Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos, eddig jó evő...

10 hónapos, eddig jó evő lányom mostanában alig eszik, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Lányom kb 2 hete fele annyit eszik mint szokott. Tejpépet eszik reggelire, ezt eddig 4 ek gabonából kevertem és 200 mili tápszerrel, most alig 3 ek, 150 milivel. Tízóraira kiflicsücsköt, banánt, házi babakekszet, ilyesmiket evett, most semmit. Ebédre amit készítek azt mind megeszi, ez mindig valamilyen húsos étel. Uzsonnára joghurt, gyümölcs, pici szendvicskatonák szoktak lenni, most elnyammog egy picit és fintorog, pedig eddig imádta. Vacsira szoktam megint tejpépet adni, de teljesen visszautasítja, próbáltam egy csomó más ennivalót adni de nem kell neki. 77 cm és 9200 gr volt, és most csökkent a súlya 110 grammot. Orvos látta, szerinte minden rendben. Inni vizet és cukrozatlan teát iszik, kb 500 milit egy nap. Tápszert teljesen elutasítja. Nem hiszem, hogy a foga mert eddig minden fogánál evett rendesen, és nem is sír vagy nyűgös, este is alszik.
2019. nov. 23. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gyereknél ez így alakul, még ha kicsit korán is kezdte a lányod, az enyém 1 évesen jól evett, másfél évesen már válogatott, 2 évesen meg nagyjából semmit nem evett meg, azóta többen is megerősítették, hogy ez az általános, dokija szerint ha nem fogy, nem baj, a kicsi babáknál fontos, hogy sokat egyenek, mert ők sokszorozzák meg a súlyukat, 1 év fölött már nem híznak annyira. Inni fontosabb, én vitacolan-t adok neki, kicsit többet eszik tőle.
2019. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mégis f3lmerül a fog. Én 10 hónaposom nem szenvedett a metszőkkel, de most a 4 kisőrlő jön és már gyógyszer is kellett.


Masik, hogy érdemes újítani a kajájukon. Azt a gabonás cuccot nekem is csak kicsiként szerette. Zabpelyhet szoktam mostanában főzni gyümölccsel. Banànos joghurtot is szereti (natúrból). Meg egyre inkább a mi kajáink érdeklik.

Ugyanazokat a kajákat eszi gyakran pl raguleves, borsóleves, túrós tészta stb. Vagy egy variációját a mi ételünknek.

2019. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ebéddel nincs gond és szinte ugyanazt eszi amit mi. Csak azt nem adtam még neki ami 1 éves kor alatt nem ajánlott. Rettentően jó evő volt, semmit nem utasított vissza, a ht ment mint a karikacsapás, tápszert nagyon hamar elutasította. Védőnő nem örült ennek, nyaggatott hogy ízesítsem babakakaóval vagy adjak vaníliásat hátha, de a kisasszonynak nem kell. Ezért a tejpép. Azt is mindig variálom,kapott zabosat, grízeset, rizseset, szinte az összeset, mindig gyümölccsel. Eddig a banán volt a kedvence de most a hideg rázza tőle, olyan képet vágott, mintha citromot adtam volna😂. Jó kedvű, ugyanolyan huncut mint mindig, csak enni nem hajlandó. Már kínáltam neki azt is vacsira ami ebédre volt és ízlett neki, de nem, vigyem innen pfuj.
2019. nov. 23. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!