Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Inger szegény lenne a környeze...

Inger szegény lenne a környezet? Rossz ez, amit csinálok?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt, hogy járnak baba mama klubba a gyerekkel, meg ide még oda. Én max 1 hónapban 1x megyek babás programra, mert minden a fővárosban van, kocsi nélkül pedig köszönöm nem szeretnék 2 órát utazgatni csak oda, plusz ugyanennyit haza. mi itthon vagyunk, néha sétálunk, vagy rokonozunk. Már mászik, de még nem lépegető bútorok mellett, csak belénk kapaszkodva kinyomjak magát. Talán nem elég fejlesztő, ahogy foglalkozok vele? A labdát is csak úgy vissza bofogi, nem konkrétan vissza gurítja. Kicsit szomorú vagyok, pedig már mutogat tárgyakra, intézet néha, csak úgy érzem nem jól "tanítom". Mit gondoltok? 10 hónapos.
2019. nov. 29. 10:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Integet ***
2019. nov. 29. 11:00
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én egyszer se mentem "babás programra" a gyerekemmel. Nem neki program az, hanem az anyának, nem a gyerek szórakozik, hanem az anya.

Fejlesztés nélkül is fejlődik ah a gyerek. Hacsak enm értelmi fogyatékos, semmi extrára nincs szüksége azon kívül, amit te most nyújtasz neki. Nyugi.

2019. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig csak rád van szüksége.

1-2 éves kor között már tágas térre pl játszótér, park, állatok, autók, bevásárlás...

2-3 éves kor között viszont már más gyerekek, emberek társasága is.

Amit csinál pont jól csinálja.


DE a kérdés neked mire van szükséged? Èn mindig azért mentem babaás csoportba, hogy ne legyek egyedül, hogy más babás anyukákkal találkozzak.

2019. nov. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Mi sem jártunk baba programokra. 1x elvittük állatkertbe, mikor 6 hónapos volt, párszor volt játszóházba 1 éves körül. Rokonokhoz se nagyon jártunk, mert nem volt kihez. Leginkább otthon voltunk, meg lenn a játszótéren, meg mentünk erdei túrára.


Szerintem nem ezen múlik. 8 hónaposan már bútorok mellett lépegetett, 10 hósan stabilan járt. Nem fél senkitől, csak az idősebb emberektől, jól eljátszik a gyerekekkel, érdeklődő mindenfelé. Az értelmi szintje is fejlettebb, mint a kortársaié. Pl egyedül öltözik, mindent megcsinál amire kérem, megért mindent amit mondok neki. Most lesz 22 hónapos.


Szerintem nincs gond, jól csinálod. Persze ha tudod, vidd gyerekek meg emberek közé, de erőltetni nem kell

2019. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korától jártunk ilyen foglalkozásra. Néhány alkalom után abba is hagytuk. Ő élvezte így havonta 1x elmegyünk. Egyszerűen ráuntam, hogy még ott is amikor lehet játszani előveszi a játék babakocsit és ordít hogy toljam benne. Persze nem szabad, nem bírja el és mindenki úgy néz mintha nyúznám.. Mikor öltözünk fel és megyünk haza, őt felöltöztetem én mire nagyjából felöltözök addigra az udvarra szalad...


Szóval ne aggódj tuti nem az a baj.

2019. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kb. úgy van, ahogy 3-as írta. Egy-másfél éves korig bőven elég az, ha elmentek nézelődni, na meg találkozik más emberekkel, akikkel te találkoznál. A nagyobb tér akkor kezd fontos lenni, ha már hosszabban tud saját lábon menni. Ha nincs kert, akkor irány ilyen tájt majd sétálni, játszótérre vagy parkba vagy kirándulni. Másfél-két éves kortól kezdik viszont egyre jobban érdekelni a kortársak is és 2 éves kor körül kezdi sok gyerek - természetétől és testvérek számától is függően - napi szinten igényelni a gyerektársaságot, és sokszor ilyenkor kezdik érezni azok az anyukák is, akik eddig elkerülték volna a nyüzsit, hogy ők már "kevesek" a szórakoztatásra. Jelenleg viszont bőven elég annyi "fejlesztés", amennyit te tudsz nyújtani, amikor énekelsz, mesélsz neki vagy játszol vele, eteted... stb., és nézelődhet séta közben, és otthon meg mondjuk a nagyinál pakolászhatja, amit elér. :)
2019. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy neki, hogy viszed-e programra, vagy sem. Az én gyerekem nem is szereti, nem antiszocális, de csoportban nem akar táncikálni. 10 hónaposnak nagy tér kell, hogy fejlődjön a mozgása, semmi más, vidd ki a játszótérre, kertbe ha szép az idő, ha hideg van játszoházba vittem, de nekünk nagyon pici a lakás.
2019. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ingergazdag környezet nem a baba-mama klubot jelenti egy ekkora gyereknek, hanem a szabad természetet. Ahol lehet a leveleket, fákat, fűszálakat, virágokat megfigyelni. A legyeket, méheket ahogy leszállnak, felszállnak, odébb repülnek. Az égen a felhőket, elszálló madarakat stb.

Pl. emlékszem, amikor kisgyerekeim nyáron egy fa árnyékában a babakocsiban hanyatt feküdtek, lelkesen nézték hosszan, ahogyan a levelek enyhén mozogtak a gyenge szélben. Vagy amikor a fűre terített pléd szélénél a fűszálakkal ismerkedtek.

Ezek kellenek egy ekkora babának.

2019. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

10 hónaposan integet és mutogat? Te pedig szomorú vagy? Ez szerintem butaság...

Amugy sem gondolnám hogy a baba mama klubtól majd jobban fejlődik bármilyen szinten is. Szerintem ennyi idősen meg nem is elvárás hogy bútor mellett lepegessesen.. abszolút nincs elkésve vele.

Az en kisfiam pl 9,5 hónapos. Probaljuk integetni tanitani de 10-bol ha 1x megcsinalja az mar szuper. Tapsolni is tud joideje mar, de mostanaban pl nagyon nincs kedves es neha inkabb “pá-pá”-zik helyette🙄🤔🤪

Ő lepeget bútor mellett, de egyaltalan nem mutogat még. Van olyan baba aki csak 12-13 hósan kezdi pl azt el. Az integetest is..

Nem értem az aggodalmad, szerintem tök jól fejlődik a babád.

2019. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!