Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom tegnap délelőtt...

A kislányom tegnap délelőtt kapta meg a 2 hónapos oltást, meddig léphet fel láz nála?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Óránként merem a lázat, popsiba , ugye abból az ertekbol le kell vonni a fel fokot így az eredmény 37.3-37.4! Azt hallottam hogy a babáknak magasabb az alaphojuk is valamivel, ez igaz?

A 37.4 az már hőemelkedesnek számít náluk is? Bocsánat ha buta a kérdés , de olvastam olyat hogy ennyi idos babanal az alapho lehet magasabb és 37.5-ig normális! Csak ezt nem nagyon tudom elhinni!

Hívtam a vedonot de nem vette fel !

Örülnek ha valaki tudna segíteni !

Köszönöm előre is !


2019. nov. 22. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A 2 nevelt babámnak a 2-3-4 hós oltás után 37,5 volt a legmagasabb hője.

Bár belázasodhatnak oltás után,de nem törvényszerű. Nyűgösebbek voltak az átlagosnál,de láz egyikőjüknél sem volt.

Nem baj,ha a te kislányod sem lázasodik be,mint ahogy az sem,ha igen.

Mindkettő természetes.

2019. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Újra az 1-es.

Igen,előfordul,hogy a babáknak magasabb az alaphőjük. Éppen emiatt (mondjuk felnőtteknél is így van) 38 C alatt nem csillapítunk lázat.

2019. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Igen, 37 és 37,5 között hőemelkedés. Ha lázas lenne azt észrevennéd, úgyhogy teljesen felesleges óránként inzultálni szegényt a hőmérővel. Ilyen kicsiknek egyébként se nagyon megy fel a lázuk. Van esetleg olyan, hogy lázfigyelö matrica, azt a homlokára tudod ragasztani és kiírja, ha lázas. De alapvetően próbáld meg elhinni, hogy nem megy fel a lázuk, ha mégis annak látható jelei vannak. Nekem is nehéz volt ezt eleinte elhinni. Az én gyerekem nagyobb, de olyan 8 hónaposan volt először lázas, felébredt éjszaka, előtte pedig nyöszörgött az ágyban, nem lehet eltéveszteni, lázmérés nélkül is tudtam, hogy lázas a nyöszörgésből.

[link]

2019. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a babáknak magasabb, mint ahogy a szívük is gyorsabban ver. 39 alatt nem kell csillapítani, ha jókedvű.
2019. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Miért méregeted óránként?
2019. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Minek óránként mérni? Ha lázas, a fején úgy is megérzed.
2019. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

4-8 óra kb míg megjeleni


Másnap semmi baja


38,5 lett a lányomnak.

Kapott kúpot( betegsegből eredően nem csillapítok ilyen hamar)

2019. nov. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tudom, ti mit írtok de vicc.

2 hónapos baba ha belázasodik kórházba kell vinni, mivel 6 hónap alatt komoly problémát jelez ha felmegy a testhőmérséklet 38-38.5 fölé.Nem én, hanem orvosok mondják, bár nyilván le leszek 0% va, de ez a büdös helyzet.


Kérdező ne mérd óránkét a hőjét, mert feleslegesen kínzod.Van baba akinek még hőemelkedés sincs ezektől az oltásoktól.A miénknek volt, de soha nem ment fel 38-ig se.

Az alaphőjük pedig lehet magasabb, a te babád hőmérséklete is lehet teljesen normális.Az oltás hatását már éjjel észrevettétek volna mert belázasodott volna, ha olyan alkat lenne.A hangulata meg még akár napokig is lehet nyűgösebb.Ettől még kutya baja.

2019. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy kell kórházba vinni...
2019. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok Anyucik! Nagyon köszönöm a sok választ , megnyugtattatok! Már másfél nap eltelt az oltások óta a legmagasabb hó 37.5 volt levonás után! Már nem mereget óránként , igazatok van kicsit parasra vettem ezt a dolgot , tény és való ! Csak hat első gyerek

De mindenkinek nagyon köszi a választ ! Azért figyelni fogom persze nem óránként !aki írta a matricát , külön köszi be fogok szerezni itthonra a biztonság kedvéért !


Köszönöm meg egyszer mindenkinek a hasznos infokat !

2019. nov. 22. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!