Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekkori Botulizmus Ismerte...

Gombi76 kérdése:

Gyermekkori Botulizmus Ismertek olyat aki adott mézet csecsemőnek? Lett bármi baja? Hallottatok csecsemőkori megbetegedésről Magyaroszágon a méztől?

Figyelt kérdés
Gyermekkori Botulizmus Tegnap hoztam haza újszülött csecsemőm a kórházból. Nem írtak fel tápszert, mert volt már tejem. Éjfél körül borzasztósan sírt szegénykém, így eszembe jutott, hogy a kórházban cukrozott vizet adtak neki. Naívan azt gondoltam jót teszek, ha természetes édesítőszerrel helyettesítem, így kb. fél deci vízhez adtam egy csapott teáskanál mézet (Aldi méz). Nem itta meg teljesen. Majd megnéztem a neten és teljes pánikba estem, hogy uramisten milyen betegséggel járhat a méz csecsemő korban. Ostorozom magam azóta is, nem tudok aludni, gyötör a bűntudat és a butaságom. Azt tudom, hogy hibát követtem el, lecseszést bőven adok magamnak. Felhívtam éjjel a Heim Pál kórházat, azt mondták nem indokolt, hogy bemenjünk, csak ha bármi tünet van. Köszönöm előre is!

2019. nov. 16. 12:35
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm azoknak akik nyugtató választ küldtek, igazán hálás vagyok. Nyilván megértem az ítélkezőket is, bár első a szoptatás volt. Szét szívta mindkét mellem, nyilván nem ez volt az első gondolatom és nyilván nem akartam rosszat a gyerekemnek. Ő már a 3. gyerek, 2 gyermekemet végig szoptattam, most valahogy nem indul be a tejem és receptet sem kaptam tápszerre, mondván anyuka tudja. Hát? Nem tudta és most meg a kimerültségtől és az idegtől nincs tejem.
2019. nov. 16. 14:30
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél recept nélkül tápszert, kit érdekel ilyenkor az a néhány 100Ft-nyi különbség. Beletelhet még pár napba, mire beindul a tejed.
2019. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%
Akkor vegyél tápszert recept nélkül.
2019. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon off, de ilyen mèg lètezik, hogy cukros vizet adnak egy ùjszülöttnek?!?! Ez melyik kórhàzban történt?!?
2019. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, én se tudtam, hogy nem lehet mézet adni a babának, bár a dédi mindenáron többször is bele akarta dugni a cumiját mézbe?! Persze nem engedtem, de én cukrot se adtam neki 1,5 éves koráig. Fel se merült bennem, hogy mézzel etessem. Nálunk nem volt cukros tea meg társai, és lám 3 évesen a vizet részesíti előnyben.
2019. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Off. A SOTE 1 budapesten pl az én fiamnak is cukros vizet adtak, titokban, úgy hogy én is csak utólag tudtam meg egy másik anyukától aki bemenet a babajáért a csecsemősökhöz. Az a poén benne, hogy volt tejem az első pillanattól és csak annyira adtam be a megőrzőbe, míg a varratokat kiszedték és kaptam egy adag infúziót


Szóval, létezik ilyen kórház, a legtöbb ilyen.


Kérdező, a meztol nem lesz baja, a cicidre használj e vitaminos, körömvirágos krémet, pl a weleda nagyon jó erre.

És csak szoptasd, tudom hogy fáj, meg rossz, de nekem a szoptatási tanácsadó azt mondta, az anyatej és a baba nyál is gyógyítja a cicit.

Szóval hajrá

2019. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Vagy anyatej, vagy tápszer. Semmi másban ne gondolkozz.
2019. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Igen, SOTE1-es klinika! Nem a sajat okos fejembol pattant ki. :(
2019. nov. 16. 16:01
 19/25 anonim ***** válasza:

Na bazz


Felejtsd el a cukros tejet


Bármi kérdésed van írj nyugodtan

2019. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Nagyon remèlhetőleg semmi baja nem lesz!! Egy alkalommal való sìràs valószínůleg nem is azèrt volt, mert a tejed nem elèg. Ès egy butasàgèrt ne ostorozd magad, ha egy egèsz kòrhàszi osztaly szemèlyzete azt hiszi a XXI. szazadban, hogy a cukros vìz nem artalmas, akkor te is megengedhetsz magadnak egy hakit .
2019. nov. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!