Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már a szeparációs szorongás...

Ez már a szeparációs szorongás? Helyesen kezelem?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam. Eddig szépen eljátszott egyedül. Persze "kezdeményezett" közös játékot,igényelte is,de volt,hogy akát 1 órát is el volt a játékaival.

Pár napja akkor sem játszik egyedül,ha egy helyiségben vagyok vele. Állandóan ölben lenne. Azért vagyok bizonytalan abban,hogy szepa-e,mert gyakorlatilag mindegy kinek az ölében,az apja,a nagytesó vagy én,mindegy,csak valaki vegye fel.

Max.15 perceket van el önálló játékkal.

Mászik,most tanult meg ülni,és kapaszkodva felállni. Alul van 1 foga,de még tart a fogzás.

Hogy kezeljük? Ha tehetem,ölbe veszem. Akkor takarítok,főzök,mikor alszik,vagy itthon a család. Így elkapatom vagy jól teszem,hogy ölbe veszem?

A nagynál nem volt ilyen probléma. Neki kimerült abban a szepa,hogy egy darabig követett mindenhova,de ha egy légtérben voltunk,szépen eljátszott,néha felnézve,hogy meg vagyok-e még.



#baba #szeparációs szorongás.
2019. nov. 19. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha mindenkinel elvan akkor szerintem nem szeparációs szorongás. De ha ez az igénye h tobbet akar bujni en engednem. Persze eszszeru keretek között ettol meg wcre elmennek meg elmosogatnek meg tarsai amit muszaj megcsinalni.
2019. nov. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen,én is amiatt bizonytalanodtam el,hogy mindegy neki,kinél,csak ölben legyen. Akkor lehet,hogy a fogzás miatt bújósabb,vagy szimplán ilyen időszaka van.

Igyekszem (határokon belül) sokszor ölbe venni. Bár azért örülök,ha néha egyedül is leköti magát😄. Már tud ülve játszani,szabad mind a két keze (ezt a napokban tanulta meg),épp ezért nem értem,miért nem használja ki ezt.

Szinte egyidőben vált ezzel a tudással bújósabbá. Már az is felmerült bennem,hogy nincs-e összefüggés a kettő közt?

2019. nov. 19. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nem fogod elkapatni, hogy ölben van, ha igényli. Az én lányom nagyon durva ölbe baba volt. A délutáni alváshoz is igényelte a közelségét. Csak este tudtam lerakni. 18 hónapos koráig nonstop hordoztam, úgy főztem, úgy mostam, úgy vasaltam.


Most 2 éves, de egyáltalán nem igényli már az ölben levést. Jön-megy, rajzol, épít, pakol, labdázik, néha kijön a konyhába megnézni élek-e még, nagy kacarászással örül neki, hogy akkor ma is lesz ebéd, aztán megy vissza a dolgára.


Akkor tudnád elkapatni, ha nem figyelnél az igényeire, és akkor is ölben tartaná, mikor egyébként ellenne magában. Az olyan babákból lesznek azok a kisgyerekek, akiket még óvódás korban is állandóan szórakoztatni kell.

2019. nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3-as.

Ez nagyon aranyos😃. Cuki lehet a kislányod,hogy lecsekkolja,lesz-e ebéd. Bár jobban érdekelheti,hogy te megvagy-e még.

Ami minket illet,nem kapkodom fel,mikor jól eljátszik,igaz ma erre nem volt példa. Most már alszik,de gyanítom,nem lesz végigalvás. Már hetek óta nincs.

Köszönöm a válaszod.

2019. nov. 19. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!