Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes gyermekem egész nap...

2 hetes gyermekem egész nap fent van, sehogy nem akar aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A 2 hetes gyermekem egész nap fent van. Reggel ébred és szoptatás után pihi, nem alvás... mutogatás, nyögődés. Ezután újra és újra és újra. Aludni szinte sosem akar. Bazi sokat szopizik. Pl ha egy kiadósat alszik utána 90-150ml közt benyom anyatejből, mikor milyen kedve van. Utána amit félóránként szopik (igen, fél óránként kb...), azt már lehetetlen mérni, olyan sokszor kell mellre rakni. Este pedig normálisan alszik, ha sikerül lefektetni. Háziorvos szerint ez egy csecsemő, ez van, ez ilyen is lehet. Én pedig aggódok, mivel egy csecsemőnek talán aludnia is kellene... Ja és nekünk is. Talán ami érdekes, hogy minden félórás mellre tétel után beájul. Mozduláskor pedig üvöltés, vagy nyűglődés, amit szintén üvöltés követ. Az ordítás mértéke üvöltözés, sokszor nem kap már levegőt, olyan erősen préseli ki. Cumit kiköpi, nem vált be... Még szoptatási tanácsadónál is voltunk, megmutatta, hogyan kell jól szoptatni, azóta könnyen is megy, nem érzem problémásnak. Csak a gyerek egyszerűen lelőhetetlen!!! Próbáltunk hasfájásra is dolgokat, semmi...

Mit tudok még tenni?? Egész nap feküdjek egyhelyben? Mert szoptatás közben bealszik, csak ugye mozgásra azonnal jön a reakció...

Semmit nem tudok megcsinálni ami más dolgom lenne.


Az érdekesség a dologban, hogy este fele nagy nehezen hajlamos elaludni és 3-5 órákat is nyom (nem csodálom egy ilyen nap után). De akkor ez miért nem megy nappal???



2016. márc. 27. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Kávét, kólát, egyéb koffein tartalmú italt nem iszol?
2016. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van ilyen, a mi babánkkal is ez volt. Igen, feküdtem vele egész nap. Hordozókendőben üvöltött, nem tudtuk használni.

Nem emlékszem pontosan meddig tartott ez az időszak, de jó pár hét telt el így.

2016. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos nem minden baba eszik meg alszik. Ha magadrakötöd tudod csinálni a dolgod ha minden jól megy, egyébként sétálni 2x viszem egy nap a babámat az ilyen lehetetlen napokon, bár volt időszak amikor ott is ordított. :/

Én úgy tekintek néha már a csecsemőkorra, hogy túl fogom élni.. nem is mondja senki, hogy könnyű, nagyon babafüggő.

Attól egyébként hasfájós is lehet, hogy nem használ semmi. Az enyém hasfájós, nem válik be semmi. Azért hagyd el a tejtermékeket, hátha.. de vannak rosszul alvó babák szerintem hasfájás nélkül is.

2016. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az enyem is ilyen volt egész nap a mellemen volt szo szerint ha letaktam azonnal kelt; reggeltöl ejfelig igy ment ejszaka aludt a kisagyba; semmit nem tudtam csinalni a parom hordott ételt az anyukajatol a szemnyest beraktam amig apa fogta es ennyi! En se ertettem mindenki aztmondta az ujszülött eszik alszik oke de rajtam aludt egesz nap! En nem kötöttem magamra nem akartam hogy hozzaszokjon! 3 honapos koraig tartott! Most ha visszagondolok nem hiszem el komolyan ; mostmar nemhogy kisagyba alszik nappal de magatol alszik el olyan hihetetlen! Hidd el elmulik magatol elhadja majd ö jelez neked es minden jön magátol idö idö! Most ëlvezd ki ölelgesd es ez a pár honap csak rolatok szoljon ne a mosas fözes es takaritasrol!
2016. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Elözö vagyok hozzateszem a cumi nem kellett neki se; most kell neki de vsak sétahoz hat honapig nem kellett!
2016. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős a dolod az enyém is ezt csinálta. 9 hétig nagyon nehéz volt,én se tudtam csinálni semmit tőle.Szerencse hogy éjjel nyugi volt. Ma már 3 éves, és minden rendben vele. De az a 9 hét életem legnehezebb időszaka volt. Kitarás!
2016. márc. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kendő vált be. Magamra kötöm, csinálom a dolgom, és akkor teszem le, ha már jó mélyen bealudt.
2016. márc. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!