Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először a...

Mikor adtatok először a babának bármit úgy, hogy önállóan megfoghassa és megegye (tehát nem én adom kanánnal)?

Figyelt kérdés

Fél éves múlt a lányom, 4 hónapos korától van hozzátáplálva, tehát 2 hónapja eszik már szilárdat. Nagyon ügyes, a kezdetektől szépen nyel, nagyon jól eszik, érdeklik az ételek és eddig szeret is mindent. A kerdésem, hogy ti mikor tettetek le a baba elé először úgy ételt, hogy ő foghassa meg és tegye a szájába? És mit?

Én apróra vágott szilvára, babánra vagy répára gondoltam elsőre.


Köszönöm a válaszokat!


2019. nov. 19. 17:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*kanállal
2019. nov. 19. 17:07
 2/11 anonim ***** válasza:
8 hónaposan.
2019. nov. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
mi 6 hónaposan kezbe foghatò darabkakkal kezdtük a hozzàtàplàlast. akkor kapott kanalast, mikor màr maga tudta fogni a kanalat
2019. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
banànt es levesben főtt rèpàt kapott először
2019. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Darabosat megproballhatod. Kanalat is de csak magadat bosszantod vele. Csak infókent 15 honaposan kerdezi a vedono h probal e kanalazni. Nekem 12 hobaposan probal. Elobb nem probaltam.
2019. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
7 hónaposan kezdtük a ht-t vagyis akkor, nem fogadott el másfél éves koráig semmit ami püré állagú. Blw-s gyerek lett.
2019. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Puha sült almát nagyon szerette az enyém, olyan 7 hósan vette ki a kezemből, amit eredetileg magamnak csináltam :)
2019. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
6 hósan.
2019. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
7 hónaposan, tölcsért kapott először, mikor azzal nem volt gond, akkor babapiskótát adtam neki önálló evészetre, mikor azzal sem volt gond, akkor kukit. Mindet szépen eszegeti. Én mást még nem merek, mert egyszer adtam neki almát, leharapott belőle és elkezdett fulladozni tőle, úgy kellett benyúljak és már a torkából szedtem ki a darabot, pedig már ült magától (ez lenne a blw egyik feltétele). Ezek meg a nyálától elolvadnak, igazából már szétázva nyeli le a falatokat.
2019. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8 hónaposan és a lányom jóval többet evett így. Míg kanállal etettem, nem evett mennyiséget. Először szerintem almát adtam de mivel refluxos, párolva kapta amúgy is, nyersen nyilván kemény egy babának.
2019. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!