Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tippet tudtok arra,...

Milyen tippet tudtok arra, hogy segitsek a babamnak az alkartamaszban?

Figyelt kérdés
Szoval emeli a fejet szepen 5,5 lassan 6 honapos de nagyon rovid ideig tudna tartani. Mondta az orvos h tegyem minel tobbet hasra. Meg valami tipp esetleg barkinek?

2019. nov. 27. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Úgy szokták, hogy összetekernek törölközőt hengernek, és megtámasztják a hónaljánál a babát.
2019. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Planking?
2019. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a hasratevésnél jobb tanács nem létezik. Altasd hason esetleg, napközben is legyen minél többet lent, te feküdj mellé és szórakoztasd. Babahintát, pihenőszéket hanyagolni kell.

Tudom, hogy minden baba más és abszolút nem dicsekvés, csak összehasonlítás: a lányom most töltötte a hat hónapot és mászik mint a villám, feláll, saját egyensúlyából stabilan áll kapaszkodva percekig. Nekünk nincs hintánk és pihenőszékünk, viszont újszülött kora óta rengeteget feküdtünk együtt a játszószőnyegen, illetve születése óta hason alvó. Ezt ő választotta, én háton altattam volna szívem szerint, de már a kórházban is hason aludt igazán jól. Kitartást!

2019. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit az első ír az tényleg jó. Nekünk bevált, a gyerekorvos tanácsolta. Ő már ekkor fordult minden irányba, de korábban azért ráfért egy kis gyakorlás. De én is sokat tettem hasra már nagyon hamar (2 hós korától). És majdnem egész nap kemény talajon (a földön-játszószőnyegen, vagy vastag szőnyegen és pléden) volt. Kivéve alvásnál.

Ezen kivül napi 5-6x 10 percet mindig raszantam hogy hason tartsa a fejét (szórakoztattam, enekeltem, mondokaztam-lekototte a vidam, jopofa hang, jatekokat mutogattam). Nalunk ez is bevalt.

2019. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg feküdj hanyatt, és a mellkasodra próbáld hasra fektetni, és beszélni hozzá vagy énekelni, ezzel terhelve a figyelmét, ezt általában nagyon szokták szeretni.
2019. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolso! 95%???? Azta😃 ilyet meg nem is lattam, bravo👏🏼

Koszonom a valaszokat

2019. nov. 28. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mi vált be végül a fejlesztésnél?
2022. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Deveny+konduktiv torna
2022. jún. 8. 14:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :) mennyi idő alatt lett változás, illetve mekkora volt a babád, mikor kezdtétek?
2022. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!