Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltatok, mikor 5...

Ti mit csináltatok, mikor 5 hónapos babátoknak a mozgásfejlődés miatt felborult az alvási ciklusa?

Figyelt kérdés
4 és 5 hónapos nevelt babáim vannak. Az 5 hónaposamnak kb. 3 hete drasztikusan felborult az alvási ciklusa. Eddig nagyon jó alvó volt. Most ott tartunk,hogy nappal alszik 2x fél órát. Éjszaka pedig 2-4-szer ébred fel,és csak ölben,sétáltatva alszik vissza. Az utolsó ébredésnél pedig csak tápszerrel. Ez hajnal 4-5 kórúl van. Nem szívesen adok neki ilyenkor tápszert,mert 8 kg. Próbáltam teáztatni,elfogadja ugyan,de nem alszik vissza. Most altattam vissza már harmadjára ma. Estére olyan fáradt már,hogy végigsírja a fürdetést (fél 8-kor fürdik),pedig nagyon szeretett fürdeni. A napirendje kialakult. 5x eszik naponta,3x tápszert,2x vegyesen táplálom gyümölcs,főzelék vagy tejpép. Jó étvágyú,így gondolom,éhes nem lehet éjszaka. A mozgásfejlődése nagyon beindult. 3 hete kezdett el kúszni. Most már kutyázik,és kezd négykézláb mászni. Hason alvós baba,hasról hátra 1 hónapja fordul,hátról oldalra 1 hete,de vissza hasra még nem tud. A kiságyban alvás közben is megfordul,ez ébreszti fel. Próbáltam hálózsákban altatni,abban is megfordul,nem vált be. Nálatok mi vált be,és meddig tartott? Sajnálom őt,mert nem tudja kipihenni magát,és nyűgös. Én még bírom valahogy😃. Mondjuk,arra kíváncsi leszek,ha a 4 hósam is beindul,mit fognak művelni éjszakánként ketten😃. Nála pár napig tartó hozzátáplálási gondok voltak,de az nem tartott sokáig.

2019. szept. 22. 02:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát nem akarlak kiábrándítani, de az én lányom 6 hós koráig 1x, max 2x kelt, aztán felborult az alvása éjjel. Volt, h óránként jelt, volt, h 2 óránként. Most ott tartunk, h már nem is számolom, h hányszor ébred. Most lesz 13 hós. Nappali alvással többnyire nincs gond, de az éjjelek borzasztóak alvás szempontból. Minden baba más, nem kell, h neked is így legyen, lehet majd idővel változni fog.
2019. szept. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Csatlakozni szeretnék az elsőhöz. Gyönyörűen aludt 6 hónapos koráig a fiam. mozgásfejlődés óta nem alszik éjjel egyben 2 órát. Bár én nem hordoztam. Magam mellé vettem és úgy alszik most is velem, ha bár már épp nem olyan gyakorik a kelések. De az átlag 5-6 benne van minden éjjel. Most 1 év 5 hónapos
2019. szept. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Húúú. Akkor még nagyon az elején járunk. Egyébként én is próbáltam magam mellé venni az ágyba,de nem volt jó. Ha talajt (ágyat,bármit) èrez maga alatt,rátör a mozgáskényszer😃. Így az ölben való visszaaltatás maradt. Ja,amúgy cuki,
2019. szept. 22. 07:03
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez elment,mielőtt befejeztem volna😃. Szóval cuki,mert próbáltam úgy is,hogy hanyatt fekszek,őt ráteszem a hasamra hason. Na,rögtön el kezdett kutyázni😃. Ekkor elnevetem magam,a baba ezt játéknak veszi,és azonnal felébred. Mindez az éjszaka kózepén. Köszi a válaszokat.
2019. szept. 22. 07:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok# 2es, azt szeretném kérdezni, ha magad mellé teszed, csak simán magától alszik vissza vagy simogatod közben vagy hogy?

Lányom cicin alszik el, kicsit várok, aztán lerakom a kiságyba. De amikor már annyira álmos vagyok a sok ébredésétől, néha magam mellé teszem, de úgyis csak cicin hajlandó elaludni. Próbáltam simogatni cici nélkül,kicsit paskolgatni a fenekét, de úgy nem aludt vissza, csak cicivel,szopizás közben.

2019. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Kisfiam 5,5-6 hós koráig 90% ban jól aludt, bár hasfájós volt, de nekünk még akkor is az éjjelek voltak a legjobbak. Viszont aztán eléggé elromlott az éjjeli alvás. Ő általában 2x kell, ami még nem is vészes... és bár nem gáz a visszaaltatás de sokszor veszem én is magam mellé.

Én se adok neki éjjel enni, ő is tápszeres már.

Remélem egyszer majd visszavàltozik a dolog, csak győzzem kivárni 😅

(7,5 hónapos most)

2019. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Azt én is nagyon várom,hogy visszaálljon a régi alvási ciklusa. Többet nem tehetünk,várjunk együtt😃. Mondjuk,mi még nagyon az elején járunk. És lassan beindul a fogzás is,már nyáladzik rendesen. Aztán kezdi majd a 4 hónaposom is. Végül is szép az élet😃.
2019. szept. 22. 17:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első (második vagyok). Feladtam egy idő után a kiságyba való visszapakolászást. 1 év 2 hónapig cicinn aludt vissza éjszaka is. Aztán most jön a tesó, engem frusztrált a sok kelés és odafordulás, cicikészenlét, így mantráztam neki, hogy sötétben nincs cici, majd ha világos lesz kint. Már az első éjszaka aránylag hamar visszaaludt simire. Persze kérte, de nem adtam. Azóta ha ébred, bújik hozzám és alszik tovabb
2019. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#2es# Majd többször próbálom én is a simizést,remélem megérti. Eddig 2-3x próbáltam, nem jártam sikerrel, de majd próbálkozom, hátha sikerül. Ringatni nem akarom, ígyis fáj nagyon az 1.kezem. Köszi a választ, boldog babavárást!
2019. szept. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg fogja érteni, csak elégszer kell, türelmesen elmondani nekik. Kitartást ❤️
2019. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!