Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a babám.4 foga van,...

1 éves a babám.4 foga van, egész nap a cicin lógna, rendes ételt alig akar enni. Mivel, hogyan etessem?

Figyelt kérdés
Reggeli kb fél óra, ebből 20 perc bőgés. Tízórait sem akar enni, max egy negyed almát majszolgat egy órán keresztül. Ebéd már kicsit jobban megy, ilyenkor főzeléket, összeturmixolt kaját kap. Uzsonnázni nem akar, vacsi néha joghurt, de inkább a cicire kéredzkedik. Mit csináljak?
2016. okt. 19. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Szoptasd nyugodtan amikor csak kéri, fájhat az ínye. Ez csak átmeneti időszak.

És csak puha ételt adj neki, ha almát, akkor főzd meg egy kicsit, elég épp felrottyantani, nem kell szétfőzni, de a nyers alma nagyon kemény, nekem terhesen érzékeny az ínyem, és nem bírok almát harapni, pedig az össze fogam megvan...

2016. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Ennyi idős babának már rendes ételt kell adni főleg, nem lehet szerintem ráhagyni, hogy mindig anyatejet egyen, másrészt elég sok baba függővé válik a szopizástól, önnyugtatásra használja. Lassan meg kell tanulnia "nyugtatószer" nélkül kezelnie a helyzeteket. Ha nagyon nem megy máshogy, ebben a kritikus időszakban próbáld anyatejjel készíteni az ételét, jobb mint a semmi. jó megoldás lehet, hogy együtt étkeztek, az én fiam sokszor szívesebben eszik, ha látja, hogy én is eszek, a sajátomból adok neki olyat amit ő is kaphat. Lassan kezdődik a dackorszak, nem lehet mindent megengedni, kellenek a szabályok. Nálam eddig bevált az a módszer, ha valami nem tetszik neki, tekereg nyekereg, hisztizik, hogy egyszer csak leteszek a kezemből mindent, megfogom a kezét, a szemébe nézek, és megkérdezem, hogy na akkor most mi is a baj?? Erre mindig elneveti magát. Mintha észrevenné magát, komolyan. Én is nevetek ilyenkor, oldódik a feszültség. Nálunk ez szokott működni.
2016. okt. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eleve a reggelit és a vacsorát ráérsz kiváltani. Ha nincs elég tej vagy már terhes a szoptatás, akkor tápszer/tejital. Minimum fél literre szüksége van még jó sokáig.
2016. okt. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Cumisuvegbe lefejve nem kell neki? Mert akkor tenyleg maga a mell,mint tárgy kell neki és a tej csak másodlagos. Vannak mazoista anyák.
2016. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott, kérem indokolja meg miért is tette. Második válaszoló voltam.
2016. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!