Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek másfél év van a két...

Akinek másfél év van a két gyereke között, hogyan viselkedik a nagyobb a kicsivel? Milyen napirendetek van?

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:

21 és 4 hónapos lányok. Semmit nem csinál vele, általában a közelébe se megy. Eljátszanak egymás mellett, de szereti hogy itt van velünk ő is, sokat beszél róla.

Este 7 alvás, kicsi mostanában korán kel, 6 előtt, nagy később, ha nem ébreszti fel. Kicsi alszik még délelőtt és délután, általában séta közben, délben pedig alszanak együtt egyet.

Nálunk eddig nem volt semmi probléma.

2016. nov. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk 22 hónap van a 2 kicsi között,most 2,5 éves a "nagy"és 8 hónapos a kicsi.

Az elején nagyon imádta a kicsit,de ehez kellettünk mi is.Amikor elősször meglátta naon odavolt érte,megnyomogatta a cumiját,elmondtuk,h ő a baba,akkor még szinte semmit nem mondott pár szón kívül,de ezt rögtön megjegyezte.Amikor szoptattam mindig foglalkoztam vele is,hoztuk a kiskönyvet és mutogatta a figurákat,én meg elmondtam,h mi micsoda.Volt,h ezerszer mondtam el,h alma,kicsit a könyökömön jött ki,de tudtam,h neki is szüksége van az időnkre,így nem érzi magát háttérbe szorulva..Számunkra egy roppant leterhelő időszak volt az eleje,sokszor elmondtam,h a baba nagyon szereti őt,ha kértem egy puszit tőle és kaptam,utána mindig elmondtam,h most a babának is és amikor adott megdicsértem.Ez annyira bevált nálunk,h sokszor magától puszilta már a kicsit..Így az elején teljesen kimaradt a féltékenység.Most,h picit nagyobbak és a kicsit is érdeklik a játékok néha van olyan,h elveszi tőle a játékot,de megtanítottuk,h akk vigyen a kicsinek egy másikat helyette.Sokszor volt,h azt hittem megszakadok,m egyik kezemben az egyik,másik kezemben a másik volt,de azt kell mondjam megérte,m nincs féltékenység.A gond azzal volt csak,h sokszor nehéz volt elmagxarázni neki,h ha a kicsi alszik akk kicsit csendesebbnek kell lenni(a kicsi sajnos rossz alvó).De ez sem volt nagyon gáz szerencsére.


A napirendünk káosz ☺ 😊

Amikor a kicsi 6 fele felkelt kihoztam,megetettem,átpelenkáztam,elkészítettem a nagyobbnak a reggelijét,teáját,mikor mit.Mire kész lettem kelt a nagy,átpelenkáztam őt is,átöltöztettem,odaadtam a reggelit vagy teát,bekapcsoltam kicsit a mesét.A kicsi a kezemben volt amíg összepakoltam,elmosogattam,porszívóztam,aztán megint etettem a kicsit,amikor elaludt főztem,a nagy vagy játszott vagy jött hozzám,felvettem és főztünk "együtt".Készítettem ebédet a nagynak,megette vagy nem aztán bealudt,kelt a kicsi,megint pelenkázás,etetés,kézben tartás..Délután amikor apukánk hazaért evett aztán mentünk sétálni közösen.Este 6-7-8 fele lefürdettem a kicsit,aztán amíg a nagy fürdött ott a fürdőszobába játszottuk a játékaival és igyekeztem mosdatni miközbe a másik kézben a kicsi evett..Vagy ha apa otthon volt ő vette át a lefürdetett kicsit amíg megfürdettem a nagyot..Ezután kis mesenézés,vacsi és alvás a nagynak,a kivsi meg akkor aludt be amikor...Ezt mind úgy csináltam végig,h éjjel a kisfiam kelt vagy 3x 6 hós koráig.,Ha visszagondolok azóta sem tudom,h éltük túl 😁😀Most már valamivel könnyebb,m a nagy bölcsis lett,a kicsi meg már nagyobb,így nem kel csak reggel 6-7 fele és mászik,nincs annyit kézben..Ami biztos,h megállunk 2 gyerkőcnél,nekünk egy 3.már szóba sem jöhet..Most várjátok vagy tervezitek a 2. Babát?

2016. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 16,5 hónap van a fiam és lányom között. A fiam várta a tesót,csodálkozott is ,hova lett a hasam. Mindössze 4/5 nap volt nehéz az elején, hamar megszokta, hogy nem csak ő körülötte forog a világ. De ehhez az kellett, hogy mi kössük az ebet a karóhoz, hogy nem bánthatja a húgát. Volt, hogy rá kellett csapnom emiatt, hogy figyeljen jobban mit csinál, s ne így vezesse le a dühét, ha épp nem az van, amit ő akart, mialatt a kicsivel kellett törődnöm. Hamar megértette, hogy a kicsi is családtag, érdeklődve figyeli sokszor, szól, ha sírni hallja, dugja a fejét a fejéhez, mikor eszébe jut, odamegy hozzá, megsimogatja, s egyedül neki ad puszit. Játékokat is letesz elé. Persze van, hogy mutat a kiságyra, h tegyem le most már. Most 21 és 4,5 honaposak. Szerintem fontos, hogy legyen olyan minőségi idő, amit csak a nagyobbal töltesz, így nincs testvérféltékenység
2016. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Illetve sokat legyen dicsérve a nagy, főleg ha a kicsit szereti. Napirendet a kicsiét probálom igazitani a nagyéhoz. Reggel kb egy idöben kelnek, ezzel nincs is gond. Este a nagynak a fürdés fix, mostanra sikerült belőni, h a kicsinek előtte jó talán, ő később alszik el valamikor a pukik miatt. Nappal nagyon változó, h h alszik a kicsi, nagy ebéd után alszik, de változó mennyit. Ebédet hozatom, mosogatogépet vettünk, így könnyebb. Nagy sokat eljátszik egyedül, de kell a közös játék. sokat mondokázok, énekelek nekik. A kicsi könnyebb természet, mint a nagy volt, bagy szerencse. Fáradt vagyok azért így is, de tudom, jól döntöttünk, mikor belevágtunk a kiskorkülönbséggel való gyermekvállalésba. Harmadik még kérdéses mikor jön.
2016. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!