Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szegény családnak mit vinnél...

Szegény családnak mit vinnél ajándékba babalátogatóba?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm tegnap szült nem állnak jól anyagilag. Ennek ellenére büszke, az én kislányom (8 hónapos) használt ruháit sem fogadta el, mert nekik mindenből új kell. Kérdeztem mit szeretne, de nem mondott semmit. Holnap megyek látogatóba hozzá a kórházba, 3-4, vagy nagyon maximun 5 ezret tudok az ajándékra szánni (annyira nekünk sem megy jól).
2016. okt. 25. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Mi nem állunk rosszul anyagilag, de én szívesen fogadtam a használt rucikat is, nem kötöttem ki, hogy csak új ruhái lesznek. Amik jobb állapotban vannak ugyanúgy rá fogom adni a babára.

De lehet akár textilpelust, rugdalózót, bodyt, sapkát, cumit, cumisüveget...Ezekre mind mind szükség van egy újszülöttnek.

2016. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
vásárlási utalvány, pelenka, popsitörlő, pelenka torta, rugdalózó, egy szép, puha pléd, ágynemű
2016. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

HA megengedi az újat ezek szerint nem szegény...


rugdalózó, takaró, beto hinta, pelus ilyesmi.

2016. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
73%
Szerintem a kórházba felesleges ajándékkal menni, biztos mész még hozzájuk látogatóba, ha otthon lesznek. Most esetleg valamilyen gyümölcsöt vigyél a barátnődnek. Csak teher lehet nekik ajándékokat hazacipelni. Addig meg őrizgetni, nehogy meglovasítsák.
2016. okt. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Pelenka, popsitorlo ilyesmik amik nagy szamban fogynak.
2016. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
En a pelenkaval orultem (volna) a legjobban. Meg popsitorlonek. Ezekből úgysem tudsz használtat vinni. :)
2016. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
PelenkaNAK.
2016. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Pluss csorgo, ragoka, kiskanal. Max. 4

000 Ft.

Tobbet nem erdemel. Ha csak az uj ruha kell, van penz.

2016. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Pelenka, popsitörlő
2016. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kórházba legjobban a sós TUC keksznek örültem, meg a rengeteg ásványvíznek. Ahogy írták előttem, kórházba nem vinnék ajándékot, mivel elég lesz onnan hazamenni a rengeteg cuccal, nem hogy még az ajándékot is őrizgesse. Majd otthonra viszel nekik valamit. Én mindkét gyerekemnél a ruháknak örültem, ami minimum 1 számmal nagyobb volt, mint a születési mérete.

Kaptunk a fiamnál plüss tipegőt, alvós rongyit, cumit cumilánccal (ő cumizott első perctől, ahogy hazajöttünk a kórházból), a keresztszülők kicsit elsiették, mert ők etetőszéket hoztak. :)

A lányom bodykat, 2 részes együttest, takarót kapott (ő nem cumizik, így nála az nem lett volna nyerő ajándék).


Őszintén megmondom, hogy én a pelusnak, popsitörlőnek, kozmetikumoknak nem örülnék (nem is kaptunk szerencsére).

Pelusból - popsitörlőből úgyis az elején még nem tudhatja senki, hogy mit fog bírni a kicsi. Pl. a fiamnál teljesen mindegy volt, ő a DM saját márkást is bírta, a lányomnak csak a Libero jó. A fiamnál mindegy volt a popsitörlő is, a lányomnál nem is használok szinte, mert ha kakil, akkor annyit, hogy fürdetni kell, máskor meg nem törölgetem. A fiamnál a gyógyszertári popsikrémet - fürdetőt használtam, a lányomnál nem használok popsikrémet, fürdetőt meg Gabi Jó éjszakát fürdetőt. Meg ezek nekem nem ajándékok, személytelen, meg mikor a gyerekkel nézzük majd vissza a fotókat, akkor azt mondom neki, hogy: Na, abban a pelusban vagy, amit XY hozott, mikor megszülettél?


Egy szónak is 100 a vége. Kórházba ne vigyél ajándékot, max. apróságot, innivalót, esetleg valami főtt ételt (a fiamnál kaptam húslevest, meg sült csirkecombot krumplival, isteni volt, jól esett a kórházi koszt mellett). Amit semmiképp ne vigyél, az csoki, rostos innivaló.

2016. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!