Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Ti hagynátok egyedül a lakásban a másfél éves, ha alszik?

Jöttem haza a munkából és egy ismerős hölgy kinn ült a padon és beszélgetett, kérdeztem tőle merre van a babája, mire közölte, hogy fenn alszik. (panel lakás, második emelet)

Szerintem nem kéne csak így egyedül hagyni, akkor sem ha alszik, de ő csak annyit mondott, hogy nyitva van az a lakja, és rácsos kiságyba van, amiből nem tud kijönni egyedül, meg hallja ha felébredt.

Mi van, ha késik az ágyből? Vagy tűz üt ki?

Szóljak a gyámügynek?

szept. 12. 11:54  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4 5

Persze és hívd a tüzoltókat és a rendörséget is.

Èn nem hagynám így egyedül a gyereket.

DE ha tényleg a másodikon lakik és ott ül az ablak alatt, akkor ez olyan mintha családi háznál kimennél a kertbe kertészkedni míg a gyerek alszik. A kiságyból nekem sem mászott ki soha sem, és ha másik szobában van a gyerek akkor sem lenne jobb, ha kimászna.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/44Időpont szept. 12. 11:58 Privát üzenet
Mennyi idióta van. Én is ismerek ilyet. Nagyon felelőtlen szülő az ilyen. Esetleg a védőnőnek szólj.

A válasz 15%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/44Időpont szept. 12. 11:58 Privát üzenet

Nem hagynám egyedül a lakásban. Szerintem másfél éves simán kitud mászni a rácsos ágyból is, ha akar. Aztán ki tudja, mit csinál. A gyerekeink ennyi idős korban már jártak, szóval nem olyanok, mint egy 2 hónapos csecsemő, hogy ott marad, ahova rakod.

A gyámügynek viszont nem szólnék csak ezért.

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/44Időpont szept. 12. 11:59 Privát üzenet
Mi kertes házban lakunk. És igen, biztonságos körülmények között bent hagyom a fiam aludni, mert nem, nem tud kimaszni az agyából és tűz nem üt ki, ha senki sem használ semmi olyasmit odabent. Ugyanakkor a kutyát is meg kell etetni, a dolgokat is le kell takarítani, amit vele már nem tudok megoldani. Bocsáss meg, hogy nyitott ablak mellett meghallom ha sír, vagy ébred és 1-2 perc múlva megyek csak oda megmosott kézzel együtt. Ruhák sem fogják magukat odakint kiteregetni. Ismeri a babája szokását, valószínű kompetens az ellátására, nem a boltba ment, nem kocog egyet a parkban ahol nem hallja. Ne essünk már túlzásokba...

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/44Időpont szept. 12. 12:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tényleg a másodikon lakik, mert voltam náluk, és pont arra néz a gyerekszoba ablaka, ahol a pad van, de ez szerintem is felelőtlenség. A gyerek szobából mondjuk nem tud kijönni egyedül, mert gyerek biztos zár van rajta, és a gyerekszoba bababiztossá van téve, de a kiságyból simán kieshet.

# 5/44Időpont szept. 12. 12:02 Privát üzenet

"DE ha tényleg a másodikon lakik és ott ül az ablak alatt, akkor ez olyan mintha családi háznál kimennél a kertbe kertészkedni míg a gyerek alszik"

Hát nem. Egy másfél éves már kimászik az agyból és a nyitott ablak tok jó arra, hogy onnan kiessen

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/44Időpont szept. 12. 12:04 Privát üzenet

Szerintem a fenti példával semmi gond nincs. Mondta is, hogy hallja, ha felébred, ez kb olyan, mintha a nappaliban lenne.

Egy kicsit levegőzik, rendben van. Hosszútávra én sem hagynám magára a gyerekeket (nekünk 2 van), de ha alszanak, akkor gyorsan le lehet szaladni valamiért. De komolyan, a wc-re se mész be, mert mi van, ha felébrednek?

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/44Időpont szept. 12. 12:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jajj nem tárva nyitva volt az ablak, csak bukón

# 8/44Időpont szept. 12. 12:05 Privát üzenet
Hát a te másfél évesed kimászik, az enyém még képtelen, mert nagyon alacsonyan van a rács végéhez. Kiságyfüggő és gyermekmagasságfüggő. A kanapéra nem bír mászni, nem hogy a magasabb kiságy rácson kimásszon. Szerintem továbbra is mindenki ismerje a saját gyerekét és cselekedjen saját belátása szerint.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/44Időpont szept. 12. 12:07 Privát üzenet

9!

Aztán nehogy meglepődj majd

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/44Időpont szept. 12. 12:09 Privát üzenet
1 2 3 4 5

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek van olyan hogy 1 vagy másfél éves gyerek tud egyedül kanállal pudingot enni úgy hogy még le sem eszi magát?
Másfél éves már próbálkozik egyedül enni kanállal?
Mit kell csinálni, ha a másfél évesem egyik napról a másikra nem akar egyedül elaludni?
Másfél éves kislányom csak egyedül hajlandó enni, nem gond ez?
Mit tanácsoltok? Kimerült, fáradt idegroncs vagyok és így telnek a napjaink a másfél évesemmel akivel egyedül vagyok
Egyedül intézhetem a másfél éves fiam személyi igazolványát?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!