Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki csak a férje...

Van olyan aki csak a férje kedvéért vállalta be a harmadik gyereket, megbánta?

Figyelt kérdés
2 gyereket terveztünk és hála az égnek lett is 2 szép egészséges gyermekünk. A férjemben viszont bekattant valami, szeretne harmadikat. Gondolom közrejátszik az hogy a közvetlen környezetünkben többen vállaltak 3 gyereket, legtöbben a csok miatt illetve mert egynemű lett az első két gyerek(ők mondták). Nekünk viszont van lányunk is, fiunk is, házunk is. Bár az se érdekelne, ha egyneműek lennének. Hiába imádom a babázás minden pillanatát, úgy érzem a nagyobb gyerekre nem jut annyi időm és energiám mint kellene. Minden tiszteletem a 3 és több gyerekes anyáké, akik össze tudják hozni, hogy mindegyik gyermekükkel elegendő minőségi időt töltsenek. Azonkívül mind2 gyerekem császárral született, és soha többet mégegyszer nem akarom átélni azt a félelmet, hogy valami történik velem és félárvák lesznek a gyerekeim. A másik félelmem, hogy betegen születne a harmadik és ebbe belerokkanna a családunk. Nem akarok kockáztatni, illetve a meglévő gyermekeink kontójára harmadikat szülni, de ezt a férjem nem akarja megérteni és mindennap ezzel zaklat. Persze néha én is visszavágyom a babaillatú rózsaszín ködbe, de az eszem mindig mást mond, hisz a babaidőszak gyorsan elröppen és jön a neheze... Önző vagyok, amiért megtagadom ezt tőle?
2019. nov. 10. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Van, aki csak a CSOK miatt vállal be minden gyereket.
2019. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha benned ennyire ott van ez az érzés, hogy nem, nincs ra szükség, akkor szerintem ne hagyd magad rábeszélni.

Csúnyán mondva az apák csak haza jönnek játszani a gyerekkel, a 💩nehéz részét, az anyukák intézik.

Nálunk 3 van, a ferjem felhozta mar témába a 4. gyereket, de mondtam neki hogy en testileg, lelkileg ennyire vagyok képes, igy megértette es marad a 3 gyerkőc:)

2019. nov. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

En meg a 2 es tobb gyerekes anyakra nezek igy h honnan van energiajuk :) nekem csak egy van es 1 eves es nen lesz több pedig apuka nagyon szeretne. Mondjuk közel sem ilyen rozsaszin ködkent elem meg a babazast de egyre jobb minden ahogy nagyobb.

Nah de a lenyeg en azt tapasztalom ha normalis es szereto es segito ferjed van a terhessegtol kb 2 3 eves korig a munka 90%a akkor is az anyae. Te tested te karriered te felelosegged mert te vagy otthon. Szerintem a pasiktol önző keres ez ha a nő nem akarja kivéve ha ők vallaljak azt h gyesre ok mennek.

2019. nov. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!