Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érjem el, hogy éjjel...

Hogyan érjem el, hogy éjjel is elaludjon szopi után?

Figyelt kérdés
1 hetes a kislányom. Nappal eszik és alszik, van mikor már keltenem kell mert 3-4 órát is alszik egyhuzamban. Este ha megetetem rá 2-3 órára felkel viszont onnantól fent van hajnalig, nézeget, sírdogál és folyton cicin szeretne lenni, tehát két evés között van fent. Nappal hangosan beszélünk mellette és világos is van, éjjel csendben etetem, csak a sólámpát szoktam felkapcsolni, hogy azért lássak valamit. Általában kétszer tisztába kell tennem (szopi előtt) mert bekakil. Mindkét cicin hagyom 15 percet szopizni. De hogy csináljam, hogy az éjjeli két etetés között is visszaaludjon?

2019. okt. 31. 04:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ringatás nem segít?
2019. okt. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Először is, hagyd nyugodtan annyit aludni, amennyit akar, amennyiben nem koraszülött, fölösleges költeni. Masodsorban meg a cici neki nem csak a táplálék, úgy látszik ő szeretne komfortszopizni. S ne tégy a melleidre efféle időkorlátot. Ha úgy látod, hogy még enne, de nyűgöl az egyiken, nyugodtan cseréld meg. De ne szabj ezekre időt. Ha ezeket védőnő tanácsára csinálod, inkább olvass utána te. Jó babazast
2019. okt. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

A kettes válaszolóval egyetértek. Kiegészíteném két dologgal.


A babáknak idő kell, mire megtanulnak hatékonyan szopizni. Az esti/éjszakai tej pedig kevesebb, de zsírosabb, mint a nappali, ezért nehezebb is kiszívni. Simán lehet, hogy nem tud jóllakni sem annyi idő alatt, és éhes marad. De éhségtől függetlenül is szuksége lehet még a szopizásra, ahogy a kettes válaszoló írta (komfortszopizás). Olvass utána a negyedin trimeszter fogalmának. :-)


Az pedig, hogy éjszaka aktívabb, nappal meg kevésbé: most jött ki az anyaméhből, teljesen új neki itt minden, a napi ritmus is. Hetek, de akár hónapok is lehetnek, mire nagyjából beáll az éjszaka / nappal ritmusa. Légy vele türelmes! De eddig nagyon jól csinálod, éjszaka legyen kevés fény, kevés inger, beszélj hozzá halkan, stb. Előbb-utóbb kialakul majd.

2021. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
*negyedin = negyedik (3. válaszoló voltam)
2021. okt. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, ez egy régi kérdés. :D (3. válaszoló voltam megint)
2021. okt. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De valamiért ki lett emelve a kérdés, lehet, hogy most valaki hasonló cipőben jár. Kezdetben nálunk is így volt, én akkor azt is hittem, hogy nekem csak ilyen éjszakáim lesznek. :) Légy türelmes a babáddal, ha szopizni szeretne, hadd szopizzon! Most nehéz és fárasztó, de hidd el, nemsokára kialakul minden magától, bármennyire hihetetlen is most ez. Próbálj meg többet aludni vele napközben! És ismétlem, nem tart ez örökké! 🙂
2021. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. En emeltem ki a kerdest mert most szuletett kisteso es ugyanez a helyzet mint anno a naggyal 😅 csak akkor a nagy tapszeres lett mert nem volt eleg tejem. Most szeretnem ezt elkerulni ☺️
2021. okt. 10. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!