Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mernétek szólni a szomszédnak,...

Mernétek szólni a szomszédnak, hogy ez túlzás?

Figyelt kérdés

Az alattunk lakó 3 hónapja éjjel-nappal orrszi porszizza a gyerek orrát, aki üvölt és veri a falat. A most 6 hós fiam szobája fölötte van. Illetve lenne, mert inkább 2 hónapja velünk alszik. Nagy nehezen elaludtam, erre most ébredtem fèl egykor, hogy a lakás túlsó fele alatt megy a műsor. Nem merek szólni, de nap mint nap látom a 2 és fél éves gyereket és nem beteg.

Tényleg ennyi, akkor mi itt mind hallgatjuk ezt akár éjjel 3-kor is és kész? Ha szólok, félek, bunkóság...


2016. nov. 30. 00:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

En szolnek. De normalisan. Hogy szoktam hallani a porszivot egy ideje.. beteg a kisfiu? ennyire nathas?

Ebbol mar azert csak kialakul valami beszelgetes féle...ha meg bunkozik, te is ugy kezeld a dolgot.

2016. nov. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Biztos nem azért csinálja hogy téged szivasson! Legközelebb kedvesen érdeklődj, hogy hogy van a gyerek mert hallod hogy gyakran szívják az orrát...

Egyébként ha kell én is nekiállok kiszívni a gyerek orrát akár az éjszaka közepén os, nekem többet ér hogy jobban kapjon levegőt minthogy mások kényelmével foglalkozzak!

Mondjuk mi kertes házban lakunk de a szomszéd szobában sem ébred fe

2016. nov. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
*fel soha senki, pedig marha hangos a porszívó
2016. nov. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Szóljál. Tilos éjjel porszívózni. Én sem szoktam éjjel, erre van elektromos, kézi és szák orrszívó.
2016. nov. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Én inkább megkérdezném kedvesen,hogy hogy van a gyerek,szoktad hallani,hogy éjjel szívja az orrát(ahogy az egyik válaszoló már mondta)


De nyilván nem jókedvéből csinálja.Ha én lennék olyan helyzetben,hogy a gyereknek komoly légúti betegsége van és csak ez használ,különben a gyerek fuldoklik a taknyában én is tojnék a szomszédokra.Az csak fontosabb,hogy a gyerek ne fulladjon meg.

Az meg természetes,hogy egy kisgyerek hisztizik ilyenkor,nyilván nem érti,hogy mi folyik körülötte és így reagálja le,szerintem ezt te is megérthetnéd egy ilyen korú gyerekkel.

Egyébként zárszónk csak annyit mondanék,hogy én pl asztmás vagyok,és rosszabb időszakokban van,hogy a szomszédok is hallják,hogy köhögök,ha kérdezik,hogy mi van elnézést szoktam kérni(mondjuk egyébként nagyon kedvesek,toleránsak),de azért nyilván én se fulladhatok meg,hogy a szomszéd jól aludjon.Sajnos a légúti betegségek nagyon kellemetlenek,és ha panelban élsz tolerálni kell,hogy sajnos sokan szenvedünk benne és nem tehetünk róla,hogy néha hangosak vagyunk,nyilván mi se jó kedvünkből köhögünk vagy más se jó kedvéből porszívózza a gyerek orrát alvás helyett.

2016. nov. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mivel 3 hónapja hallgatjuk, szerintem nem mondható, hogy nem jól toleráljuk :) nekünk szájjal szívható van... a gyereket se őrjíti meg.

Legközelebb megpróbálkozom rákérdezni, ahogy írtátok, köszi a tippeket.

2016. nov. 30. 06:38
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha a szjjal szvhat elg lenne, a lakst is azzal porszvznam.
2016. nov. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Csaladi hazban ertheto lenne, hogy ezt meg meri tenni. De igy... Szerintem kesz csoda, hogy eddig birtatok. Mindennek van hatara.
2016. nov. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a kisfiam 6 hetesen kapott el az egyik "kedves" rokontól nyavalyát, aki "elfelejtett" szólni, h beteg és már mászott is bele a babakocsiba nézelődni. A kicsi alig kapott levegőt, szortyogott, muszáj volt orrszizni, orvosi utasításra tettük, mikor már hallhatóan nagyon szörcsögött szegény. Mindezt persze volt, h éjjel 2-3 alkalommal is.

Én megelőztem a problémát azzal, h szóltam a lenti és fönti szomszédoknak is, h nem unalmamban takarítok éjjelente, hanem beteg a gyerek. Senki nem szólt, h mikor gyógyul már meg a gyerek, pedig elég masszív volt a baja, majdnem 3 hétig volt orrszizás.

Csak kommunikáció kérdése. Bár szerintem akik panelban laknak, azok, akiknél valami zavaró tényező állhat fenn, szólhatnának egymásnak és nem lenne feszkó. Jelen esetben a szomszédod jelezhette volna.

2016. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is orrszívóztam a kisfiam orrát éjjel, ha arra ébredt, hogy nem kap levegőt. Jó, nem 3 hónapig volt beteg, csak 3 hétig kb, de nem szólt senki sem. Pedig aggasztott éjjel, hogy mit szólnak alattunk-felettünk, de semmi.

Ettől függetlenül én is szóba hoznám, nem veszekedve, de azért csak rákérdezhetsz.

2016. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!