Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 évesen keresztelő? Tényleg...

2 évesen keresztelő? Tényleg "szánalmas" ilyen későn tartani?

Figyelt kérdés

Most jutottunk el odáig, hogy eldontottuk kik legyenek. Eleinte mindenkit érdekelt a kisfiunk. Sejtettem h lassan elkopnak.

Így is lett és jó, h vártunk ezzel a döntéssel.


2019. nov. 26. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Alapesetben nem gondolnam,hogy ciki.

En kereszteny vagyok,es tenyleg ugy is elek,komolyan veszem a bibliat,ami szerint a csecsemo keresztseg gáz. Mivel a keresztsegnek onkent kell tortennie,ha az ember ugy dont. Ugye egy csecsemo/kisbaba nem tud donteni,ezert teljesen felesleges.


Persze,mindenkinek a sajat dontese,de cikinek szerintem nem ciki. Senkinek semmi koze hozza

2019. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne szánalmas?! Ha tehettem volna én is vártam volna vele, de családi nyomásra (idős, beteg közeli rokon aki mindenképp ott szeretett volna lenni) megtartottuk fél éves korában. Ordított, hát ez van. Aki szerint ez szánalmas, az nézzen bele a saját életébe először.
2019. nov. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem el, hogy még mindig mások véleménye szerint élitek az életeteket...
2019. nov. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem gáz. Hadd válasszon magának képzelt barátot. Ne erőltesd rá a sajátodat.
2019. nov. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha vallásosak vagytok, vagy van valami kézzelfogható oka, akkor nem.


Egyelőre mi nem döntöttük el.


Oka, hogy én magam, (egyébként majdnem 4 évesen letten keresztelve, emlékszem is rá) nem vagyok gyakorló hívő.


A férjem egy ideje nem gyakorolja a vallását.


Nem házasodtunk össze Isten színe előtt, úgyhogy még az is vissza van.


Mi amiért gondolkodunk, hogy mégis keresztelni kellene, az az, hogy hittanra és az egyházközözösségbe nem bánnám, ha majd járna.

Nekem kimaradt, férjemnek viszont nagyon sokat adott anno, fontosnak tartanám.


De ez múlik azon, hogy ki az aktuális pap helyben.( falu)

Amikor én nem jártam, annak a pap volt az oka.

Verekedős , öreg, régi idők "csontváza" volt...



Szánalmasra:

A szomszéd lány 17 évesen maga ment keresztelkedni, azóta is jár vasárnap.

Jó pap lett amúgy azóta, hogy felnőttünk, sokkal többen is járnak. ( fiatalos, a mai kor szelleméhez igazítja a prédikációkat, nem csak a 70-esekhez szól)

2019. nov. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Az én gyerekeim nincsenek megkeresztelve.

Pedig rég elmúltak 2évesek.


Egészen egyszerűen úgy gondolom,hogy amikor majd elég nagyok lesznek,és erre indíttatást éreznek,akkor majd maguk döntsenek erről,milyen vallást szeretnének maguknak...és amit választanak,azt elfogadom.

2019. nov. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó jó nagy @aszságot írtál!'Persze majd 40 évesen megy keresztelkedni.😅Egyébkén 2 éves korban nem gáz.Mondjuk mi 4 hónaposan fogjuk.
2019. nov. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

7!


Te írsz faxsagot. Kétfelé keresztség létezik. Az egyik, amikor a szülő döntése alapján keresztelik meg a gyereket, a masik pedig a szemely saját döntése. Az elso vallásos, a vallást a mindennapokban is gyakorló családnál szokás -mén azoknál, akik divatból kereszteltetek. A második meg azoknál, akik rátaláltak a hitre és maguk döntöttek úgy, hogy meg akarnak keresztelkedni.

Nekem nagyobb faxsag az, amit te csinálsz.


Kerdezo!

Nem szánalmas. Ti így döntöttetek, a ti dolgotok, másnak nincs beleszólási joga.

2019. nov. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es valószínű divatból keresztelkedik.

Egyébkén húgom 30 évesen ment magát kereszteltetni.

2019. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem szánalmas!

Ismerősöm kislányár 2,5 évesen keresztelték pedig az apai nagypapa lelkész. Ők így akarták.

Egyébként valóban két oldalról lehet nézni a kérdést:

-ha baba/kisgyermek korban kereszteltetitek akkor valóban to döntötök úgymond felette, hogy akkor keresztény lesz, illetve hogy azon belül melyik felekezethez tartozó.

-később valóban saját maga dönthetne ha nem tennétek, akár a keresztségről, akár a felekezetről.


Én mondjuk ezzel a “majd ő eldönti” dologgal nem érteket egyet. Engem pl 12 évesen kereszteltek (áldozás előtt) és sokkal jobban örültem volna ha ez már korábban megtörténik. Persze nem volt baj, de igy érzem :)

Hozzáteszem 30-40 évvel ezelőtt soha nem gondolkoztak azon hogy majd mi lesz ha később a gyerek nem akarja. Minden családnak megvoltak a maga szokásai, hagyományai, vallási nézetei. Ezt közvetitették a gyerekeik felé is, akiknek természetes volt mindaz amit otthonról “vittek” magukkal. Szerintem ez jó dolog. Később ha felnőtt ugyanúgy választhatta pl az ateista életett függetlenül attól hogy egyszer megkeresztelték vagy sem.

Egyébként a mai napig át lehet, ki lehet keresztelkedni ha valaki annyira nem birja a tudatot elviselni hogy valamilyen vallásúvá keresztelték. De szerintem ez nem gyakori.

Ez ugyanúgy egy döntés amit valaki felnőttként meghozhat. Hogy elfogadja vagy sem azt az “ajándékot” amit a szüleitől kapott.


A mi kisfiunk 8 hónaposan lett megkeresztelve. Nem volt se nagy buli se semmi. Csak a szűk család volt jelen. Utánna ettünk néhány szendvicset és mindenki ment haza.

Nem a buli meg a vendégek kedvéért tartottuk, hanem mert valóban szeretnénk keresztény (de nem bigott) szellemben nevelni és ennyi.

Hogy ezt felnőttként ő majd folytatja, követi-e az az ő döntése lesz..

Mi bízunk benne, hogy ezzel csak adunk és egy jobb (de legalább is egy egészséges szemléleltű) élet felé tereljük.

2019. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!