Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a babám . Miket...

9 hónapos a babám . Miket adhatok neki, hogy ne unja meg? Főzelékeket szereti nagyon. Tápszert már köpi ki, nem eszi meg. Mostanában azt szeretné amit mi eszünk . Adok neki, persze csak módjával mindenből.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 23. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem unnak meg ők semmit. Ha valamit nagyon szeret, nyugodtan adhatod neki többször is.

Ha gondolod, adhatsz neki a sajátodból, de csak fűszerek nélkül.

Igazából nekem ez nagyon fura, mert az én gyerekeim 1 éves korukig szinte csak szoptak, és főzeléket is vagy 2 félét voltak csak hajlandók megenni. A lányom majd minden nap brokkolifőzeléket kapott, az volt a kedvence. Más nem kellett.

De nekem azt mondta az orvos, meg a védőnő, hogy nem baj.

2013. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én babóm tápszeres volt ,mivel elapadt a tejem sajna 3 hónapos korában :( Azért köszönöm a választ.
2013. ápr. 23. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Darabosat is kezd enni? Adj neki valami rakottat. Rakott zöldség husival, vagy fasírtot, cukkini fasírtot. Nem írok most több tippet, mert nem tudom, csak püréset eszik-e.


A lányom a héten lesz 9 hónapos és nem eszik pürét, csak gyümölcsből hajlandó. A többit darabokra szedve eszi. Bár egy foga sincs még...

2013. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 9 hónapos, pépeset eszik még. Ezeket a főzelékeket eszi: sárgarépa, sütőtök, cékla, cukkini, brokkoli, zöldborsó, karfiol, kelkáposzta, karalábé. Elvileg nem unják meg, de mivel mindegyiket szereti, ezért ezeket váltogatom. A mi kajánkat is folyton nézi. :)
2013. ápr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen darabosat is eszik ,próbálgatja.De csak olyat adok amit azért el tud hamar rágcsálni pl.tört krumplit,sárgarépát kezébe adom megfőzve . Van már 2 fogacskánk is most jön a felső kettő is:)Neki mindegy milyen főzelék mindegyiket megeszi.Tegnap adtam neki pipicombot ..kicsit féltem ,de azt is nagyon szépen megette.
2013. ápr. 24. 13:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó ötlet fasírtot még nem mertem adni neki ,mert sertés hús vagy az nem számít ? Nekünk azt mondta a védőnő,hogy csak szárnyasokat adjak még.
2013. ápr. 24. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Én adok neki sertést is, marhát, sőt borjút is a vas miatt.

Egyébként itthon csirkemellből is szoktam fasírtot csinálni.


csirkemell, áztatott zsemle, petrezselyem, pici só (más fűszer is mehet, ha már esztek, pl. kakukkfű, bazsalikom)


tehetsz bele répát is neki, nagyon fini.

2013. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egész jól hangzik . Köszönöm szépen az ötleteket :)
2013. ápr. 24. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!