Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnatok tanacsot mit kezdjek...

Adnatok tanacsot mit kezdjek 1 eves lanyom ebedevel? Mar megorit!

Figyelt kérdés
Semmi evessel nincsen gond csak az ebeddel.Mar elis huztam neki egy orat gondoltam nem ehes meg.De barmit eszik mindent kikopkod.Eloszor azt hittem a foga de mar ragota igy megy.En meg csak fozom az ebedet es sirni tudnek mar az idegtol amikor adom neki es kopkodi ki.Ma lecsot adtam neki.Olyan picire osszevagram hogy szinte latni sem lehetett es hagytam rajta levet is tobbet hogy jobban "csusszon".Es csak kopkodte most is.Pedig 10 oraira eszi a paradicsomot,virslit,kenyeret stb.Csak egyszeruen ebedre nem hajlando megenni amit csinalok!!Mit csinaljak vele?Hogy fog igy normalis eteleket enni?Mindenbol szoktunk neki adni amit mi eszunk kostolas keppen hogy erezzen uj izeket.
2010. júl. 17. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Mit és mennyit és hánykor eszik

-reggelire

-10óraira

-uzsonnára

-vacsorára

?


10óraira inkább valami könnyebbet kéne kapnia, gyümölcs vagy egy kis joghurt pl.

Azért a lecsó szerintem még nem igazán nekivaló.

Főzelékekkel hogy áll? Leves?

Mennyire főzöl fűszeresen, sósan, stb?

2010. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

lehet hogy nem éhes és csak "játszik"

ilyenkor el kell venni elöle mert tudnia kell és mondani is kell neki hogy az étel nem játék

add neki vissza 1-1,5 órával később ha akkor talán megéhezik biztos nem köpköd majd.

étkezések között ne kapjon édességet se édes innivalót mert elveszi az étvágyát ha kalóriadús dolgokat kap.


és a lecsó tényleg nem babának való max. a benne főtt husi v. virsli szaft és rizs de a paprika nem ...

2010. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tízóraira gyümölcsöt kapjon,mert az savat csinál,így megéhezik az ebédre(bölcsiben-oviban is azt kapnak,nem véletlenül.),v. egyszerűen ne tízóraizzon,pláne ha későn reggelizik.
2010. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még nekem sem jutott eszembe a másfél évesemnek lecsót adni, pedig tegnap azt főztem. Max. egy pici szaftot adtam volna, kenyérrel, mert csak sót és kevés pirospaprikát használok, borsot nem. Amúgy nálunk a két nagyobb sem eszi meg, mert azt mondják, olyan felnőttes kaja:)


Próbálj neki olyan ételt adni, ami ebben a melegben ésszerűbb. Gyümölcsök, gyümölcspüré, gyümölcsleves.

2010. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 16 hós és dettó ugyanez a helyzet az ebéddel, pedig csak reggel iszik kakaót utána max két falatot és mégsem kéri az ebédet. Csak joghurtot tejpépet meg virslit enne egész nap, nasit egyáltalán nem szokott kapni, esetleg olyankor ha megette az ebédet.
2010. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy még pépesen szeretné enni az ebédet. Az én lányom is egy éves, már eszik falatkákat, de az ebédet csak úgy hajlandó megenni ha leturmixolom. A joghurtból is ki szokta köpni a gyümölcsöt, amúgy meg megeszi ha gyümölcsdarabot adok neki. Én úgy gondolom hogy nálunk felnőtteknél is vannak berögződések, én pl nem eszem meg semmiben a mazsolát, a csokiban viszont igen, lehet hogy a babáknál is van hasonló dolog néha-néha. Én addig turmixolom neki az ebédet amig igényli.
2010. júl. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még valószinüleg nem érett meg az ilyen "felnöttes" kajákra! Azért még ö nagyon kicsi! Próbálj inkább a babakaják felé fordulni. Fözelékfélét csinálj ebédre. Ha igényli,turmixold át egy kicsit. Én babám 13 hós,de én még szoktam turmixolni pl a zöldbabot,céklát,répát is. Csak a krumplit eszi meg úgy,ha villával nyomom össze. Én az almát is reszelem neki. Persze almadarabkákat is vágok bele,igy megeszi.
2010. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!