Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 10hetes. Tápszeres,...

Babám 10hetes. Tápszeres, eddig 3 óránként evett, de tegnap nem fogadta el csak kb 4óránként. Nem egészen 7kg. Nem kevés ha 4 óránként eszik 130-150ml-t 5 alkalommal?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt nézd meg, hogy a tápszer tájékoztatóján milyen ajánlott mennyiséget írnak ilyen idős korban. Ha az a mennyiség közelítően hasonló, mint amennyit a te babád megeszik egy nap alatt, akkor nincs gond.

A mi tápszerünkön például 8-12 hetes kor között napi öt étkezésre 180 ml a javasolt adag, tehát 900 ml/nap.

De persze ez csak irányadásnak jó, a dobozon is fel van tüntetve, hogy vannak babák, amelyek ettől többet, vannak amelyek ettől kevesebbet igényelnek.

Az szerintem teljesen normális, hogy a babád 10 hetesen már leáll a 3 óránként történő evésről és csökken a napi étkezések száma. Az is lehet, hogy ez csak átmeneti állapot és napokon belül vagy visszatér a 3órás evésre, vagy többet kér egy étkezésnél. Figyeld a babád, ha a hangulata jó, a pisi, kaki rendben van, akkor nem valószínű, hogy baj lenne!

2008. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a gyors választ.Remélem nem valami betegség lappang,azért nem eszik úgy ahogy szokott.
2008. dec. 15. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Az én fiam 5 hónaposan akkora, mint a tiéd most, és ugyanennyit is eszik:) Lehet, hogy ez nem kor, hanem inkább kg-függő. Legalábbis nekem azt mondta a védőnő, hogy ha egyébként jókedvű, szépen fejlődik, nem csökken a súlya, akkor el kell fogadni, hogy ennyi az étvágya.
2008. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!