Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy mégsem vagyok...

Lehet, hogy mégsem vagyok megfelelő az anyaságra?

Figyelt kérdés
Vagy mi lehet velem a probléma? Nagyon szerettem volna gyereket, s kissé nehezen is jött össze. Nagyon boldog voltam, amikor végre anya lehettem, a terhességgel, a szüléssel sem volt semmi probléma. Nagyon szeretem a kislányomat, úgy érzem, ő az életem értelme. Persze voltak nehézségek az elején is (nem tudtam szoptatni, hasfájós baba volt, sokszor felkelt éjjel), de hát gondoltam, ez az anyaság velejárója. Csak úgy érzem, egyre nehezebb. Már 9 hónapos, de szinte 24 órát igényel, nem lehet csak úgy magára hagyni, mászik, feláll, minden érdekli. A házimunka nagy része is rám hárul. Ráadásul a kislányom elég nyűgös, szinte állandóan rajtam akar lógni (fogzás, talán a szeparciós szorongás van a háttérben). De egyszerűen nem tudom utolérni magam. Az hagyján, hogy nincs magamra idő, de a lakás is fut, szinte semmit nem tudok csinálni. Segítségem nincs. Úgy érzem, minden energiámat leszívja a lányom. Éjszaka is többször felkel, napközben is alig alszik. Már sokszor úgy érzem, nem akarok vele foglalkozni, fáradt vagyok és idegesít. Legszívesebben akár napokra elmennék itthonról. Szeretem őt, nem tudnék nélküle meglenni pedig, de mégis így érzem. Miért? Tényleg sz..r anya vagyok? Vagy ez fog változni idővel?

2019. nov. 20. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nincs veled semmi baj, napi 24 órában nem lehet dolgozni. Viszont ha nincs apukája a gyereknek, és más segítséged sincs, akkor a bölcsi az egyetlen lehetőség.
2019. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy szar anya. Természetes, hogy így érzel. Te legalább őszinte vagy.

A fiam 1 éves, de pont olyan mint a kislányod. Mondjuk nekem anyukám gyakran jön és a férjem is sokat segít.

Mi van az apukával? Kicsit jobban befoghatnád?

Vagy szerintem a fizetős segítség sem szégyen, ha anyagilag megtehet. Ma már az anyaságba nem kell beleőrülni.

2019. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha nem bölcsi, akkor bébiszitter, akár úgyis h otthon vagy te is és a bébiszitter lefoglalja.
2019. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Kezd el hordozni, meg oldja minden problémádat. Egy ekkora gyereket már nyugodtan rakhatsz csatos hordozóba (liliputi, gremese, emeibaby, stb) hátra, és a kötögetéssel se kell szenvedned.


Az önbizalmad is vissza fog térni, ha nem azon aggódsz minden percbe, hogy úristen szalad bkonyha, főzni kéne, be kéne rakni egy mosást, de a gyerek üvölt, hanem a gyerekkel a hátadon táncikálsz, énekelsz, ő nevetgél, te pedig haladsz szépen lassan mindennel.

2019. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De megfelelő vagy az anyaságra.

Egyszerűen ne akarj tökéletes lenni, engedd el...én ugyan ilyen voltam, végén már sík ideg, mert csak azt láttam, hogy sok ismerős lakása csilli villi, mindenféle többfogásos menük posztolta stb.

Aztán egy 3 gyerekes anyukával megismerkedtem, és másképp látom már a világot.

A gyerekek az elsők! Nem érdekel a patika rend, a katonás sorrendben sorakozó játékok, nem kell minden nap többfogásos ebéd...nem dől össze a világ ha néha rendelünk, vagy főzünk heti 2-3* és esszük amíg van.

Őszintén szólva ez az első anyuka, akikhez úgy megyek, és úgy jöhetnek hozzánk, mint ha haza jönnének. Hogy nem érdekel, hogy mit gondol, mert nem gondol semmit, hanem elfogad, szeret, és jól érezzük magunkat a gyerkőcökkel. Nem az a fontos, hogy tele a szennyes, vagy éppen halomban áll a mosogatni való.

Engedd el magad, ne akarj megfelelni mű embereknek...és mások elvárásainak. Olyan hamar felnőnek a gyerekek...és semmi nem hozza már vissza azt az időt.

2019. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen segítséged? Apuka van? Barátnőt, családtagot nem tudsz áthívni? Lefoglalnak amíg te teszel-veszel. Meg fogsz így bolondulni
2019. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled semmi baj. Kimerültél testileg lelkileg. Beleragadtál a gyereknevelés csapdájába mikor nincs más csak a gyerek és a háztartás. Kevés alvás 0 énidő feltöltődésre, ingerszegény környezet 0 felnőtt társaság. Ez sokunkal megesik.

Add át szépen férjednek a kicsit hétvégén te meg menj el fodrászhoz vagy igyál meg egy kávét egy barátnővel. Merülj el egy kád vízben, olvass egy könyvet. Bármi ami kikapcsol.

A lakás egy dolog, de gyerek csak akkor lesz boldog és kiegyensúlyozott ha az anya is az. Szepa fogzás mellé szimplán azt is érezheti, hogy feszült kimerült vagy ami rá is átragad.

2019. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív válaszokat. Apuka elég sokat dolgozik, sokszor ő is fáradt, ha hazaér. Családtagok messze laknak sajnos, pedig tényleg milyen jó lenne, ha itt tudnának lenni többször. Barátnők csak néhány kolléganőm van, de persze ők dolgoznak, meg nekik is van családjuk. Bébiszitterre szerintem nem igazán lenne pénzünk. A hordozásról annyit, hogy mikor jó idők voltak, rengeteget vittük kirándulni, túrázni, így van is egy csatos hordozónk. Csak hát nem lenne túl könnyű egy majd 10 kg-os gyereket cipelni és közbe tenni a dolgomat. De azért lehet, kipróbálom.
2019. nov. 20. 13:59
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Én a 15 kg-s gyerekkel csinálom. Nem szabad feladni ha az első 1-2 nap fáj a hátad. Hozzá szokik a szervezeted a terheléshez. Csak idő kell. És nem is kell nonstop hordozni. Egyik nap megfőzöl több napra, másik nap takarítassz. Ezek max napi másfél-2 óra, nem megterhelőbb, mint túrázni
2019. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Nyugi, nagyjából mindannyian így érzünk. :) Fog változni, egyre erősödni fog az alkalmatlanság érzés. Én leadtam az igényeimet. Ha mindenki túléli a napot, és senki sem került se kórházba se zárt osztályra, akkor sikeresnek könyvelem el a napot. Szalad a lakás? Na bumm... Legyen tiszta ruha, amit felvesztek meg legyen mit enni, és kész. Magadra igenis szakíts időt, az fontos. Nyugodtan pihenj meg 10-15 percekre. Hidd el, ki fogja bírni a gyerek a járókában addig, amíg megiszol egy csésze teát. Igenis építsd be a napirendbe a te pihenőidet. Kezdetben ordítani fog a gyerek, de majd megszokja, hogy néha egyedül is el kell lennie. Ne legyél a gyerek rabszolgája.
2019. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!