Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud az 5,5 hónapos...

Miket tud az 5,5 hónapos babátok? Konkrét apropója van a kérdésemnek (lent).

Figyelt kérdés

Hétfőn fekszünk be kivizsgálásra,de addig is szeretném tudni (mások tapasztalataiból esetleg),hogy tényleg nagy a baj?

Az értelmi fejlődése rendben van (szerintem),gőgicsél,kacag,érdeklődő.

A mozgásával vannak gondok. Az már biztos,hogy hypoton,de azt mondja a neurológus,hogy lehetnek idegrendszeri károsodásai.

Hason alvós baba,szeret ébren is hason lenni. Hason fekve kiemeli,megtartja a fejét. Nem tudatosan,de hátrafordul,inkább dőlésnek nevezném. Vissza meg sem próbálja. Hason is és háton is repülőzik.

Nem próbálkozik a kúszással,kutyázással. Játékok után kb.3 hete nyúl,átveszi egyik kézből a másikba,megtartja.

Hamar fárad. 1 órányi aktív ébrenlét után alszik 1,5-2 órát.

Nem nyűgös,étvágya jó.

Köszönöm előre is,ha válaszolsz.



#elmaradás #mozgásfejlődés #neurológiai probléma
2019. nov. 2. 08:57
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#4-es.

Sajnálom. Kívánok a kislányodnak boldog,és amennyire lehet,teljes életet. Nektek pedig kitartást. Az lejön nekem,hogy nagyon szeretitek őt.

Köszönöm a válaszaidat. Akkor én tudtam rosszul,és a Katonát itthon is lehet csinálni. Gondolom,emiatt (is) kell befeküdnünk. A Vojtának utánaérdeklődök.

Minden jót nektek!

2019. nov. 2. 14:13
 12/25 anonim ***** válasza:

Mr-t csinálnak az agy feltérképezéséhez, nem ct-t. Ct túl nagy sugárterhelessel jár, csak ritka esetben alkalmazzák. Altatják őket az r-hez.

4es voltam még mindig

2019. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


ÈN Németországban élek, itt legtöbbször a Vojtat alkalmazzák. Ez nem csak gyerekeknél vagy babáknál használják, hanem pl balesetben sérült felnötteknél is.

Pontokat nyomnak meg egy egy helyen amivel az idegrencert, gerincet stimulálják és ezálltal bizonyos izmok össze húzodnak. Pl forduláshoz tudják melyikek ezek a pontok amik azokat a bizonyos izmokat össze húzódásra ösztönzik.

Èn a férjemen is kipróbáltam, majd ö rajtam. Ès bizony tényleg érzed ahogy bizsereg és felkell húznod a lábadat.

Viszont ezt sok baba nem szereti, mert ugye ehhez a legjobb ha egészen keveset mozgolódik. A lányom nekem imádta, mi még 2x kaptunk beutalót, mert mind az orvos mind a terapeuta csodálkozott, hogy a babám(most már 9 éves) mennyire imádta ezeket a terápiákat.

2019. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#4-es.

Köszönöm. Sejtettem,hogy altatják,mert ők ébren még nem tudnak mozdulatlanul feküdni 20 percig. Nem lesz könnyű időszak.


#3-as.

Neked is köszönöm. Akkor ezt a Vojtát,ha jól gondolom,csak szakember végezheti. Egyébként jónak tűnik,ahogy leírtad. Mindenesetre rá fogok kérdezni. Mehet a Katona-módszerrel együtt?

2019. nov. 2. 16:35
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Katonáék hivatalosan semmilyen módszert nem tűrnek meg maguk mellett. Se dévény, se mást. De a legtöbb szülő több terápiát végez párhuzamosan. Mi a vojtat itthon is csináljuk, így hatásos igazán. Pár hetente megyünk a terapeutához. Ugyanúgy betanítják mint a katonát és mehet itthon. Vojta terapeuták nem kérik, hogy más módszert hagyj abba, miattuk mehet párhuzamosan. De annyit nincs ébren egy ekkora gyerkőc, hogy katona napi 6-szor es vojta napi 3-4-szer működjön nála. De szerintem először a végére kellene járni a szem problémának pl, mert ha van látássérülés, az befolyásolja a mozgásfejlődést.

Újra 4es voltam

2019. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Szemészeti probléma nincs,ott teljes körű kivizsgálást végeztek nála. Először azt akarták kizárni. Még szemfenékvizsgálat is volt,hogy nincs-e ott valamilyen rosszindulatú elváltozás. Semmi kórosat nem találtak.

Ami a gyógytornákat illeti,tényleg sok időben a Katona-módszer önmagában is. Meglátom,egyáltalán,mi a probléma. Mondjuk gyógytorna mindenképp lesz,mert hypoton.

Annyit tudok biztosan,hogy a gyerekrehab.-on a Katona a protokoll.

2019. nov. 2. 18:15
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Látás problémát okozhat az is, ha látóideg sérült/sorvadt/nem jól fejlődött vagy ha a latokozpont sérült az agykéregben. Előbbit vep, utóbbit mr vizsgálattal lehet kizárni. Nálunk a látóközpontot sérült, ezt hívják cvi-nek. A szeme ép, az inger is közvetítődik de az agykéreg nem tudja jól feldolgozni. Szemészeti probléma hála égnek nálunk sincs.

Hipotonia okát is illik keresni, mert van, hpgy valóban nincs oka, de sokszor áll a háttérben betegség/károsodás.

Terápia témában nincs könnyű helyzetben az ember. Annyiféle van mint égen a csillag. Állami keretekben általában a katonát erőltetik. Nem mindenhol, de sok helyen.

Van facen egy szuper csoport Hypoton gyermekek szülői közössége. Rengeteg információ van fent, érdemes csatlakozni.

2019. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Ezeket a vizsgálatokat nem csinálták,de gondolom,sor kerül rájuk. Ezek szerint reális a 2 hét. Rákérdeztem főorvosnőnél,hogy meddig kell bennmaradnunk,és 2 hetet mondott. Szó szerint leesett az állam. Az nagyon hosszú idő! Konkrétumokat nem mondott azokon kívül,amiket már írtam is. Megfigyelés,mozgásterápia betanítása,vizsgálatok. De hogy milyenek ...a koponya vizsgálatán kívül mást nem említett.

Húú,ezek szerint lesz néhány. Mindegy,csak ne legyen nagyobb baj.

Minden tiszteletem a tiétek,kedves 4-es,hogy ezt így tudjátok csinálni,és ennyire szeretitek a kislányotokat. Puszit küldök neki😘.

2019. nov. 2. 20:40
 19/25 A kérdező kommentje:

1 hete hazajöttünk a kórházból. Egy véreredményre még várunk,a többi negatív (koponya UH.,szív UH. Mást nem csináltak).

Elkezdtük a Katona-gyógytornát.

Ezzel kapcs.lenne kérdésem. Napi 4X kellene,de max.3X,rossz esetben 2X fér bele a napba (van egy másik nevelt babám is). Így is hatásos?

Illetve a kúszás elősegítésére használt gyakorlatot nem tudom vele megcsinálni. Tiltakozik,eltolja a kezem az álláról. A forgások szépen mennek. Már néha sikerül neki önállóan is hasról hátra mindkét irányba,hátról hasra jobbra megy neki. Balra hátról oldalra tud.

Éppen ma lett 6 hónapos. Nem gond,ha tornával is még csak ennyit tud? 2 hét múlva megyünk vissza. Akkor majd megkérdezem szakembertől is,de addig,azok tapasztalataira lennék kíváncsi,akik szintén Katonáztak. Köszönöm.

2019. nov. 22. 13:21
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
A katonát hivatalosan napi legalább 5ször kell csinálni és minden felírt gyakorlatot. Nálunk 4-nél már húzták a szájukat, amikor beismertük, hogy legtöbbször 4 fér bele, 5 ritkán. Mi végül abba is hagytuk. A módszer alapja sem volt szimpatikus, több szakemberrel átbeszélve jutottunk erre a döntésre. A felszabadult időt hatásosabb terápiákra fordítottuk inkább.
2019. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!