Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes tápszeres babátok...

3 hetes tápszeres babátok mennyit eszik egy nap? Hány óránként adtok neki és hány ml-t egy alkalommal.

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A mi babánk 3 hetesen 60-70ml tápszert evett,és 4 óránként volt rá igénye.Érdekes most 10 hetes 3 órát se bir ki kaja nélkül:-)
2010. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk az elején 2 óránként szopizott, talán még 3 hetesen is, aztán alakult ki a 3 óránkénti evés, persze általában 3 óra, de van hogy 2,5 és 3,5. Annyit adj neki, amennyit megeszik, én sokat idegeskedtem, mert keveset evett, de így is szép nagy baba, illetve hosszú, nem hurkás.
2010. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a választ.Kisfiam egyszerre 90 ml eszik, de van, hogy 1,5 óra múlva követeli. Nem szeretném túletetni, de nem tudom mit csináljak.
2010. júl. 18. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Mondjuk a baba súlyától is függ mennyit eszik.Az én kislányom 3000gr volt mikor megszületett,2,7kg mikor hazahoztuk.Szóval ő kicsi baba volt,igy volt ennyi az igénye.A súlyát szorozd meg 150el,és oszd el az etetések számával,igy megkapod kb mennyit kell ennie.
2010. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2500 g-mal született, most kb 3000 g lehet, majd szerdán megyünk védőnőhöz így pontosan nem tudom.Akkor elvileg 450-et ehet egy nap, de többet kér ezért aggódom.Lehet, hogy a meleg miatt. A vizet próbáltam adni neki forralva, lehűtve, de nem issza. Megkóstolja és ha nem tápi már prüszköl is tőle.
2010. júl. 18. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Még nagyon pici, nyugodtan adj neki akkor és annyit, amennyit kér! Majd idővel szépen beáll a 3 óránkénti evés. Írtam, hogy én is agyon aggódtam magam, de ők ösztönből tudják, hogy mikor és mennyi kajára van szükségük és hát látod, azonnal jelzi sírással. Majd a napirend is idővel kialakul. Evés-játék-alvás. És akkor majd tudod Te is, hogy épp mi baja lehet a "forgatókönyv" szerint. Bár kivételek mindig is lesznek. Én a múltkor nem tudtam eltalálni, hogy mi baja lehet, hogy sírt, nyűgösködött, végül adtam neki enni, és éhes volt, de csak 2 óra telt el.

Ha nem éhes, úgysem eszi meg. A vizet ilyen melegben néha kínálhatod neki. Nálunk először csak pár kortyokat ivott, szerencsére szereti a babám.

2010. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, először gyorsabb ütemben gyarapodnak, úgy hogy még akkor se aggódj, ha eleinte gyorsabban nő a súlya. És nem fog egyforma adagokat sem enni, hol többet, hol kevesebbet, mint ahogy mi is.
2010. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi szépen, hogy megnyugtattál. Akkor megpróbálok nem aggodalmaskodni ezen.Csak nagyon izgultam nehogy baj legyen. Mégegyszer köszi.
2010. júl. 18. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!