Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, hogyan álltatok át...

Mikor, hogyan álltatok át arra, hogy az 5 étkezés nappal legyen 3 óránként? Átlagosan evő, jól alvó babánál?

Figyelt kérdés
Egy éves kisfiam az éjszakát átaludná evés nélkül is, viszont nappal nem enné meg 3 óránként az adagját, így éjfélre marad az utolsó evés. Nekem nem probléma, csak védőnő mondta, hogy most már próbáljam meg előrébb hozni az étkezéseket.

2019. nov. 28. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
A lényeget lehagytad. Mennyi idős?
2019. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hülye vagyok 1 éves.
2019. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 13 hónapos. Pontosan már nem emlékszem de olyan 7 hónapos kora óta nem eszik éjszaka. Általában így eszik.

5:00 Tejital (vissza alszik)

10:00 Tízórai

14:00 Ebéd

18:00 Vacsora

20:00-21:00 között Tejital 150 mili


Nem értem miért kellene 3 óránként ennie. Akkor egyem amikor éhes lesz. Ha meg átaludná evés nélkül ia az éjszakát, akkor én biztos nem kelteném fel enni.

2019. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az enyém reggel 7-től este 7-ig van ébren, így jönne ki a 3 óránkénti evés. Kell neki az éjszakai evés, hogy meglegyen a kellő kalória.
2019. nov. 28. 22:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Mikor eszik először? Mert ha 7kor, akkor nem tudod előre hozni. Ha ennyire ragaszkodsz a 3 óránkénti evéshez, akkor ez patt helyzet.

Ha nem hétkor, akkor hozd előre 7re és akkor az utolsó evés lefekvés előtt lesz közvetlenül. Gondolom utoljára mèg tápszert vagy tejitalt eszik, vagy nem?

2019. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a lányom igényeihez igazodtam.Magától állt át fokozatosan.Ha nincs gond a súlyával, akkor ne figyeld az órát hanem egyen amikor éhes,annyit amennyi épp jól esik neki.
2019. nov. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is a fiam igényeihez igazodtam. 3 hónapos kora óta nem eszik éjjel, most 1 éves. Én pl ha későn kel akkor gond nélkül kihagyom a tízórait, hogy ebedeljen rendesen. Nem is hiányzik neki ilyenkor, nem pici baba már.


A te fiad hányszor eszik, hogy éjfélre maradna az utolsó evés?

2019. nov. 29. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazuk van. Van amikor a fiam sem kéri az esti tejitalt, ilyenkor csak 4x eszik, amiből a reggeli szintén "csak" tejital. De így is jól lakik, mert nincs lefogyva (12 kg). Tudja az a gyerek, hogy mennyi kell neki, nem kell tömni. Én se tudnék időre enni.
2019. nov. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 hónapos kortól kezdte átaludni az éjszakát, azután már nem adtam neki éjjel kelni. Később pedig voltak kelések, de nem kezdtem ujra etetni. 4 hós kortól már csak 5x eszik egy nap (most 10 hónapos), igaz kisebb mint a tied.

Rögtön kelés (kb 6.30) után adok neki tápszert.

9.30 tízórai, 12.30-13.00 ebéd, 16.00-17.00 között uzsonna, 20.00 esti tápszer.

Egy évesnek nem tudom ajánlott-e a reggeli ital vagy ilyesmi. De én ugy csinalnam, hogy reggel megkinalnam 7-kor valami tej alapu itallal. 10-kor adnám a tízórait, 12.30 körül az ebédet (ez persze gondolom attól is függ hogy mikor, hányszor és mennyit alszik még napközben) 15.30-kor uzsonna és 18.30-19.00 vacsora.🤷🏻‍♀️

2019. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak leírom, hátha hasznos másnak. Mostanában álltunk át a nappali evésre. Egyszer csak elkezdett korábban kelni a gyerekem, így van idő a nappali 5 étkezésre. Az uzsonna még nem teljes adag, de az 5 étkezés helyett kb. 4,5 adagot eszik, súlya rendben.
2020. febr. 17. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!