Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátok mekkorák?

9 hónapos babátok mekkorák?

Figyelt kérdés

Az átlagos, vagy 3 kg súly felett született babókra lennék főleg kiváncsi, de persze bárki leírhatja ha szeretné :)


Kisfiam ilyen adatokkal született:

3560g, 54cm (hossz), 36cm (fej), 34 cm (mell)

9 hónaposan:

9940g, 73cm (hossz), 45cm (fej), 44cm (mell).


Ő mindig nagyon jól gyarapodó bab volt, igaz 3 hónapos korától tápszeres lett 7-8. Hónap között viszont “csak” 400g hízás volt, ami ekkor úgy tudom hogy már normális. Bíztam benne, hogy nagyjából ennél az ütemnél marad, mert sokszor mondták már hogy túl nagy.

Most viszont 1 hónap 10 nap alatt 900g-ot szedett fel megint😬

Azt mondta a védőnő, hogy ez túl sok, és nagyjából màr 1 éves adatai vannak😬

Pedig egyébként ezerrel mászik, feláll, bútor mellett lépeget, ül.

5x eszik egy nap (ebből 2 tápszer, 1 tejpép). Azt javasolták hagyjuk el a tejpépet és helyette legyen gyümi vagy főzelék.


Kiváncsi vagyok más babája hogy növekszik. Szerintetek ez valóban sok így?



2019. nov. 13. 10:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a csontosodása is viszonylag gyors. Kutacsa valamikor 8,5-9 hónap között eltünt, vagy ha van is valami még az extra pici. 8 foga is van már.🤷🏻‍♀️
2019. nov. 13. 10:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Láttam már nagyobb babát (lányom pl: 7 hónaposan volt 73 cm 9 kg és 3,3/49 volt a születési), aki mégse lett óriás, úgyhogy kár ráparázni. De a tejpép valóban felesleges. Az csak egy túl sok cukrot tartalmazó tápszer.
2019. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
9 hónapos lányom 76 cm és 9370 gramm. Ma tette az első lépéseit kapaszkodás nélkül😅 55 cm és 3960 gr volt születéskor. Ő most 1 hónap alatt csak 100 grammot gyarapodott és 3 centit nőtt, de rengeteget eszik és sokat mozog. Reggelire és vacsira eszik tejpépet, tízóraira natúr joghurtot gyümölcsdarabokkal (én darabolom bele), ebédre húsos zöldséges ételeket, már majdnem ugyanazt amit mi, uzsonnára gyümölcsöt, kiflit vajasan sonkával, ilyesmiket. Plusz kap házi babakekszet néha. Nekünk is folyton mondják milyen nagy, meg fejlettebb is mint egy 9 hónapos, de ez van ő ilyen. Kövérnek nem kövér.
2019. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
A tejpépet úgy csinálom, hogy a tápszerét keverem össze gabonával (pl dmbio tönköly, vagy gríz, rizspehely),mert nem hajlandó meginni már a tápszert.
2019. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiam 3900 grammal, 51 centivel, 36 cm fejkörfogattal született. 9 hónaposan 10 kg 57 dkg, 75,5 centi hosszú, a fejkörfogata 45 centi :)
2019. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindketten 7 kg körül voltak ekkor, kb 9 hónaposan dupláztak. 😊 Nem vékonyak, csak alacsonyak.
2019. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!