Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég a tejem? Nem kellene már...

Elég a tejem? Nem kellene már többet lefejnem?

Figyelt kérdés
Szopi után egy órával próbáltam fejni mert a kórházban javasolták. A két ciciből csak 30 ml-t sikerült. Pár napja 60 ml-t tudtam lefejni. Félek, hogy apad a tejem. Éjjel is fent volt a baba (12 napos) két órát és hiába etettem folyton cicin akart lenni mintha nem lakott volna jól. Kicsit nyugtalan is. Kakis pelus volt éjjel és most reggel is csak aggódok, hogy kevés a tej. Akkor rakom cicire amikor igényli. Anyu kérdezte, hogy ha szoptatok akkor a másik ciciből folyik e a tej. De nekem nem.

2019. nov. 5. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, nagy valószínûséggel minden rendben van. :) Egy újszülött így mûködik. Nonstop cicin akar lenni. A 6 hét gyermekágy arról szól, hogy szoptatsz, szoptatsz és szoptatsz. Fejni azért nem tudsz, mert kb.annyi tejed termelődik, amennyi a babának elég. Egyébként a tej 80%-a szoptatás közben termelődik. Nem kell hogy a másik mellből is folyjon a tej. Az csak annyit jelent, hogy erős a tejleadó reflex. Az egyetlen, ami probléma lehet, ha a baba nem jó technikával szopizik. Ebben kérd szoptatási tanácsadó segítségét. Nyugodj meg, bízz magadban, és legyél nagyon-nagyon türelmes.
2019. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :) a turelemmel nincs gond mert az vagyok :)
2019. nov. 5. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, én soha nem tudtam fejni. Max pár cseppet, egyszerűen nem indult be se gépi se kézi mellszívóra. A gyereknek bőven elég volt. 8 hónapig csak anyatejet kapott, mert mindent kiköpött. Szépen hízott és fejlődött, 2 évesen szokott le. Sose folyt a másikból, fejni se tudtam, a melltartóbetétre sem volt nagyon szülség, mégis elég volt neki
2019. nov. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez nagyon megnyugtató, próbálok nem aggódni :)
2019. nov. 5. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Miert fejsz? En sose fejtem. Egyen amikor es amennyit akar a baba. Beallitja maganak a mennyiseget.
2019. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert belázasodtam szülés után 4 nappal és nem tudták, hogy hol van gyulladás. A mellemben vagy alul. Így azt javasolták, hogy szopi után vagy amikor tudok fejjek.
2019. nov. 6. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!