Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 kicsi mellé ikreket bevállal...

3 kicsi mellé ikreket bevállalni? Mi lenne a megfelelő döntés? Rossz anya vagyok, ha úgy érzem, nem bírnám?

Figyelt kérdés

Van két fiunk, 6 és 3 évesek, valamint egy lányunk, aki nemrég lett 1 éves. Terhes vagyok és ketten vannak...

Nem terveztünk már több gyereket, a lányunkat is én akartam inkább, mint a férjem. Így is eléggé lefoglalnak minket, mert rengeteg a közös program, sokat foglalkozunk velük. A férjem nem szeretne már több gyereket, mert azt mondja, hogy hiába tudnánk megfizetni 5 bébiszittert is, a gyerekeknek ránk van szüksége, nem a bébiszitterekre, meg nagyszülőkre. Anyagilag beleférne még két baba bőven, a házunk is nagy, nem kéne senkinek osztozkodnia a szobákon.


Viszont én is azt érzem, hogy ez nekünk így pont jó. A férjem heti 4 napot nincs itthon a munkája miatt, olyankor én vagyok a gyerekekkel. Annyi segítségem van, hogy heti 2 alkalommal jön bejárónő, meg a nagyszülők is segítenek sokat. Nem én kérem erre őket, nagyon szeretnek unokázni és viszik őket mindenhova.

Azt hiszem, hogyha itthon lennék három picivel, akik közül kettő újszülött, megőrülnék... De közben meg ott van az is, hogy védekezés mellett sikerültek és hogyha ennyire jönni szeretnének, lehet hagyni kellene.


2017. okt. 10. 11:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
3 kicsit se. De valahogy én nem tudok védekezés mellett teherbe esni, pedig abszolút termékenyek vagyunk, a várt, akart gyerekeink elsőre jöttek...
2017. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Arról én nem tehetek.

17 éves korom óta szedtem a fogamzásgátlót, tisztában vagyok azzal, hogyan kell használni.

2017. okt. 10. 11:14
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Elvetetném. Férjed se akarja, te se, körülmények se jók, fogantatás se ideális. Viszont ezek után elgondolkoznék a művi meddővé tételről.
2017. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
28%
1-2 nehéz évetek lesz, de ha már ovisok lesznek az ikrek is, akkor sokkal könnyebb lesz a helyzet. Én nem tudnám megölni a gyermekeimet, és inkább bevállalnám azt az első nehezebb időszakot.
2017. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
52%

"Én nem tudnám megölni a gyermekeimet"

De fizetni sem mert nem te keresed a pénzt,nem te fizetnéd a bébiszittert,a felnevelésüket,az iskoláztatást.

HTB logika,valaki majd megkeresi a pénzt,legalább otthon lehetek még pár évet.

2017. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
52%
Ha anyagilag nem gond, én bevállalnám őket. Nem kell megszakadnod, fogadjátok fel a bébiszittert, és kész. Persze, elsősorban rátok van szüksége, de nem lesznek érzelmi roncsok akkor sem, ha besegít neked valaki... Később, ha egy picit nőnek, akkor már nem lesz akkora gond. Most komolyan, ha anyagilag (és te testileg az újabb terhességet) bírjátok, csak azért nem születhetnek meg, mert hogy néz már ki, hogy bébiszitter van...? Ha nyomorognátok, azt mondanám, hogy semmiképp, de így?
2017. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%

Nem tartanám meg. Mert nem szeretnék több gyereket. Pont.

De ha ti sem, akkor a 3. gyerek után nem gondolkoztatok azon, hogy elkötteted magad?

2017. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
25%
Nem tekintem embernek, aki képes megölni a saját gyerekét. Szerencsére rokonaim közt nincs ilyen. Aki nem akar gyereket, az védekezzen rendesen vagy kötesse el magát.
2017. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%
Úgy gondolom (lehet rosszul) hogy 3 gyerek után nem opció az abortusz, mert tudod, hogy milyen fejlett már a pár hetes embrió is, meg lelkileg nehezebb egy abortusz 3 gyerekes anyaként, mint tinédzserként. A helyedben megtartanám, de amúgy a te dolgod, ebben nem lehet tanácsot adni.
2017. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%
Valamilyen szinten egyetértek az első válaszolóval. 3 gyerekünk van és mind 1-2 hónap alatt összejött. Szedtem gyógyszert, volt h gumit használtunk és 16 év alatt csak 3 szor lettem terhes, akkor amikor akartuk. Ez az egyik, a másik 3 ilyen pici mellé nem értem, h miért nem vigyáztatok jobban, inkább húztatok volna gumit a gyógyszer helyett vagy mellé, vagy ezer és egy féle fogamzásgátlási módszer van, szóval aki nem akar, az nem fog "véletelnül" sem teherbeesni. Érdemben tanácsot sajnos nem tudok adni, megszívtátok így is úgyis. 5 ilyen kis gyereket el sem tudnék képzelni, pláne ott egy kisiskolás, ovodás, egy kicsi és 2 újszülőtt. Anya vagyok, szóval tudom mit beszélek rossz ebbe belegondolni is. Nem abba, h veled mi lesz, mert az a legeslegutolsó dolog (ha már ilyen h.lye voltál), hanem a gyerekekkel ki fog törödni és foglalkozni? így van, ezt legalább jól látod, nem a bébiszitter és a nagyszülő dolga nevelni a gyereket. Sajnállak.
2017. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!