Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos babánál korán...

7,5 hónapos babánál korán indult a mozgásfejlődés. Tényleg fennáll a hiperaktivitás veszélye?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos kora előtt 1 héttel kúszott néhány napig. 5 hónapos korától szabályosan mászik. 6,5 hónapos volt,mikor a kiságyában felállt. 7 hónaposan ült támaszkodás nélkül. Most 7,5 hónapos,bútorok mellett kapaszkodva jár.

Védőnő szerint van rá esély,hogy hiperaktív lesz.

Akinek szintén ilyen gyors volt a baba mozgásfejlődése,a későbbiek folyamán tényleg hiperaktivitás lett belőle?



2019. dec. 1. 06:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Az én lányom is ezt csinálta. Riogattak a hiperaktivitással, de nem hiperaktív. Vannak korán fejlődő és vannak lusta babák is, nem egyszerre fejlődnek. Valószínűleg érettebb az idegrendszere és erősebb az izomzata. De idővel szinte minden baba utoléri egymást. A lényeg hogy mindent magától csináljon, ne pedig te vezesd rá mit hogyan kell csinálni, akkor nincs semmi baj.
2019. dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

2 éves a fiam, szintén gyorsan mozgásfejlődött. Ráadásul a beszédfejlődése is meghaladja a legtöbb korabeliét. A védőnő szerint vagy szuper intelligens vagy rejtett hiperaktív. Gondoltam köszi, veled bentebb vagyok. Szerintem nem mutat konkrét hiperaktivitási tüneteket, a szuperintelligenciától is messze áll. Egy teljesen átlagos, minden lében kanál 2 éves. Ráadásul nem egy könnyű természettel áldotta meg a sors. Vagy minket ez még kérdéses.

Arról nincs infóm, hogy mennyire releváns a két dolgot összefűzni.

2019. dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

#1-es: Mindent magától kezdett el csinálni. Épp most kérdeztem tőle,hova siet ennyire😃,nem marad le semmiről. Már az ülés sem tetszik neki,folyamatosan állna.

#2-es: Nálunk viszont ez a gyors mozgás a beszédfejlődés rovására ment. Későn kezdett gőgicsélni,nevetni,bárhogy is kommunikálni. A mozgás miatt nem "ért rá".

2019. dec. 1. 07:45
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom,ki és miért pontoz le (főleg az elsőt). Tőlem zöld kéz ment mindkettőtöknek. Köszönöm.
2019. dec. 1. 07:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A korai mozgásfejlődés nem okozza, hanem előre jelzi az esetleges hiperaktivitást. Tehát nem attól lesz hiperaktív a gyerek, ha korábban csinál dolgokat, hanem azért "rohan", mert egy kis sajtkukac. :) A fiam is korábban csinált mindent babaként, mint ahogy kellett volna. A beszédfejlődése, finommotorikája, koncentrációja viszont el van maradva egy kicsit. Akkor sincs világvége, ha hiperaktív a gyerek. Abszolút kezelhető, fejleszthető probléma, teljes életet tud majd vele élni a gyerek.
2019. dec. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Így értettem én is a kérdést,Kedves Utolsó!

Előrevetítheti a gyors mozgásfejlődés a hiperaktivitást. Persze,nem tragédia,lehet vele élni. Csak azzal nem voltam/vagyok tisztában,hogy ez minden esetben hiperaktivitást jelez-e.

2019. dec. 1. 08:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy törvényszerű. A lányom is sietős volt a mozgásfejlődéssel, de miatta még nem hívtak be az óvodavezetőhöz. Ő is nagyon sok mozgást igényel, de nála nem látok elmaradást.
2019. dec. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy


Ennyiből nem lehet következtetest levonni


Unokatesóm lányai 6! Hónaposan álltak fel

2 olyan nyugodt gyereket én még nem láttam.


Nekem 7hó 3 naposan állt fel, lépegetett a lányom..

Ezt gyakorolta jó sokáig...


Elég pörgős, de a hiperaktivitástól messze áll

2019. dec. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem attól is függ, mire fókuszál, milyen típus. Az én lányom lassú kifejezetten, viszont minden mozgásformánál csomót kísérletezik, illetve szeret a kezeivel sokat babrálni, a finommozgások terén pl mindent hamarabb csinált, a szociális dolgokat is normálisan csinálja, 11 hónaposam tud 2 szót is (anya és hinta).

Szóval szerintem mindegyikük gyorsabb valamiben és van, amiben nem.


Illetve mennyire volt szabad mozgástere a lakásban? Ha az is volt, akkor vsz ő ilyen.


A védőnők szerintem amúgy gáz amit csinálnak, szinte csak vagy megalapozatlan random vagy ártalmas dolgokat mondanak, elég szomorú. Mit riogatja pl itt ah anyukát?

2019. dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyetértek,ami a védőnőket illeti.

Egyébként szabadon mozoghat a lakásban,gyerekbiztossá tettük. Muszáj volt,mert mozog is. Ahova nem mehet be (spájz,fürdő,WC),ott zárva vannak az ajtók. A szobákat,konyhát,nappalit bejárja.

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

2019. dec. 1. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!