Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell a pürét megetetni a...

Hogy kell a pürét megetetni a babával?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdtük a hozzátáplálást, először levekkel, azokat is nehezen, de azért nyelt le belőle egy keveset.

Már a püréket/főzeléket lehet neki adni, de egyszerűen nem akarja megenni. Gondolom nem tudja, hogy lekéne nyelni, és nem tudom, hogy kellene rávenni. Ma próbáltam főzeléket, de addig sírt míg nem adtam neki tápszert, és mellesleg minden tiszta főzelék lett.

5 hónapos a baba.

köszönöm



2019. nov. 7. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Még nem érett meg rá, szerintem pár hét múlva kezd el újra. Ne eröltesd.
2019. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Ne erőltesd, nagyon korán kezdtétek, 6 hónaposan se kestetek volna le. Mi akkor kezdtük, vegül 8-9 hónapos volt mire bármit megevett. Persze akkor sem pürét, a blw vált be nálunk
2019. nov. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A védőnő ajánlotta hogy kezdjük, első baba nem nagyon tudjuk, hogy mit hogyan kell...

Mi az a blw?

2019. nov. 7. 12:24
 4/13 A kérdező kommentje:

Ja köszönöm a segítséget, minden tanács jól jön.

Én nem pontoztam senki le :-)

2019. nov. 7. 12:25
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Várjatok még pár hetet, nem érett még rá.
2019. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

12:25-ös! Nagyon köszönöm a finoman megfogalmazott hozzászólásod.

Gondolom ezt a nyelvezetet nem a doktori megírása közben sajátítottad el...

2019. nov. 7. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

7 nem értem mi a bajod, se káromkodás, se semmi nem volt benne.

De tudod mit: kirakod a pürét egy tálkába, belemártod a kanalat és a baba szájához illeszted. Így kell etetni.

A blw meg egy egy olyan babaetetési mód, hogy szilárd falatkákat teszel elé és a kezével megfogja. Ebben az esetben szerintem nem a legjobb.

Ja és ha phd fokozattal rendelkező emberektöl vársz választ, azt nem a gyk-n fogsz kapni, meg valószínűleg nem ingyen.

2019. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Hagyjad, ez a 69% egy igazi frusztrált paraszt aki nagyon haragszik a világra, csak ilyen tahó választ láttam eddig tőle. :D

Nem érett rá még, szerintem várjatok egy hónapot addig pedig esetleg kóstoltassatok vele hátha valamire rákap amivel el lehet indulni.

BLW: Baby-lead weaning vagyis a baba által irányított hozzátáplálás. Ennek a lényege, hogy nem te eteted kanálkával hanem apró falatkákat raksz ki neki az etetőszékbe és ő kiválasztja melyiket szeretné megkóstolni majd a kis kezecskéjével a szájába veszi, kitehetsz különböző puha (!) ételeket neki majd így lehet haladni szép sorjában új ételekkel. Én ezt egyébként inkább később javaslom, olyan 10 hónapos kor fele amikor már biztonsággal megrág mindent. Mi fele-fele arányban blw-t csináltuk és etettem én.

2019. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Szia. Szerintem is váj még. Az én kislányom 6 hónapos volt, amikor elkezdtük és először szinte szopizta a pürét, cuppogtatta vagy hogy is mondjam. Aztán pár nap múlva már "normálisan" evett, nyelte, ahogy kell. Most 7 hónapos és mar szépen eszik mennyiséget is.
2019. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%
9-eske megsúgom, hogy baromi sok 69%-os van ám a válaszadók között, sőt pár napja még én is 68%-os voltam úgyhogy egészen biztosan összekeversz valakivel :)
2019. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!