Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napirendetek egy...

Milyen a napirendetek egy másfél éves és egy 1 hónapos babával?

Figyelt kérdés
2019. nov. 3. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
13 hónapos volt, mikor jött a pici. 1 hónapos korra szépen beállt a napirend, minden gördülékenyen ment. 😊
2019. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Másfél év van a nagy és az ikrek között. Az ikreket igazítottam a nagyhoz. Eleinte próbáltam őket igény szerint szoptatni, de ra kellett jönnöm, hogy két gyereket úgy, higy van egy picivel nagyobb nem tudok.
2019. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok. Leírnátok egy napotokat?
2019. nov. 4. 08:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Már 9 hónapos a kicsi, most teljesen fix minden (együtt esznek, alszanak, jàszóházban is mehet a kicsi pakolászni). 1 hónapos kora körül kb így nézett ki: reggel 8 körül kelt a kicsi, szopizott, aztán kicsit játszottunk az ágyban. 9 körül kelt a nagy, akkor ment a pici aludni, a naggyal felöltöztünk, reggeliztünk, játszottunk. Ha kellett, bedobtam egy mosást, v kiteregettem, reggeli után felsöpörtem, de alapvetően vele voltam délelőtt. 10-fél 11-kor ébredt a pici, szopi, aztán mindenki be a babakocsiba, ebédig séta. Dél-fél 1 körül ebéd a nagynak és nekem, addig a pici elvolt a hintában vagy a játszószőnyegen. Ekkor már tudatosan alakítottam annyira a pici napjait is, hogy ez az egyetlen “kötelező” közös alvás kialakuljon, hogy legyen majd pihenőidőm nekem is (sikerült, minden ebéd után van 2-3 óra csend, a kicsi 4 hónapos kora óta fixen). 😊 Szóval nagy letesz, kicsi szopi, majd alvás. Én is sokszor lefeküdtem velük.

3 körül kelt mindkettő, peluscsere, szopi/uzsi, majd udvar. Nyáron medence, a kicsit is belógattam a vízbe, normális hőmérséklet esetén a kicsi a babakocsiban, a naggyal labdáztunk, csúszdázott, homokozott, stb. 5-6 közt ér haza a férjem, akkor vagy játszótér vagy elvitte a nagyot sétálni, én megszoptattam a kicsit, majd főztem, amíg aludt (aznap vacsi+másnap ebéd). Ilyenkor tudtam szárítóról lepakolni, hajtogatni és egyéb pepecselős munkájat csinálni, amit a nagy mellett nem lehet. 7 körül fürdés, utána vacsi, aztán meseolvasás, fogmosás és a nagy elment aludni, a kicsi még szopizott egyszer, aztán ő is elaludt. Kb 9-től kettesben voltunk, 11-éjfélig ébren, mert fontosabb a kapcsolatunk, mint a sok alvás. Egyszer kelt a kicsi 4 körül, akkor egy gyors szopi után aludt is vissza.

2019. nov. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!