Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babatextileket vegyek?...

Milyen babatextileket vegyek? (törölköző stb. )

Figyelt kérdés

Ezekre gondoltam:

-2 db takaró (egy a babakocsiba, egy csak úgy tartalékba napközben vagy ha nem szeretné a hálózsákot)

- 2 db nedvszívó fürdőlepedő

- 20 db pelenka

- 2 db gumis lepedő


Ez így elég? Annyi mindent lehet kapni, sokat javasolják a baba kifogót is. Az pontosan mi? A fürdőlepedő fehér legyen, hogy tudja alaposan mosni (össze fogja kakilni?) vagy lehet pihe-puha színes?



2019. okt. 31. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jó, nekünk 10 textilpelus elegendő volt. Illetve ágynemű alá vegyél vízhatlan matracvédöt, kettőt, ez nagyon kellett az elején. A kifogó az törülköző, csak direkt bonyolitják. Ja igen, amit a legjobban megbántam, hogy vettem tizesével pelenkázó alátétet, utána meg mindig dobáltam ki, aztán kaptam valakitől egy vízhatlan alátétet, két éve használjuk, nem kerül pénzbe és nem lesz belőle szemét egy másodperc alatt, olyat vegyél.
2019. okt. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez jó lista én se vettem többet vagy mást. Igazából még igény szerint lehet változni fog a dolog (még tapasztalatlan vagyok, első baba lesz) De a védőnő ezeket ajánlotta alapból.
2019. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk sosem kakilta le a törölközőjét, de ha meg is esne, akkor is elég lenne 60 fokon mosni, csak előtte persze előkezelni kell. Most az, hogy pihe-puha, az nem vágom, mit takar, de nedvszívó legyen, az fontos, az ilyen nagyon puhák sokszor semmire sem jók. A kifogó az direkt babáknak gyártott törölköző, aminek van egy kis "kapucnija". Ezzel praktikusabb kivenni a babát, de nem kötelező.


A 20 pelus szerintem extrém sok, fele is elég, úgyis kb 2 naponta fogsz minimum mosni az elején.


A gumis lepedő alá vegyél 2 vízhatlan matracvédőt, nem drága, de aranyat ér.


A 2 db takaró szerintem kevés. Legalábbis nekünk kevés lett volna, nekünk van kb 8, kisebb-nagyobb, vékonyabb-vastagabb. Mondjuk lányom azt szereti nagyon gyűrögetni.

2019. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a listád, pelenkázóra érdemes még vízhatlan alátétet venni, meg plussz egy takaró is jól jöhet. Ikeában jó áron meg lehet venni ezeket.
2019. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen elég.

Én nagyon szeretem a kifogót, sokkal kényelmesebb nekem azzal kivenni. Nekünk 3 db van, de csak azért mert 1-et vettem a lányomnak, egy fehér még a fiamé volt, egyet meg kaptunk, de kettővel is bőven el lehet lenni, a nagynak csak annyi volt.

Takaróból is 3 van/volt, 1 vékony, 1 vastagabb meg 1 a babakocsiba. A vastagat soha nem használtuk, vagy csak nagyon keveset.

2019. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Lehet színes a fürdőlepedő, nálunk még sosem lett kakis, még pisis sem. Eleinte nekünk is 2 db gumis lepedőnk volt, de idővel venni kellett még, volt olyan, hogy egymás után 2x is cserélni kellett. De matracvédő is kellene alá, abból mi is kettőt vettünk.
2019. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk nincs fürdő lepedő. Textilpeludok vannak meg törülköző, utóbbiból 4 vagy 5.

Pokrócból jó ha van több, én ugyan nem vettem, mert talàltunk a padláson meg kaptunk, de bőven kell. Pl ha leteszed a babát a szőnyegre, kezdetben aláteszed, de nyilván amelyiket a szőnyegre teszed, azal nem takarod be alváshoz. Kell a babakocsiba 2, az autós hordozóba 1 stb.

Meg nekünk alváshoz van rendes babapaplan, 2 és huzat is 2, hálózsákot mi nem használunk, belegabalyodik csak a baba.

2019. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekem több takaróm van, de caak egyet vettem.

Mindenkinkésztetéat érez ajándékba adni.


Tetrapelus, fele/ harmada is elég.

És színes, mintás textileket vettem, nem terra mintásat.

Ez nem gYűrődik annyia. Ezt tettem babakocsiba, vagy ha valakinél letettem ágyra.. Stb.


Vwttem IKEA-ban 10 db-os mini törlölközőt (20*20-as színes akasztókkal. Ennek később is nagy hasznát vettemc, és olcsó )

Lepedő, 3 van forgóban.


Törölköző/ kifogó: attól függ milyen baba és tél van-e.

Rendszeresen pelus nélkül szaftos tüsszőgés volt nálunk.. Télvíz idején, ha nincs szárítógép nehezen szárad, amúgy elég 2.

Nekem volt tetrakifogónk meg kapucnis törölközönk volt.

Színes is ha frissiben, nem beszáradva hagyod, akkor tisztítható.

2019. nov. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

U.i.

Pelenkázóalátétet én is javaslok.

Ikeából van

60 fokon mosható, vízhatlan

2019. nov. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk volt kifofónk is, meg tetra fürdőlepedőnk is ( [link] A kifogót végül a kutya kapta meg olyan rossz volt. Nekünk a tetra vált be, olyan anyaga van, mint a textilpelenkának, csak vastagabb, olyan jó nedvszívó, hogy belebugyoláltam a gyereket, mire átvittem a fürdőből, a szobájába, csont száraz volt a gyerek. Most 2 éves, de még mindig ezt használjuk, mert még mindig nem szeret törülközni.


Hiperaktív gyereknek egy áldás eza törülköző.


Amiket vettünk:


10 textilpelenka (bőven elég volt, a legtöbbször úgyis a pólómon landolt minden büfiztetés után)

1 kifogó, 2 tetra törülköző( pár hónap múlva vettünk még 2-t)

2 lepedő ( ebből is vettünk 2-t még, mert nem volt elég)


Vízhatlan lepedőt nem vettünk, mert a matracon van vízhatlan matrachuzat.

2019. nov. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!