Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír egész este a baba?...

Miért sír egész este a baba? Miért akar órákon keresztül cicin lenni minden este?

Figyelt kérdés
17 napos a kislányom. Minden este órákon keresztül üvölt ha nem rakom cicire. Amint szopizni hagyom abbahagyja, elalszik rajta de ha lerakom 10 perc után fennt van és üvölt újra amíg cicit nem kap. Egész nap alig sír szépen eszik is de esténként kb 6-7 fele ezt elkezdi és egészen 11ig csinálja akkor meg már kifárad a sírásban és elalszik. Ma màr én is sírok vele mert nem tudom mit tehetnék. Nem tudom, hogy tényleg éhes e. De órákon keresztül hogy lehet éhes.
2019. nov. 10. 21:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Raadasul a jobb cicim nem is jo neki mert azon folyton kepeszt pedig jon belole tej. Csak a bal mellemen alszik be.
2019. nov. 10. 21:51
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Az én kislányom is ezt csinálta. Valószínűleg csak a közelségedre vágyik.
2019. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Egèsz egyszerűen azèrt sìr, mert cicire szeretne kerülni. Az nem csak ètel, hanem megnyugtatò közelsèg is. A komfortszopival, mikor nem eszik, csak cicin ,,lóg" szaporìtja a tejet is. Amint keresi a cicit, ne is vard meg, hogy sìrjon, tedd rögtön mellre. Ha ez azt jelenti, hogy 6-7-től este 11-ig mellen lesz, akkor is! Cèlszerű, ha te előbb megmosdasz, megvacsoràzol, ès ha van nagyobb tesó, akkor valaki segìt valaki vigyàzni rà(juk).A picinek most azt kell megtanulnia, hogy szàmìthat ràd, fontos hogy mi a jò neki, es nem azt, hogy hiaba üvölt, ùgysem segìt senki. A sìrni hagyàs emeli a kisbaba kortizolszintjèt, ami az idegrendszeri fejlődèsènek nem jó.
2019. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy a második mondja. Csak én ellentétes véleményén vagyok vele. Illetve nem. Azon a véleményén vagyok, hogy te döntöd el, hogy hagyod e ezt elharapózni. Ha igen akkor biza hosszú hetekig hónapokig a melleden fog lógni hosszu orakon keresztul. Én úgy döntöttem, ilyet nem játszunk. A mell az kaja a dajkálás közelség, de a mellem nem játszótér. A te döntésed. A te tested.
2019. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

3-nak van igaza.

Meg gondolj bele, nemreg bújt ki belőled. Szüksége van még a tested közelségére egy ideig. Az aki ilyenkor magára hagyja, nagyon buta! Nem tesz jót az idegi fejlődésnek.

2019. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Azért akar órákig cicin lenni, mert egy újszülött. Nyugodj meg, hidd el, hogy jól csinálod. Sír, mert még picike, fejletlen az idegrendszere, Téged akar, egyelôre Te (meg a melled) a világmindenség neki. Tudom, hogy kétségbeejtô és kiborító, de ez most akkor is így van rendjén. Nem tart örökké ez az állapot. El fog múlni.
2019. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

A cici nem csak kaja, amit írt valaki. Komfortcicizik, ha nagyon nem akarod akkor pl. hordozással lehet helyettesíteni, a gyerekeim adamo hintában is szerettek lenni.

Viszont növekedési ugráskor a sok cicizéssel serkenti a tejtermelést, tehát ha sok inger éri a melled több lesz a tejed, így ha továbbra is szoptatni akarod célszerű hagyni, amíg szeretne.

2019. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

17 napos!!!

Könyörgöm rád van szüksége! Az én lányom ugyan ezt csinálta egész éjjel cixin volt ma már egy érdeklődő önálló egyéves. :) Add neki meg amire szüksége van. Nem fog örökké tartani. A közelségedre vágyik, téged akar. Teljesen mindegy hogy nappal e vagy éjszaka van.

2019. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nem lehet, hogy azért csinálja, mert nincs elég tejed és éhes marad?!


Egy kézi mellszívóval érdemes lenne megnézned, hogy mennyi a lefejt tejed, mert ha nem elég, akkor tápszert kellene íratnod és meglátnád, hogy akkor változik-e a helyzet!


Amikor szoptatod, akkor ugyanis abból nem derül ki, hogy mennyi jut ténylegesen a babába és lehet, hogy azért sír szegény, mert az baromi kevés neki és éhezik !

2019. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
#9 biztos vagy benne, hogy helyes információk alapján adsz tanácsot? Tudod, hogy a tápszerezéssel elapasztod a tejet? És azt, hogy a tej nagy része szoptatás közben termelôdik? Azt tudod, hogy a lefejt mennyiség és a baba által szopott mennyiség között nem feltétlenül van összefüggés?
2019. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!