Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hetes. KB 3-3,5 óránként eszik. Fél 3 körül délután mikor felebred, nem is alszik vissza, csak 10 percekre, miközben szopizik. Este 8 körül van fürdés, azóta sem alszik. Próbáltam ringatnu hintaban, a kezemben, de 15 perc után felebred. Néha egy-egy pukinal nyoszorog, de nem vészes. Ehes sem szerintem, mert sokszor nem is kéri a cicit.

ápr. 25. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálsz semmit rosszul. Az, hogy szopizik, belealszik, szopizik, teljesen normális, ahogy az is, hogy csak kis időkre alszik el.


Én is jártam hasonlóan: 4 órán át nem tudtam elaltatni. Később jöttem rá, hogy túl intenzíven próbáltam altatni. Járkáltam vele, ringattam, labdán rugóztunk, énekeltem, stb stb. Ezzel tovább fárasztottam a nap végére már amúgy is fáradt babát.

Azóta csak a hasamra fektetem, hátradőlök vele és ha sír is, kivárom a vihar végét. Így pár perc alatt megnyugszik, elalszik rajtam és utána vagy sikerül letenni az ágyába vagy nem, de ez már más kérdés 😄

ápr. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális ez is, és az is amikor a 3 hetes lányom 17-00között le se hunyta a szemét.
ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Kisbaba. Fontok jönnek mennek,lehet csak rossz napja van. Lehet fejlődési ugrás... Akármi. Vannak ilyen napok, hetek amikor "semmi sem jó", felborul a napirendje. Ha nincsenek fájdalmai (nem húzza össze magát, nem kapjod a füléhez stb) nem beteg, nincs semmi más ami aggasztó lenne akkor nincs gond. Kitartás és majd lesz jobb napotok 🙂. Az ilyen ciklusok jönnek mennek, hol szépen eszik és jól alszik, hol rossz napja van és nem tudod lerakni.
ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy rosszul csinálsz valamit? Mi volt az elképzelés, hogy fog viselkedni egy 4 hetes baba?
ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatast.

Nem számítottam semmire, a nagyobbik lányomat 1 hónapos koraig 3 óránként kelteni kellett.

Most azért bizonytalanodtam el, mert kB azonos koru babák anyukaitol olvastam, hogy legkésőbb 9-kor alszik a kicsi, én meg éjfélkor is még altatom.

ápr. 26. 22:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az első fiam volt ilyen “érzékeny” mindenre. Aztán kinőtte szépen lassan. Volt hogy a hasa fájt, volt hogy fogzás zavarta vagy épp egy túlzsúfolt napunk volt és túlfáradt. Volt hogy a betegség. Ringathattuk, paskolhattuk a popsiját stb. de ő csak sírt, mocorgott és az Istenért sem akart aludni, sem éjjel sem nappal. A második fiammal(4 hónapos) meg elég annyit csinálnom egyenlőre mint amit az első is írt. Lehet nálatok is érzékenyebb. Nálunk két éves kora után lett jobb, de azóta átalussza az estéket és elég ha közénk fektetjük. Csak vízért szokott ébredni vagy ha beteg. Szorítok hogy nálatok előbb rendeződjön! És persze kitartás!
máj. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!