Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba lehet hiperaktív...

Egy baba lehet hiperaktív vagy túlmozgásos? Ha ugy érzem hogy az, akkor az jelezhet valamit vagy egyszerűen ebben az életkorban mindez még teljesen normális?

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy a hiperaktivitást csak 6-7 éves korban nézik, és nem is feltétlen a mozgás a vezető tünete. De, a családban minden nagyszülő le van döbbenve, hogy mennyire sokat mozog a babám, és milyen nagyon (talán túl) aktív. Persze lehet hogy ők már nem emlékeznek, de tény és való hogy a férjemmel mi is azon az állásponton vagyunk hogy jelenleg nagyon mozgásos a gyerek és hulla fárasztó. Hozzáteszem lehet hogy ezt csak azért érezzük mert első gyerek, és fogalmunk sem volt milyen lesz és az is lehet hogy a nagyszülők már nem emlékeznek hogy mennyire aktív is egy baba. De tény hogy látok azért más babákat bőven, akik sokkal nyugidtabbak mint az enyém. Néhány látogató is megjegyezte már hoy nagyon aktiv. Persze jobb mint ha csak feküdne, na de írom miből következtetünk erre:

Forgás 3,5 hónaposan volt hasra, 5 hónaposan vissza, 5,5 hós korától négykézláb rugózás, gurulás 6 hósan. 6 hónap végén nagyon picit kúszott, főleg körbe és hátra, minimálisan előre. 7 hónap 1 Hetesen mászni kezdett. A 7.hónap legvégén felállt. Most 8,5 hónapos és már mindenhol feláll, néha látom hogy próbálna kapaszkodva lépegetni. Amúgy szélvész gyorsasággal mászik. És kapaszkodva állásból leguggol, felvesz tárgyakat, illetve már felül és támaszkodás nélkül, egyenes háttal ül.

Ami jellemző a napjainkra hogy kb egész nap kergetem. Ugyanis 7 hónapos kora óta nem marad meg a járókában (igaz addig is inkább a földön volt..de haladni nem igazán tudott tehát nem volt veszélyes). Mindenhol feláll, már reggek az az első hogy feláll. Állna és mászna szinte azonnal ébredés után. De állva még sokszor instabil és persze ikyenkor még minden veszélyes, úgyhogy ott vagyok a sarkában, nehogy elvágódjon. Emellett mászna mindenhová, az összes szobába be akar menni. Mindent ki akar pakolni. Vágyik a karomba is néha, de abból meg majd kiugrik ha meglát valamit (barmit).

Viszont úgy érzem hogy nem tudom lekötni. Nem érdekli a dal a mondóka, vagy ilyesmi. De a játékok is inkább csak 1-3 percre , aztán elhajítja őket és megy tovább. Új tárgyak, játékok valameddig lefoglalják, de 2-3 nap amig érdeklik és után hiába adom, megnézi és dobja el, menne tovább. A babakocsit rövid ideig birja, latom is hogy zavarja hogy nem tud mozogni. Ez normális? Néha azt kivanom, bár kúszna inkább, mert az kevésbé veszélyes, lassabb és nem állna fel rögtön belőle.

Volt valakinek ilyen habitusu babája aki aztán már nagyobb és kiforrott valamennyire a szenélyisege?



2019. okt. 24. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
4 éves elég nagy? :D nekem mindkettő ilyen volt babaként. A nagyobb a 4 éves, mozgásigénye az van, viszont jól leköthető a figyelme, nem nehéz vele egyáltalán. Kicsiként pláne fél - 1,5 éves kora között 5 percre nem maradt egyhelyben, bár fél évesen 1 percre se. Hát a kicsi 2 éves, bölcsis, neki az akaratossága a legfőbb "gond" bölcsiben. Már mostanában ő is elvan egyhelyben ha le van kötve.
2019. okt. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenek az egészséges gyerekek. Előbb felállt mint az átlag, de nem kóros.

Viszont ne állj a sarkában egész nap, tanítsd meg esni. És had menjen. Tedd bababiztossá a lakást és had fedezzen fel. Hármas ikreim vannak, képzelheted mi van nálunk. Sarkukban lenni képtelenség lett volna, nem is tettem. Nagytesót se kapkodtam el minden esésnél (o 7 hónaposan állt fel és kapaszkodva lépegetett is azonnal).

2019. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hiperaktív, de az is lehet, hogy nem, csak később fog kiderülni. A mozgásfejlődése nem gyors, a lányom is így csinálta, senki nem mondta, hogy ez gyors lenne. A kúszás nálunk is kimaradt, akkoriban legyintettek rá, most, hogy már két és fél éves és nem beszél, mindenki a kúszásra fogja, de hát úgysem lehet mit csinálni, ha nem kúszik ez van, ha hamar feláll, ez van. Azért a babák mind hiperaktívnak tűnnek, mert egész nap pakolnak és másznak, ilyen kicsi nem figyel a mondókára az is normális.
2019. okt. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most lesz 2 éves a lányom, ugyanilyen volt kicsinek, mint a tiéd. Ő 6 hósan már felállt, 8 hósan kapaszkodva lépegetett, kB 10 hósan, már stabilan egyedül ment. Most sem lehet semmivel lekötni a figyelmét. Babakocsiban, autósülésbe, soha nem maradt meg, etető székben sem. Enni is úgy eszik, hogy eszik 2 falatot, majd rohangál egy kört.


Nonstop sétálni kell vele, a játszótéren is rohan egyik játéktól a másikig, beül a hintába, majd fél perc múlva ki kell szedni, megint beleülteti magát, megint fél perc múlva ki kell szedni. A labdázást is 5 perc alatt megunja, a mesekönyveket úgy nézegeti, hogy sétál közbe.


Felkéri magát az ölünkbe, majd fél perc múlva le, megint Felkéri, megint fél percig van el, aztán tegyük le.


Baromi fárasztó, és néha már a hajamat tépem, várom a napot mikor leül és 20 percig elrajzol magának, Elbabázik, vagy el építőkockázik, de úgy érzem soha nem jön el ez a nap...


Ja és az ilyen mozgékony gyerekek elvileg sokkal később kezdenek el beszélni, na ez is megvan nálunk, lassan 2 éves, de 1 értelmes szót nem mond.


Szóval nyugi, nem vagy vele egyedül, vígasztaljon a tudat, hogy egyszer el kell múlnia... Nem nagyon láttam még olyan 16 éves gyereket, aki nincs el magával. Én ezzel vígasztalom magam..

2019. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Teljesen normális
2019. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sorry elküldte a gyerkőcöm a választ:D Szóval normális,egészségesen fejlődő gyereked van és abszolút nem túlmozgásos.Amúgy az összes egészségesen fejlődő baba,gyerek a hiperaktivitás jeleit mutatja jó hosszú ideig.(olvass utána).Annyi mindent kell megtanulniuk, viszonylag rövid idő alatt és mindent most kell felfedezniük, míg ilyen picurok.A tiéd mozgásfejlődése nem gyors.(enyém 3 hónaposan mindkét irányba forgott,4 hónaposan kúszott,5 hónaposan mászott,6 hónaposan ült és 9 és fél hónaposan járt) Nálunk esélyes, hogy hiperaktív lesz(sajnos családunkban több is akad), de a gyerekorvosunk egyenlőre megnyugtatott, hogy csak a mozgásfejlődés sebessége nem döntő ebben és egyenlőre semmivel nem tűnik másabbnak mint a vele korú gyerekek.2 éves.

A te kis felfedeződ pedig egyszerűen csak mint egy normális felfedező keresi az újabb és újabb kihívásokat.Ha valahova nem szeretnéd, hogy bemenjen csukd be az ajtót vagy annak hiányában torlaszold el, alsó területeken csak olyan dolgok legyenek amiket hagynál, hogy a kezébe vegyen.Had gyakorolja a tudását amit eddig megszerzett és had szerezzen újabb tapasztalatokat.


Ami még eszembe jutott.Minkét öcsém hiperaktív volt.Normális ,jó tanuló fiatalok voltak mindketten(mindenféle tanulási nehézség nélkül) és teljesen normális átlag felnőttek is lettek.Semmi extrém nem volt náluk.Max annyi ,hogy írásban sokáig keverték az s és sz meg a z és zs betűket.Sokszor még most is.:)

2019. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves választ Mindenkinek!

Nagyon tanulságos volt olvasni, és megnyugtató is egyben.

Tudom, hogy hagynom kellene szabadabban jobban, majd igyekszem nagyobb teret adni (valós és átvitt értelemben is.)

Ezzel a beszédfejlődéssel kapcsolatban, főleg ha olvassák akik írták hogy még nem beszélnek a 2 éves gyerekeik, szeretnék visszakérdezni.

Nekik a gagyogásuk az milyen volt? Mert van 2 ismerősöm akiknek tényleg hiperaktív a gyerekük-egyiknek még az alvása is brutális, de ők pl nagyon hamar elkezdtek beszélni és azon túl hogy nagyon gyors volt a mozgásfejlődésük, ezzel nem volt gond. Persze, gondolom ez is nagyon egyéni lehet. Ti emlekeztek ezekre a gagyogós korszakokra? Mert az enyém ezeket is nagyon hamar kezdte. 6 hótól már mondta hogy babababa, meg hogy apapapa (persze jelentes nelkül), és ilyeneket hogy vavavava lehetett még hallalni. De mindezt nagyon sokszor, és ha nem ezt de egész nap mondott mindenfélét.

Most egy ideje a dededede és tetetete mennek. És annak ellenére hogy gyorsan fejlődik mozgásilag soha nem volt egy csendes gyerek. Úgy emlékszem 4-5 hetesen már hallatott elnyújtott hangokat. Azóta valami mindig van.

Ez jelent valamit? Vagy ebből baromira nem lehet következtetni arra hogy a beszéd valószínűleg rendben fog-e majd elindulni, avagy sem?

2019. okt. 24. 13:49
 8/13 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Azt hiszem 5 hósan kezdett el gagyogni, bababa, apapa, papapa, tatata, meg ilyenek voltak. Az a baj, hogy azóta se fejlődött, a vízre néha mondja, hogy iziziz, de ez volt az egyetlen fejlódés azóta is, hogy elkezdett gagyogni nsgydumás ő is egyébként, egésznap mondja a magáét, csak senki se érti...
2019. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

És bocsánat, egy gondolatom kimaradt. Ez tényleg csak személyes vélemény. Ahogy írta valaki a beszéd hiányára: “ezt mindenki a kúszásra fogja”

Én nagyon próbáltam odafigyelni mindenre. Nem volt járókában sokat pl, hogy ne álljon fel hamar mert láttuk mikyen gyorsan halad, és megis kihagyta a kúszást.

2 tesóm van, soha egyikunk sem mászott és nem is kúszott. Úgy 1 évesen kezdtünk járni mindannyian és nem sokkal később beszélni is.

Hogy lehet szerintetek hogy ma mégis mindent a mozgásra vezetnek vissza? Nálunk miert nem volt ez gond? Mert ezer meg egy ismerősöm van aki nem kúszott, nem mászott.

Hozzáteszem, ha akartam volna se tudtam volna kúszatni. Sem leszorítani, ahogy írta is valaki. Ez ösztön és nem hiszem hogy lehetne befolyásolni.

Ergo szerintem az a gyerek aki később kezd el beszélni, az eleve is később kezdett volna és nem gondolnám hogy a kúszás vagy a mászás befolyásolja.

(Egyébként én tesi órán kivül sohasem másztam, kúszni meg még ott sem kúsztam..most még is tökéletesen tudom mindkettőt, amikor a gyerekem után megyek)

2019. okt. 24. 13:56
 10/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nekem mindkét gyerek gagyogott egy csomót. Aztán a nagyobb (fiú) 14 hónaposan mondta ki az első szavát, még 3 szó követte ezt rövid időn belül és 1,5 évre ennyi, majdnem 3 évesen kezdett beszélni. Hogy a tsmt hatására vagy nem, azt nem tudom, jártunk már.

A kicsi (lány) 1 évesen kezdett szavakat mondani, 2 évesen mondatokban beszélt már.

Nekik a mozgásfejlődésük nagyon hasonló volt egyébként egymáshoz képest is és a te babádhoz képest is. Szobatisztasággal van még nagy különbség, kicsi fiam ezzel is nagyon kivárt.

2019. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!