Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud az 5,5 hónapos...

Miket tud az 5,5 hónapos babátok? Konkrét apropója van a kérdésemnek (lent).

Figyelt kérdés

Hétfőn fekszünk be kivizsgálásra,de addig is szeretném tudni (mások tapasztalataiból esetleg),hogy tényleg nagy a baj?

Az értelmi fejlődése rendben van (szerintem),gőgicsél,kacag,érdeklődő.

A mozgásával vannak gondok. Az már biztos,hogy hypoton,de azt mondja a neurológus,hogy lehetnek idegrendszeri károsodásai.

Hason alvós baba,szeret ébren is hason lenni. Hason fekve kiemeli,megtartja a fejét. Nem tudatosan,de hátrafordul,inkább dőlésnek nevezném. Vissza meg sem próbálja. Hason is és háton is repülőzik.

Nem próbálkozik a kúszással,kutyázással. Játékok után kb.3 hete nyúl,átveszi egyik kézből a másikba,megtartja.

Hamar fárad. 1 órányi aktív ébrenlét után alszik 1,5-2 órát.

Nem nyűgös,étvágya jó.

Köszönöm előre is,ha válaszolsz.



#elmaradás #mozgásfejlődés #neurológiai probléma
2019. nov. 2. 08:57
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsö!

Ti mivel váltottátok ki a Katonát?

Amúgy én is úgy tudtam,hogy 5x kell,de a zárójelentésben 4-et írtak. Persze még így is sok.

Olvastam a Dévényről,illetve ajánlották itt a Vojtát. Amúgy ez utóbbit ott is csinálják (a Katona mellett),ahol voltunk. Fogalmam nincs,hogy mi miért épp Katonások lettünk. A kúszásos igazából nekem/nekünk se jött be,a többivel nincs gondom. A forgásokat különösen élvezi,de a kúszásnál kézzel-lábbal tiltakozik. Egyelőre úgy vagyok vele,hogy ezzel végül is 7 hónapos koráig nincs nagyon lemaradva,a forgások terén meg már tényleg nagyon ügyes. Max.később tanul meg mászni,járni,mint a kortársai. Egyébként érdeklődő,nyitott baba.

Köszönöm a válaszod.

2019. nov. 22. 21:22
 22/25 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem ilyen egyszerű. Forogni is lehet rossz technikával például. Mi a lepedőben gurgatással megtanítottuk neki a forgást 6,5 hónapos korára, de rossz technikával végezte. Ezután hagytuk abba.

Mi devenyezünk (bár ezt előtte is csináltuk), vojtázunk (ezt súlyosabb esetekre ajánlják), konduktorhoz járunk, tsmt-zünk, gyógytornászhoz járunk. Illetve van pár kiegészítő terápia, de azok nem elsősorban a mozgásfejlődés miatt.

Helyi pedagógiai szakszolgálathoz elmehettek még esetleg. Ott felmerik és ha kell, akkor írnak ki neki korai fejlesztést (tornát vagy éppen amo szükséges).

2019. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom,mennyire szabályos a forgási technikája (én is lepedőben tanítottam,illetve a teljes forgást anélkül). Úgy fordul hátról hasra,hogy a forgásiránnyal ellentétes lábát keresztezi a másikon,közben fejjel,egész testtel a forgás irányába dől,kezeivel segítve magát. Ez szabályos?

Remélem,érthetően el tudtam magyarázni. Egyébként így forgott a 7 hónaposom is. Ő már ül és feláll. Ez sem jó. Korábban kezdett mindent. 5 hónaposan kúszott (3 napig),hamar átváltott mászásba,most meg állni tanul. Védőnő szerint hiperaktivitás lehet belőle.

A picivel megvárom a controllt,és elviszem ped.szakszolgálati vizsgálatra.

Köszönöm a tanácsot!

2019. nov. 23. 12:01
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket.

Katonásokhoz lenne kérdésem (amíg nem tudom megkérdezni szakembertől). Meddig kell itthon tornáztatni?

Úgy értem,most már mindkét irányba szépen forog oda-vissza. Kiemeli a popsiját.

A kúszás még nem indult be,de 6 hónaposan ezzel még nincs elkésve (szerintem).

Ha már forog,és továbbra is csináljuk a gyakorlatokat,nem ártok vele?

2019. nov. 25. 08:23
 25/25 anonim ***** válasza:
Èn sem tudok èrdemben hozzàszólni de sok erőt ès kitartàst kívànok mindenkinek!
2019. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!