Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor duplázta meg a...

Kinek mikor duplázta meg a baba a súlyát? Utána hogy alakult a gyarapodás?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónaposan már duplázott. A védőnő eléggé kiakadt. Az elejétől gyorsan gyarapodott, de 6 hetes kora óta kell neki tápszeres pótlás, azóta gyorsult a gyarapodás. Igazából nem eszik sokat. 4 óránként kap enni. Tejet sajnos csak max 30-40 ml tud enni, aztán attól függőben kap 90-120ml tápszert. A doboz szerint 3-4 hónapos korukban 5-6 alkalommal 150 ml kell. Kisfiam 5x eszik egy nap.

Nem gondolom ezt soknak, de tényleg nagyon gyorsan nő. Első baba, nem tudom normális e, vagy mikor fog lassulni a gyarapodás. Egyébként nagyon mozgékony baba, rengeteget mozog, forog oldalra, hasról hátra és vissza, hason fekve szépen kinyomja magát, hosszú ideig tartja a fejét. Hosszra is nagyon gyorsan nő, nem csak súlyra.

Nálatok hogy alakult?


2019. nov. 9. 20:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
5 hónapos korára duplázott.3940g született amúgy.Sokan mondták, majd ha már járni kezd meg aktívan mozogni akkor majd már nem jön úgy a súlya.Vártam a csodát, de nálunk pld jóval egy éves kora után lassult le igazán a hízása, pedig nem egész 10 hónapos korában már sétálgatott.Szerintem alkati kérdés is.Viszont most 2 évesen ,,csak" 13kg.Nem egy kis vékonyka gyerek ,de amúgy 96cm a védőnőnk és a gyerekorvosunk sem mondta, hogy gond volna, amiért ,,tömöttebb".
2019. nov. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 🙂

Megnyugta tó olvasni, hogy azért nem olyan ritka ez a korai duplázás

2019. nov. 9. 23:44
 13/20 anonim ***** válasza:

A nagy 9 hónaposan duplázott, 2 évesen sem tripla annyi. Nem vékony, kifejezetten pocakos, husis kislány, de nagyon alacsony. A magasságához mindig tökéletes a súlya.


A kicsi is 9 hónaposan duplázott, ő másfél évesen lett a születési súlyának háromszorosa.

2019. nov. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
3400 grammal született, három hónaposan duplázott, mert a négy hónapos státuszon már 7120 gramm volt. Nálunk a forgással, kúszással kicsit lassult, 5-6 és 6-7 hónapos kora között kb fél kilókat hízott. Most 8 hónapos, 9110 gramm volt legutóbb, szerintem egy éves korára meglesz a triplázás. Amúgy a több mint 9 kg nem látszik rajta, most hogy már ül is, néha rosszul vagyok, mert rendesen kilátszik a gerincvonala, 76 cm ehhez a súlyhoz.
2019. nov. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
3280 grammal és 50 centivel született a kisfiam, 4 hónapos korára duplázott és nőtt 20 centit (anyatejes) , a doktornőtől mégis megkaptam, hogy nem eszik eleget, mert hogy lapos a hasa,m.. Hát istenem, ilyen fajta. Egyik fülemen be a másikon ki.. 🤷‍♀️
2019. nov. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én el se merek lassan menni a védőnőhöz, mert megint jól összeszid. De mit csináljak, ha ennyire nő. Van kis husi is, de 15 centit nőtt a 3 hó alatt, szóval nem kis baba tényleg
2019. nov. 10. 09:05
 17/20 anonim ***** válasza:
Amúgy nem értem miért kell piszkálni az anyukákat, jó, sokat nőtt de gondolom egészséges, így meg mit tudnál tenni vele? Amúgy az én lányom 3 hós státuszon 11 centivel, 4 hóson 15-tel volt hosszabb mint amennyivel született, de nekem hál istennek nem szólogatott be senki, csak megállapították milyen nagy baba.
2019. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Én sem értem. Nem tömöm a gyereket. Aktív, mozgékony. De se az apja, se én nem vagyunk aprók. Mármint nem kövérek vagyunk. Az apja kifejezetten köpcös, erós felépítésű. Én meg elég magas vagyok. Szóval csak nem lehet pici a gyerek se. Csak kellemetlen ez a szájhuzogatás.
2019. nov. 11. 08:50
 19/20 anonim ***** válasza:

Én azt mondom neked, hogy bírd ki fogaidat összeszorítva a védőnővel való találkozást, aztán amíg nem látod, hogy baj lenne a kicsivel, addig úgy csináld ahogy eddig.

Barátnőm kislánya 2 honaposan duplázott, addig csak anyatejes volt. Aztán fél évesen volt 10 kiló, 14 kg egy évesen. Egészséges nagy gyerek. Nem kell feltétlenül ezen aggódni

2019. nov. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
3900- zal született, 9 hósan duplázott, 1 évesen 8500 g volt, most két éves, a triplázással köszönő viszonyban sincs, 10 kiló.
2019. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!