennyi időre mentek, mert ha 3-4 hétre akkor ok, de néhany napra, 1 hétre ennyi mindent bekapolni valóban túlzás.

Ami szerintem nem kell (8,5 hónapos baba anyukája vagyok):

-ennyi ruha..Úristen, soha nem öltöztettem át ennyiszer a gyereket! Nappalra és éjszakára 1-1 váltás szett bőven eleg, de ha nem szoktak balesetek lenni, akkor még ebből is fog maradni tiszta. Amig nem volt hozzátáplálas, nem forgott, kúszott, mászott a baba, szinte soha nem volt szükség ennyiszer átöltöztetni. Pedig ő nagyon bukós baba volt.

-pelenka kell, de pelenkakuka??? Amig pihentek tökéletesen megteszi a szállodai kuka is, bár mi a kakis pelust itthon se dobjuk bele, az rögtön megy a nagy kukába. Eszembe nem jutna ezért magammal vinni a kukát..

-a légzésfigyelőt azért nem értem, mert ha veletek alszik, akkor nem tudom hova tudjátok felrakni, hogy valóban hasznos legyen.

-ugyanúgy nem értek egyet a kisággyal, hiszen szerintem sem új helyeken kell új szokást kialakítani. Ergo sem a légzésfigyelő, sem az utazó ágy nem szükséges

-en a babafészket elvinném, nekünk itthon is abban feküdt az ágyon napközben amig nem forgott, mert szerintem higiénikusabb mint az a hely ahova a koszos ruhánkkal ráülünk

-a lepedők viszont megint csak feleslegesek ha nem fogjárok a kiságyat használni

-ennyi sok takaró sem kell. Gondolom egyszerre csak egy helyen fog feküdni szegény... en max vinnék egy vastagabbat és egy vekonyabbat, de azt is csak az időjárás miatt

-kiskád és állvány??? Néhány napnyi pihenőre? Totál felesleges! Nyugidtan megfürödhet az ottani kádban, vagy lemossátok a csapban. Babakozmetikum viszont kell.

-éjjelifeny, körforgó felesleges

-tápszeres dolgok kellenek

-cumisüvegek, cumik..annyi amit otthon használtok

-sterilizálo kell

-pelenkás dolgok nyilvan igen

-játék ha befér (de neki valóban nem kell még igazából)

-gyógyszer, lázmérő, orrszivo kell

-babakocsi, kendő pedig alap.


Nalunk amit leirtal nagy része (pl. Kad, kadallvany, plusz kisagy..meg babakocsi) be se ferne egyszerre az autoba😃

Ne idegeskedd tul, inkabb elvezd hogy ki tudtok mozdulni picit!

2019. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez komplett költözés. Ha ennyire körülményes vagy, akkor várjatok még a "pihenéssel", mert ez egyelőre idegbajnak néz ki.
2019. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!