Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos baba nem...

3 és fél hónapos baba nem tartja a fejét hason, mennyire baj?

Figyelt kérdés
Kisfiam koraszülött volt, igaz csak 3 héttel jött előbb de légzési problémái voltak mert a köldök zsinór a nyakán volt illetve szívzöreje van. Most 3 és fél hónapos de hason fekve még nem tartja/emeli a fejét. Egyik oldalról a másikra át fordítja 1-1 pillanatra meg emeli, de le is teszi. Ha picit segítek neki akkor tartja forgatja illetve ha ulesbol húzom fel úgy teljesen megtartja és ha kézben van akkor sem inog már csak hason nem igazán produkál. Két hét múlva megyünk a védőnőhöz akkor szeretnék vele beszélni erről, addigis tapasztalatokra lennék kíváncsi hogy mennyire vagyunk lemaradva, kinek mikor kezdte tartani a fejét a pici?!
2019. nov. 20. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekorvos mit mond?

Ha jól emlékszem a fejét hogy tudja-e forgatni, 1 hónaposan volt kérdés. De a tied korábban is jött, komplikáció is volt, viszont a túl laza izomzatnak szokott ilyen előzménye lenni úgyhogy van rá esély, hogy tovább kell ezzel menni.

Nekem időre születtek a gyerekek, 3 hónaposan már biztosan emelték a fejüket. Emlékszem 2 hónapos volt a fiam mikor oltás előtt az orvos ülésbe húzta de a fiam nem tartotta meg a fejét először (akkor kelt fel) és már erre is mondta a gyerekorvos, hogy kellene. Utána magához tért és csinálta, szóval végül mégse küldte sehova csak arra írom, hogy szerintem jobb lenne mielőbb megmutatni gyerekorvosnak, ha nem látta mostanában. Ha meg igen akkor az ő véleménye nyilván mérvadó.

2019. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Múltheten voltunk oltáson akkor tette az orvos hasra és akkor pont megemelte a fejét így nem mondott semmit csak kérdezte hogy mennyit van hason? Mondtam hogy sokat van hason napközbe ha ébren van de ha meg is emeli a fejét nem tartja meg. Azt mondta legyen sokat hason továbbra is. Nem mondta hogy baj lenne de engem azért aggaszt már.
2019. nov. 20. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:

8 héttel születtek előbb a fiúk, 3 honaposan voltunk neurológiai kivizsgalason, ott már elvárás volt, hogy tartsak a fejüket.


Én elvinnem neurologushoz, lehet javasol egy tornát, én nyugodtabb lennék

2019. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd el neurológushoz vagy dévényeshez.

Az én kisfiam nem volt koraszülött, de volt egy pár komplikáció a szülésnél.

Ő sem emelte 3 hósan a fejét, kiderült, hogy feszes az izomzata. Hason aludni sem tudott és minden nagymozgásban meg volt/van késve.

2019. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányom 36. hétre született, 10 hetesen vittük először dévény tornára, nagyon hamar elkezdte emelni a fejét. Nálatok 3 hetet lehet visszaszámolni, szerintem már kellene emelnie a fejét.
2019. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!