Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes tápszeres babátok...

3 hetes tápszeres babátok mennyit eszik egy alkalommal?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! nekem nagy súllyal született a babám, 4,35kg-al.

azt hiszem olyan 90-et pumpált be egyszerre. Most 5 hetes és nőtt az adag, ha nem adok neki 110-120-at ordít, estére 150-et bever. Most 5,34 kg.

Neked mennyit eszik a pici? Milyen tápszert használtok?

2009. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia most mondta a védőnő hogy térjünk át 120ra.Milupa HA Prev.És ti milyet használtatok?
2009. nov. 26. 17:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi is Milupát, de mi a sima Milumil I.-est, tehát nem a hypoallergént. Mikor jöttünk haza a kórházból bementünk venni tápszert a gyereknek, recept nélkül és akkor a BEBA start Aktív H.A.-t adták, de sokat fájt a hasa tőle, így 3 napra rá a dokinő felírta ezt.

Nekem a védőnő magyarázott, hogy ne adjak neki sok tápit, mert el fog hízni. De én úgy gondolom, hogy úgyis annyit eszik, amennyi neki kell, így adok neki, amennyit igényel.

Ha esetleg hasfájós lenne a babád ajánlom az Infacol szirupot. Adható újszülött kortól,nem okoz hozzászokást. Felnagyítja a levegőbuborékokat, így könnyen kibüfizi és kipukizza a baba.

Kislányod vagy kisfiad van? sírós vagy nyugodt? kezdtek már összeszokni?

2009. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi már 3,5 hósok vagyunk de ilyen idősen 50,60 ml ettünk, bár fele anyatej volt, azóta szaporodott és mind az de most sem eszik csak 100-1200 ml körül, néha 140,150 ml. De szépen hízik és ez a lényeg. Adj neki annyit amennyit kér, nem kell éheznie, úgyis tudja mennyi kell neki. Ja, a szülés után a kórházban az egyik szobatársnőm babája, kb 3 naposan már 150 ml szopizott, azt mondták nem tudja túlennie magát.
2009. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Még az előzőhöz, 3500 grammal született és mi is a Milumil Aptamil Ha Prev-et használjuk.
2009. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszi a válaszokat.Nyugodt baba csak mikor a hasa fáj akkor sír.Tegnap kezdtem el a adni neki az infacolt.Még nem látok javulást de gondolom idő még kifejti a hatását.De lehet majd kipróbálunk másik tápszert is.Hát szerintem mér egész jól összeszoktunk.Nektek már egyátalán nem fáj a pocakotok?
2009. nov. 27. 08:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, néha beszorul egy-egy puki, de egy kis hassimogatással vagy lábtornával megoldjuk.

Először azt hittem én is, hogy az Infacol semmit nem ér, de kb. 4 nap múlva vettem észre, hogy könnyen és nagyokat tud büfizni és pukizni a pici. Én is azt tapasztaltam, hogy nem tudja túlenni magát, mert kibukja, ha esetleg többet evett. ha most kicsit többet is eszik, mint kellene az ő korában és emiatt picit vaskosabb lesz az sem baj, mert ha elkezd intenzívebben mozogni, forogni, stb. úgyis lemegy. Legalábbis a védőnőm ezt mondta. Úgy vagyok vele, hogy inkább legyen vaskosabb(születésekor sem volt soványka), mint hogy éhezzen. Elég büntetés az, hogy csak két hétig tudott anyatejet enni, de akkor sem volt elég, sőt!

2009. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szia!Én is így vagyok vele.Nem akarom hogy éhezzen.Mi is csak két hétig tudtunk szopizni de nekünk se volt elég sajnos.
2009. nov. 27. 16:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Császáros voltál?

Én igen,szerintem nekem ez is közrejátszott. Na meg nem tudott szopizni a mellemből a pici és sok volt a stressz is, mikor hazajöttünk. Hát mindegy most már. Bár tejcsit nem tudok neki adni, de szerintem nem een múlik, hogy jó anyucik vagyunk-e...

2009. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok, az én babám most múlt tegnap 4 hetes, és eddig 130-at evett, tápszeres, mivel nekem sincs sajnos szinte semmi tejem, császáros voltam én is, de most úgy látom már ez a 130 is kevés neki. Van hogy megeszi a 170-et, félek nem-e sok ez már, de nem bukja vissza. Ő is nagy súllyal született, 4150 grammal, és már most 5330. Szóval én sem tudom mennyi az elég, de remélhetőleg a babák tudják mennyi kell nekik. Van hogy egyszerre csak 80-100-at eszik meg, elég nagy az eltérés, de átlagban azért a 130 szokott lenni.
2009. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!