Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglaljátok le napközben...

Mivel foglaljátok le napközben a 9-10 vagy 11 hónapos babáitokat? (Néha úgy érzem én totál csődöt vallok ezügyben)

Figyelt kérdés

9,5 hónapos a kisfiam. Nagyon mozgékony. Egész nap jön megy. Főleg mászik, nagyon gyorsan. De feláll, bútor mellett lépeget és persze alkalmanként vizsgálódás céljából néha le is ül 1-1 percre maximum.

Úgy érzem hogy semmivel sem tudom lefoglalni. A fő célja hogy mindenhez odamenjen, az összes lehetséges fiókból polcról kipakoljon, lepakoljon, vagy szimplán csak leboritson mindent. Vannak játékai, nem is rosszak, mármint mindenféle, igaz nem 20-30 db. De már elunta őket. Meg a pakolás jobban érdekli. Persze mindent teljes életveszélyben csinál. Plusz mindent szájba vesz.. ezért aztán végül az ikea segitsegevel minden polcot, szekrenyt fiókot lezártunk. Így most van egy nagy tere a nappaliban, ahol tud járszani, de pakolás nélkül. Ès mostanában már elunta magát itt. Én viszont örülnék ha nem kellene összes szekrényt és fiókot lelakatolni, ezért főleg a nappaliban vagyunk vele. Persze elmaszhat neha a fürdőbe, hálóba meg a saját szobájába, de alapvetően napközben nem mert akkor folyton csak utána kell rohangálni és megmenteni az életét. :D

Milyen jatekot ajánlotok (akár hetkoznapi targy, keszitett, vagy megveheto is) ami lefoglalhatja picit?

(Mondoka, mese mostansag nem igazan erdekli...)


2019. nov. 28. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most fedezi fel a környezetét, mindenre kíváncsi ebben a korban a baba. Én anno egy polcot megtöltöttem műanyag edényekkel, amik nem törnek, fakanál, szűrő, fedők stb. Azokhoz fért hozzá, a zománcos, vagy nagy, törékeny edényeket elzárta. Mindig tudta, hogy honnan lehet pakolni. Simán tudtam főzni mellette. És csak azt a polcot kellett visszapakolni, nem az egész konyhát.
2019. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem 11 hónapos lesz a lányom. De ez nagy különbség, mert ő pl most sokkal jobban elfoglalja magát, mint 9 hónaposan.

Másrészt elmegy a nap a feladatokkal.

Pl reggel van babamasszázs az öltözködéshez, aztán szabad játék, aztán séta, aztàn tízórai, utàna vagy program (piac, kerekítő, játszócsoport) vagy játék és délelőtti alvás stb.


Szabad játéknál szoktunk építeni, ő inkább lerombol, a plüssökkel bohóckodni, gurigatni labdát, van egy ikeás dobozból egy kúszója, szoktunk kicsit könyvet nézegetni, van ilyen csikizős-dobálós bolondozás, szereti ha kergetem meg ő is engem így mászva. Gyakran egy idő után belemerül vmibe.

Szoktam neki új tárgyakat mutatni, ami eszembe jut pl nyaklánc, fakanál, kekszpecsét, csomagolópapír bármi (persze van amihez felügyelet kell).

Konyhában van egy játszósarok, főzés alatt ott van, egy konyhai eszközökkel teli dobozzal szeret játszani. Teregetésnél a mosókonyhában van egy doboz, tele csipeszekkel, azt szereti meg a száritóàllvány rácsát.

Ha indulunj vhová, a készülődéshez a hintába rakom, népmeséket szoktam betenni (csak hang), vagy zenét, vannak a hinta körül kis lampionok, amit be kell kapcsolni.


Amúgy a gyerekprogramok szuperek nekik: mondókás foglalkozások, jó időben játszótér, találkozás vendègségben más babákkal, gyerekkoncert, illetve játszócsoport. Utóbbi most a nagy megmentőnk a hosszú napokra rossz időben.

2019. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még furulyázni is szoktam, de most már elveszi és belefúj nagyon vicces
2019. nov. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd bababaratta a lakast es hagyd felfedezni. Erre van igenye nem melleleg ha ezzel szepen egyedul el is van ne vedd el ezt a kepesseget h egyedul is jol elvan. Mert szorkoztathatod őt jo sokaig. Teljesen normalis h ezt szeretne enbyi idősen.
2019. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kipakolsz egy fiókot, és teszel bele olyasmit, amivel játszhat, és nem veszélyes rá. Akár játékot, dobozokat, stb.

Teszel valami érdekeset a polcokra is. Beszerezhetsz nagyobb ikeás dobozt, amibe belerakhatsz kisebb labdákat, vagy olyat, ami érdekes lehet a számára. Lassan jön a húzogatós, tologathatós játékok korszaka is, pl bevásárolókocsi, babakocsi, vagy valamilyen madzaggal húzható játék.


Én azt vallom, hogy érdemes a gyerekeket minél hamarabb hozzászoktatni bizonyos szabályokhoz, pl. mit nem húzunk ki, hová nem mászunk fel, stb. Persze jó dolog most az egyszerűbb utat választani, és elzárni előtte mindent, de később sokkal nagyobb akarata lesz, és nem lesz egyszerűbb megértetni vele. Nem egy szülőről tudok, aki nem tud elmenni a bölcsis-ovis gyerekével a boltba, mert az képtelen viselkedni, és nem hiszem, hogy mindegyiküknél valamilyen viselkedészavar okozná ezt.


Szóval én a helyedben hagynék lehetőséget neki, hogy kibontakozzon. A veszélyeset elraknám, minden más maradhat, és ha olyat csinál, rászólnék akár 100-szor is, hogy nem. Tudom, hogy fárasztó, de ilyen elven neveltem a lányomat, és nem volt könnyű az elején, de most minden belefektetett energia kifizetődni látszik.

2019. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gabóca Kabóca válasza:
Pakolni imádnak én hagytam egész nap rámolni.Elrendezés ugy volt hogy amit nem akartam hogy piszkáljon az nem volt neki elérheto helyen .Egy nagy lekvárkeverő fakanállal a suto fémajtaját pufolte és buszke volt hogy o zenél.Nem panelban laktunk ugyhogy a lárma nem jelentett gondot.Szorakoztatni egész nap szerintem nem jo mert egész életében elvárja hogy szorakoztassák.Azért egy 6-7 éves gyereknál már bosszanto ha 5 percet sincs el egyedul.A szines muanyag poharak,tányérok szanaszéjjel voltak,fakanalak is.Reggel kezdte a szétpakolást addig foztem,mosogattam.Ebéd,utána alvás.Én is aludtam a babával nem pakoltam.Utána elpakoltam,irány a szabadba.Este azért elraktam mindent a helyére...
2019. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, mint nálad, kérdező. A lányom egy percre nem áll meg, a babakönyvek nem érdeklik, sőt mi már ott tartunk hogy ha elmászik valameddig és visszateszem a kiindulópontba sír és csapkod. :D 8,5 hónapos. Nem tudtam mit kitalálni, én hagyom menni és lehetőleg ott vagyok a nyomában, mondjuk nálunk nincsenek olyan fiókok a magasságában, amit ki tudna húzni, egy van csak, azt rámolja is, bár próbálok rá figyelni, hogy az ujjára ne zárja. Mi járunk vele úszni, aznap kicsit nyugodtabb, dehát minden nap kellene menni, hogy lefoglaljuk, az meg kész anyagi csőd lenne.
2019. nov. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 vagyok, Előző, amikor kúszni kezdett, pár hétig az enyém is ilyen volt, de az üléstanulás amikor elkezdődött, megszűnt ez a rohangászás.
2019. nov. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!